Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Porozmawiajmy o operze

Porozmawiajmy o operze Data publikacji: 10 marca 2017Ciekawe rozmowy z nietuzinkowymi gośćmi przybliżające melomanom tajemniczy świat teatru operowego, to nowy cykl spotkań wokół kultury wysokiej. W niedzielę, 12 marca o 18.00, wydarzenie zainauguruje spotkanie z reżyserem, Tomaszem Koniną.

Tomasz Konina jest autorem wielu inscenizacji operowych cenionych przez publiczność i krytyków. Jest także reżyserem i scenografem najnowszej opery G. Verdiego „Moc przeznaczenia”, której premierę zaplanowano na 18 marca.

Podczas spotkania w Sali Koncertowej im. Adama Didura wystąpią także soliści – wykonawcy głównych partii w operze Verdiego – sopranistka Ewa Biegas i bas Aleksender Teliga. Przy fortepianie – Larysa Czaban.

Kolejne odsłony rozmów o operze dotyczyć będą m. in. współczesnego teatru operowego, ale też jego historii i tradycji. Artyści, reżyserzy, scenografowie, choreografowie, znawcy teatru odpowiedzą na nurtujące widzów pytania i podzielą się swoim doświadczeniem.

Gospodarzem cyklu jest Violetta Rotter-Kozera. Wejściówki kosztują 5 zł.

Autor: AK
Zdjęcia: T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.