Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ponad 4 mln na kolejny obiekt sportowy

Ponad 4 mln na kolejny obiekt sportowy Data publikacji: 17 sierpnia 2016Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. Tym razem remont czeka dolne boisko przy ul. Dzierżonia /Bytom – Miechowice/. Przetarg na realizację zadania ma się zakończyć jeszcze w tym roku, a koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 4 mln zł.
 
Środki na modernizację obiektu w Bytomiu – Miechowicach zaplanowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bytomia na lata 2016 – 2018 i wynoszą 4 219 817 zł, z czego prawie 2,3 mln zł będzie pochodziło z budżetu gminy Bytom. Resztę sfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, które ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekaże ponad 1,9 mln zł. Powstanie w pełni wyposażone boisko o wymiarach 105 na 68 metrów z trybuną na 200 miejsc, oświetleniem oraz strefami bezpieczeństwa i piłkochwytami.

Obiekt będzie także dostosowany nie tylko do wymogów treningowych, ale również standardów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to konieczne, aby piłkarze Silesii mogli rozgrywać na nim swoje spotkania ligowe – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Nowy obiekt, który powstanie za dwa lata będzie bowiem tymczasowym boiskiem rezerwowym dla drużyny Silesii Miechowice. Po jego oddaniu, zgodnie z ustaleniami między klubem Silesia Miechowice a Kompanią Węglową rozpoczną się prace na boisku górnym z którego obecnie korzysta zespół Silesii – mówi Michał Biedrawa, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
 
Modernizacja boiska dolnego ma się rozpocząć w 2017 roku, a zakończyć w 2018 roku. Tym samym na sportowej mapie Bytomia powstanie kolejny w pełni profesjonalny obiekt, który będzie służył nie tylko piłkarzom Silesii Miechowice, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Przypomnijmy, że w tym roku zostało oddane już do użytku nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie sportowym Szombierek Bytom przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Koszt jego realizacji wyniósł z budżetu miasta 2,8 mln zł.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.