Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Ponad 100 tys. na nowoczesne tablice

Ponad 100 tys. na nowoczesne tablice Data publikacji: 7 listopada 2017Osiem bytomskich szkół podstawowych zostało objętych wsparciem w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”, dzięki czemu już wkrótce zostaną one wyposażone m.in. w nowe tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Program, do którego włączyły się bytomskie szkoły podstawowe nr: 3, 16, 32, 38, 46, 47, 51 i Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40, ma na celu nie tylko ułatwić pracę uczniom i nauczycielom, ale przede wszystkim rozwijać ich kompetencje informatyczno-komunikacyjne.

Nowe technologie obecne są już we wszystkie dziedzinach życia, a wprowadzenie ich do szkół jest nie tylko nieuniknione, ale i niezbędne. Pozytywne efekty ich zastosowania dostrzegają też sami zainteresowani – mówi Wioletta Kazior-Klimowicz z Wydziału Edukacji UM.

Jak wykazują badania, nowoczesne technologie zwiększają motywacje uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie edukacji.

Lekcje z wykorzystaniem tablic czy projektorów pomagają uczniom zrozumieć abstrakcyjne tematy i pojęcia dużo efektywniej niż tradycyjne formy kształcenia
– przekonuje Wioletta Kazior-Klimowicz .

Całkowity planowany koszt zakupu sprzętu przez bytomskie szkoły to prawie 130 tys.zł. Na ten cel gmina Bytom otrzyma dotacje w wysokości 103.480 tys. zł.

Autor: AK
Zdjęcia: www.tablice.edu.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.