Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2018, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom Data publikacji: 24 stycznia 2014Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom

Lokalizacja inwestycji:

Gmina Bytom

Wartość inwestycji:

całkowity koszt projektu:      62 213 761 euro

koszty kwalifikowane:           61 998 707 euro

środki Funduszu Spójności:   49 598 966 euro

Zakres rzeczowy inwestycji:

Inwestycja ma doprowadzić do osiągnięcia dwóch zasadniczych celów. Pierwszy to poprawa niezawodności zaopatrzenia w wodę. W tym zakresie wymieniono wyeksploatowane fragmenty sieci wodociągowej oraz wdrożono system monitoringu pracy pompowni i hydroforni, a także sterowania przesyłem wody i telemetrią zasuw.

Drugi cel stanowiło uporządkowanie gospodarki ściekowej poprzez:

  • rozbudowę kanalizacji sanitarnej;
  • zapewnienie zgodnego z normami oczyszczania ścieków;
  • zmniejszenie zanieczyszczenia wód powierzchniowych powodowanych przez zrzuty wód deszczowych bezpośrednio do odbiorników.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o zakończyło projekt pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom". Inwestycja objęła wszystkie dzielnice miasta.

Roboty budowlano-montażowe dobiegły końca 26 listopada.

W ramach inwestycji wybudowano 81 km kanalizacji sanitarnej i przebudowano 37,66 km. Wybudowano także 35 pompowni ścieków. Ponadto zmodernizowano 62,81 km wodociągu. Projekt objął także modernizację dwóch bytomskich oczyszczalni ścieków: oczyszczalni „Miechowice" oraz „Bobrek", montaż urządzeń telemetrycznych, dzięki którym w Bytomiu spadły straty wody, modernizację Rowu Miechowickiego oraz montaż separatorów, które podnoszą czystość wód deszczowych odprowadzanych do odbiorników.

Okres realizacji inwestycji: 2004-2010

Więcej o projekcie "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom"Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.