Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom Data publikacji: 24 stycznia 2014Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom

Lokalizacja inwestycji:

Gmina Bytom

Wartość inwestycji:

całkowity koszt projektu:      62 213 761 euro

koszty kwalifikowane:           61 998 707 euro

środki Funduszu Spójności:   49 598 966 euro

Zakres rzeczowy inwestycji:

Inwestycja ma doprowadzić do osiągnięcia dwóch zasadniczych celów. Pierwszy to poprawa niezawodności zaopatrzenia w wodę. W tym zakresie wymieniono wyeksploatowane fragmenty sieci wodociągowej oraz wdrożono system monitoringu pracy pompowni i hydroforni, a także sterowania przesyłem wody i telemetrią zasuw.

Drugi cel stanowiło uporządkowanie gospodarki ściekowej poprzez:

  • rozbudowę kanalizacji sanitarnej;
  • zapewnienie zgodnego z normami oczyszczania ścieków;
  • zmniejszenie zanieczyszczenia wód powierzchniowych powodowanych przez zrzuty wód deszczowych bezpośrednio do odbiorników.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o zakończyło projekt pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom". Inwestycja objęła wszystkie dzielnice miasta.

Roboty budowlano-montażowe dobiegły końca 26 listopada.

W ramach inwestycji wybudowano 81 km kanalizacji sanitarnej i przebudowano 37,66 km. Wybudowano także 35 pompowni ścieków. Ponadto zmodernizowano 62,81 km wodociągu. Projekt objął także modernizację dwóch bytomskich oczyszczalni ścieków: oczyszczalni „Miechowice" oraz „Bobrek", montaż urządzeń telemetrycznych, dzięki którym w Bytomiu spadły straty wody, modernizację Rowu Miechowickiego oraz montaż separatorów, które podnoszą czystość wód deszczowych odprowadzanych do odbiorników.

Okres realizacji inwestycji: 2004-2010

Więcej o projekcie "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom"Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.