Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku Data publikacji: 14 października 2016Lotne Punkty Informacji znów staną na Rynku! W sobotę, 15 października, czekamy na wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać z nami o Gminnym Programie Rewitalizacji.

Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu, pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich od 11.00 do 14.00 odpowiadać będą na pytania mieszkańców. W namiotach rozłożone będą mapy z zaznaczonymi podobszarami rewitalizacji, będzie można przejrzeć projekt GPR, wypełnić formularz.

Wypełnienie formularza jest konieczne, jeśli ktoś chce, by jego uwaga, dotycząca konkretnego tematu, była rozpatrywana – zaznacza Tomasz Janik, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich. Wiele osób dzwoni do nas i pyta, w jaki sposób sformułować uwagę. Na razie wpłynęło do nas kilkanaście formularzy, niemniej spodziewamy się, że wielu bytomian złoży je przed zakończeniem konsultacji.

Za kilka dni, 19 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się debata dotycząca Gminnego Programu Rewitalizacji. Wezmą w niej udział m.in. eksperci z Instytutu Rozwoju Miast, którzy pomagali nam w przygotowaniu GPR w ramach pilotażu rewitalizacji, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, których projekty znalazły się w programie. Debata rozpocznie się o 17.00. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Przypomnijmy, konsultacje GPR potrwają do 26 października. Po ich zakończeniu uwagi do dokumentu będą rozpatrywane. Jeśli będą uzasadnione, zostaną wpisane do GPR.

Następnie, zgodnie z Ustawą o rewitalizacji o dokumencie będą musieli wypowiedzieć się: zarząd województwa śląskiego, wojewoda śląski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, wojewódzki inspektor sanitarny, a także zarządcy dróg i kolei.

Na przełomie listopada i grudnia gotowy dokument trafi pod obrady radnych.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji i formularze dostępne są tutaj .


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.