Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom Data publikacji: 24 stycznia 2014Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom

Lokalizacja inwestycji:

Gmina Bytom

Wartość inwestycji:

całkowity koszt projektu:      62 213 761 euro

koszty kwalifikowane:           61 998 707 euro

środki Funduszu Spójności:   49 598 966 euro

Zakres rzeczowy inwestycji:

Inwestycja ma doprowadzić do osiągnięcia dwóch zasadniczych celów. Pierwszy to poprawa niezawodności zaopatrzenia w wodę. W tym zakresie wymieniono wyeksploatowane fragmenty sieci wodociągowej oraz wdrożono system monitoringu pracy pompowni i hydroforni, a także sterowania przesyłem wody i telemetrią zasuw.

Drugi cel stanowiło uporządkowanie gospodarki ściekowej poprzez:

  • rozbudowę kanalizacji sanitarnej;
  • zapewnienie zgodnego z normami oczyszczania ścieków;
  • zmniejszenie zanieczyszczenia wód powierzchniowych powodowanych przez zrzuty wód deszczowych bezpośrednio do odbiorników.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o zakończyło projekt pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom". Inwestycja objęła wszystkie dzielnice miasta.

Roboty budowlano-montażowe dobiegły końca 26 listopada.

W ramach inwestycji wybudowano 81 km kanalizacji sanitarnej i przebudowano 37,66 km. Wybudowano także 35 pompowni ścieków. Ponadto zmodernizowano 62,81 km wodociągu. Projekt objął także modernizację dwóch bytomskich oczyszczalni ścieków: oczyszczalni „Miechowice" oraz „Bobrek", montaż urządzeń telemetrycznych, dzięki którym w Bytomiu spadły straty wody, modernizację Rowu Miechowickiego oraz montaż separatorów, które podnoszą czystość wód deszczowych odprowadzanych do odbiorników.

Okres realizacji inwestycji: 2004-2010

Więcej o projekcie "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom"Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.