Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lipca 2018, Bogna, Brygida, Apolinary

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pomyślnie się zestarzeć

Pomyślnie się zestarzeć Data publikacji: 13 kwietnia 2018Na dzisiejszej inauguracji projektu "Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej" spotkali się bytomscy seniorzy w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Głównym tematem była profilaktyka zdrowotna. O pomyślnym starzeniu się mówił prof. dr hab. Czesław Marcisz z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na spotkaniu wystąpił chór Wrzosy Jesieni, składający się z seniorów naszego miasta.

Bytom może poszczyć się wyjątkową grupą seniorów, którzy zaprzeczają stereotypom. Spędzają swój wolny czas na realizacji własnych pasji, działalności dla miasta, czy udziale w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, artystycznych i społecznych. W naszym mieście działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Bytomska Rada Seniorów oraz corocznie organizowana jest Senioriada.

Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej to projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany przez ŚUM, w którym udział bierze Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Odbędą się zajęcia edukacyjne, badawcze oraz praktyczne. Założeniem zaplanowanego cyklu spotkań i paneli tematycznych jest określenie determinantów pomyślnego starzenia się oraz przeprowadzenie działań prozdrowotnych obejmujących aktywność ruchową. Wszystko, aby uświadomić seniorom, że wiek nie jest żadną przeszkodą w realizowaniu swoich pasji oraz że „senior” nie znaczy „wykluczony”.

Panel edukacyjny projektu obejmie 7 wykładów w auli CKU przy ulicy Powstańców Śląskich 10 oraz w Biurze Promocji Bytomia, na które mogą przyjść wszyscy chętni mieszkańcy Bytomia. Wstęp wolny.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.