Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ponad 27 mln zł z OSI na projekty w Bobrku, Rozbarku i Śródmieściu

Ponad 27 mln zł z OSI na projekty w Bobrku, Rozbarku i Śródmieściu Data publikacji: 3 grudnia 2018Będą Centra Usług Społecznych, a także lokale socjalne, wspomagane i chronione w Bobrku, Śródmieściu i Rozbarku. Decyzję o dofinansowaniu tych projektów ze środków Obszaru Strategicznej Interwencji podjął Zarząd Województwa Śląskiego. Projekty opiewają na kwotę ponad 27,5 min zł, z czego 25,5 pochodzi z Unii Europejskiej.

Na potrzeby Centrum Usług Społecznych zaadaptowane zostaną budynki przy ul.: Pasteura 4, Piekarskiej 39 i Piłsudskiego 21; natomiast mieszkania socjalne powstaną w budynkach przy ul. Pasteura 1, Jochymczyka 4a, Olszewskiego 11, Konstytucji 51, Zabrzańskiej 126, Piłsudskiego 21, Siemianowickiej 29, Witczaka 7 (oficyna), Żeromskiego 3 (oficyna) i Kochanowskiego 15. W sumie w Bobrku oddanych zostanie do użytku 69, a w Śródmieściu i Rozbarku - 72 lokale socjalne/chronione. Projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zaplanowano go na lata 2019 - 2020.

Projekty inwestycyjne powiązane są z projektami społecznymi. Część lokali socjalnych remontowanych będzie z udziałem osób bezrobotnych, wykluczonych społecznie, które pod okiem specjalistów uczyć się będą zawodu. Kiedy skończy się remont w budynkach przeznaczonych na Centrum Usług Społecznych, do dzieła ruszą specjaliści z Centrum Integracji Społecznej. Prowadzić będą tam m.in. praktyczne zajęcia zawodowe dla osób oddalonych od rynku pracy. Wsparcia udzielać również będą pracownicy socjalni, psychologowie, terapeuci uzależnień, których zadaniem będzie wzmocnienie potencjału i pełnienia ról społecznych przez mieszkańców Bytomia zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a także odbudowa relacji w bezpośrednim otoczeniu (zwłaszcza wewnątrzrodzinnych).

Dodajmy, że utworzenie Centrum Usług Społecznych i lokali socjalnych to kolejny projekt realizowany przez Bytomskie Mieszkania. Do tej pory pozyskały one już ponad 84 mln zł na realizację 4 projektów w ramach Obszaru strategicznej Interwencji o łącznej wartości 112 mln zł. W ramach tych projektów zagospodarowane zostaną przestrzenie oraz wyremontowane budynki w Bobrku, Śródmieściu i Rozbarku. Kolejne dwa projekty dotyczące rewitalizacji Kolonii Zgorzelec oraz utworzenia Centrum Usług Społecznych przy ul. Siemianowickiej 14 są obecnie na etapie oceny przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

(Na zdjęciu: budynek przy ul. Pasteura 4)


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.