Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Porażka z Kolpingiem Jarosław

Porażka z Kolpingiem Jarosław Data publikacji: 11 marca 2016Podopieczni Michała Napierały tenisiści stołowi 3S Polonia Bytom przegrali wczoraj /10 marca/ u siebie 2:3 z Kolpingiem Jarosław. Mimo to wywalczyli jeden punkt, który przybliża nas do upragnionego awansu do play-off.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Tomas Konecny pokonał 3:2 Roberta Florasa. W kolejnym pojedynku lepszy okazał się Zeng Yi Wang, który 3:0 ograł Pawła Chmiela. Przy stanie 1:1 do stołów podeszli Niagol Stoyanov i Bartosz Such. Świetna gra Stoyanova zapewniła nam prowadzenie w meczu 2:1. Niestety w dwóch kolejnych pojedynkach Tomas Konecny i Paweł Chmiel ulegli swoim rywalom. Tym samym cały mecz wygrali goście 3:2  i są już pewni awansu do play-off.

Już w poniedziałek, 14 marca kolejny arcyważny mecz dla tenisistów z Bytomia. Na wyjeździe zagrają z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. To nasz bezpośredni rywal w walce o play-off. Zwycięzca prawdopodobnie zapewni sobie prawo gry o medale Mistrzostw Polski. W tabeli Poloniści mają 34. punkty, zaś zespół z Mazowsza 31. punktów. Obydwa zespoły walczą o ostatnie, czwarte miejsce w tabeli premiowane awansem.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.