Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ponad 100 tys. na nowoczesne tablice

Ponad 100 tys. na nowoczesne tablice Data publikacji: 7 listopada 2017Osiem bytomskich szkół podstawowych zostało objętych wsparciem w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”, dzięki czemu już wkrótce zostaną one wyposażone m.in. w nowe tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Program, do którego włączyły się bytomskie szkoły podstawowe nr: 3, 16, 32, 38, 46, 47, 51 i Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40, ma na celu nie tylko ułatwić pracę uczniom i nauczycielom, ale przede wszystkim rozwijać ich kompetencje informatyczno-komunikacyjne.

Nowe technologie obecne są już we wszystkie dziedzinach życia, a wprowadzenie ich do szkół jest nie tylko nieuniknione, ale i niezbędne. Pozytywne efekty ich zastosowania dostrzegają też sami zainteresowani – mówi Wioletta Kazior-Klimowicz z Wydziału Edukacji UM.

Jak wykazują badania, nowoczesne technologie zwiększają motywacje uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie edukacji.

Lekcje z wykorzystaniem tablic czy projektorów pomagają uczniom zrozumieć abstrakcyjne tematy i pojęcia dużo efektywniej niż tradycyjne formy kształcenia
– przekonuje Wioletta Kazior-Klimowicz .

Całkowity planowany koszt zakupu sprzętu przez bytomskie szkoły to prawie 130 tys.zł. Na ten cel gmina Bytom otrzyma dotacje w wysokości 103.480 tys. zł.

Autor: AK
Zdjęcia: www.tablice.edu.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.