Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Posąg Wenus na "SCENIE" w Górnikach

Posąg Wenus na "SCENIE" w Górnikach Data publikacji: 9 listopada 2017Zapraszamy w niedzielę, 12 listopada na przedstawienie teatralne „Posąg z Wenus” Josefa von Eichendorffa, które będzie można zobaczyć w Restauracji „SCENA” w Bytomiu – Górnikach. Początek spektaklu o godz. 16.00.

Był piękny letni wieczór, kiedy młody szlachcic Florio zbliżał się stępa do bram Lukki, radując się delikatnym zapachem, który unosił się nad przepysznym widokiem wież i dachów miasta oraz barwnymi korowodami wytwornych dam i panów, przechadzających się kasztanowymi alejami biegnącymi po obu stronach drogi
- tak rozpoczyna się „Marmurowy posąg”, nowela romantyczna Josefa von Eichendorffa, niemieckiego romantyka pochodzącego z Łubowic koło Raciborza. Wydarzenia rozgrywają się w średniowiecznej Lukkce w Toskanii, a centralną postacią noweli jest Florio, otoczony dwoma kontrastowymi parami postaci: Fortunatem i Donatim oraz Bianką i Wenus.

Na spektakl w reżyserii Izabeli Pischka zapraszają Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach oraz Restauracja "SCENA" w Bytomiu - Górnikach przy ul. Żołnierskiej 60.

Wciąż dostępne są bilety w cenie 10 zł normalny oraz 8 zł ulgowy. Szczegóły na plakacie.
plakat11.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.