Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku Data publikacji: 14 października 2016Lotne Punkty Informacji znów staną na Rynku! W sobotę, 15 października, czekamy na wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać z nami o Gminnym Programie Rewitalizacji.

Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu, pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich od 11.00 do 14.00 odpowiadać będą na pytania mieszkańców. W namiotach rozłożone będą mapy z zaznaczonymi podobszarami rewitalizacji, będzie można przejrzeć projekt GPR, wypełnić formularz.

Wypełnienie formularza jest konieczne, jeśli ktoś chce, by jego uwaga, dotycząca konkretnego tematu, była rozpatrywana – zaznacza Tomasz Janik, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich. Wiele osób dzwoni do nas i pyta, w jaki sposób sformułować uwagę. Na razie wpłynęło do nas kilkanaście formularzy, niemniej spodziewamy się, że wielu bytomian złoży je przed zakończeniem konsultacji.

Za kilka dni, 19 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się debata dotycząca Gminnego Programu Rewitalizacji. Wezmą w niej udział m.in. eksperci z Instytutu Rozwoju Miast, którzy pomagali nam w przygotowaniu GPR w ramach pilotażu rewitalizacji, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, których projekty znalazły się w programie. Debata rozpocznie się o 17.00. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Przypomnijmy, konsultacje GPR potrwają do 26 października. Po ich zakończeniu uwagi do dokumentu będą rozpatrywane. Jeśli będą uzasadnione, zostaną wpisane do GPR.

Następnie, zgodnie z Ustawą o rewitalizacji o dokumencie będą musieli wypowiedzieć się: zarząd województwa śląskiego, wojewoda śląski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, wojewódzki inspektor sanitarny, a także zarządcy dróg i kolei.

Na przełomie listopada i grudnia gotowy dokument trafi pod obrady radnych.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji i formularze dostępne są tutaj .


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.