Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku

Porozmawiajmy o GPR! Czekamy na Rynku Data publikacji: 14 października 2016Lotne Punkty Informacji znów staną na Rynku! W sobotę, 15 października, czekamy na wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać z nami o Gminnym Programie Rewitalizacji.

Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu, pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich od 11.00 do 14.00 odpowiadać będą na pytania mieszkańców. W namiotach rozłożone będą mapy z zaznaczonymi podobszarami rewitalizacji, będzie można przejrzeć projekt GPR, wypełnić formularz.

Wypełnienie formularza jest konieczne, jeśli ktoś chce, by jego uwaga, dotycząca konkretnego tematu, była rozpatrywana – zaznacza Tomasz Janik, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich. Wiele osób dzwoni do nas i pyta, w jaki sposób sformułować uwagę. Na razie wpłynęło do nas kilkanaście formularzy, niemniej spodziewamy się, że wielu bytomian złoży je przed zakończeniem konsultacji.

Za kilka dni, 19 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się debata dotycząca Gminnego Programu Rewitalizacji. Wezmą w niej udział m.in. eksperci z Instytutu Rozwoju Miast, którzy pomagali nam w przygotowaniu GPR w ramach pilotażu rewitalizacji, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, których projekty znalazły się w programie. Debata rozpocznie się o 17.00. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Przypomnijmy, konsultacje GPR potrwają do 26 października. Po ich zakończeniu uwagi do dokumentu będą rozpatrywane. Jeśli będą uzasadnione, zostaną wpisane do GPR.

Następnie, zgodnie z Ustawą o rewitalizacji o dokumencie będą musieli wypowiedzieć się: zarząd województwa śląskiego, wojewoda śląski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, wojewódzki inspektor sanitarny, a także zarządcy dróg i kolei.

Na przełomie listopada i grudnia gotowy dokument trafi pod obrady radnych.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji i formularze dostępne są tutaj .


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.