Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku Data publikacji: 14 października 2016Lotne Punkty Informacji znów staną na Rynku! W sobotę, 15 października, czekamy na wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać z nami o Gminnym Programie Rewitalizacji.

Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu, pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich od 11.00 do 14.00 odpowiadać będą na pytania mieszkańców. W namiotach rozłożone będą mapy z zaznaczonymi podobszarami rewitalizacji, będzie można przejrzeć projekt GPR, wypełnić formularz.

Wypełnienie formularza jest konieczne, jeśli ktoś chce, by jego uwaga, dotycząca konkretnego tematu, była rozpatrywana – zaznacza Tomasz Janik, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich. Wiele osób dzwoni do nas i pyta, w jaki sposób sformułować uwagę. Na razie wpłynęło do nas kilkanaście formularzy, niemniej spodziewamy się, że wielu bytomian złoży je przed zakończeniem konsultacji.

Za kilka dni, 19 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się debata dotycząca Gminnego Programu Rewitalizacji. Wezmą w niej udział m.in. eksperci z Instytutu Rozwoju Miast, którzy pomagali nam w przygotowaniu GPR w ramach pilotażu rewitalizacji, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, których projekty znalazły się w programie. Debata rozpocznie się o 17.00. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Przypomnijmy, konsultacje GPR potrwają do 26 października. Po ich zakończeniu uwagi do dokumentu będą rozpatrywane. Jeśli będą uzasadnione, zostaną wpisane do GPR.

Następnie, zgodnie z Ustawą o rewitalizacji o dokumencie będą musieli wypowiedzieć się: zarząd województwa śląskiego, wojewoda śląski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, wojewódzki inspektor sanitarny, a także zarządcy dróg i kolei.

Na przełomie listopada i grudnia gotowy dokument trafi pod obrady radnych.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji i formularze dostępne są tutaj .


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.