Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ponad milion przerzutów butelkami

Ponad milion przerzutów butelkami Data publikacji: 10 sierpnia 2017Trwa trzeci dzień żonglerki bytomianina Krzysztofa Drabika, który przemierza linię brzegową Bałtyku, aby pomóc dzieciom. To już druga edycja ultramaratonu. W zeszłym roku Drabik przeszedł nieprzerwanie żonglując ze Świnoujścia do Gdańska w 19 dni. W tym roku postanowił pobić swój rekord i dał sobie 10 dni.

Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci, które uległy wypadkowi podczas wakacji. Chcę również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi – powiedział na trasie Krzysztof Drabik. Wypadki się zdarzają, one będą zawsze, ale mam nadzieję, że akcja pozwoli na zmniejszenie ich liczby – dodał.

Do pokonania ma 50 kilometrów dziennie, aby 17 sierpnia dotrzeć na metę do Gdańska. Trasa jaką pokonuję każdego dnia to dla mnie spory wysiłek, jednak reakcja ludzi na plaży bardzo mnie motywuje, a pozytywny oddźwięk całej akcji jest dla mnie żaglem – powiedział Drabik.

W tym roku bytomianinowi będą towarzyszyć gwiazdy polskiej sceny. Pierwszego dnia razem z Drabikiem ponad 20 kilometrów przebiegł Rafał Mroczek ze swoim psem Lizakiem. Podczas żonglerki towarzyszył mu również Jarosław Milner, znany między innymi z serialu „Na dobre i na złe”. Do końca trasy pojawią się jeszcze m. in.: Marek Włodarczyk, Piotr Zelt, Alan Andersz czy Rafał Maserak. Nie zabraknie również przedstawicieli świata sportu. Do akcji włączy się były reprezentant Polski w piłce nożnej Piotr Świerczewski oraz Andrzej Supron – wicemistrz olimpijski w zapasach.

Aby wesprzeć inicjatywę nie trzeba nawet wychodzić z domu. Można śledzić bieg w Internecie, a wpłat dokonywać przelewem. Z kolei wszystkich, którzy w tym czasie będą wypoczywać nad Bałtykiem zapraszamy do wspierania bytomianina.

Bohaterowi tego wyczynu życzymy dużo siły i wytrwałości.

 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Krzysztof Drabik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.