Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pomyślnie się zestarzeć

Pomyślnie się zestarzeć Data publikacji: 13 kwietnia 2018Na dzisiejszej inauguracji projektu "Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej" spotkali się bytomscy seniorzy w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Głównym tematem była profilaktyka zdrowotna. O pomyślnym starzeniu się mówił prof. dr hab. Czesław Marcisz z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na spotkaniu wystąpił chór Wrzosy Jesieni, składający się z seniorów naszego miasta.

Bytom może poszczyć się wyjątkową grupą seniorów, którzy zaprzeczają stereotypom. Spędzają swój wolny czas na realizacji własnych pasji, działalności dla miasta, czy udziale w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, artystycznych i społecznych. W naszym mieście działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Bytomska Rada Seniorów oraz corocznie organizowana jest Senioriada.

Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej to projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany przez ŚUM, w którym udział bierze Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Odbędą się zajęcia edukacyjne, badawcze oraz praktyczne. Założeniem zaplanowanego cyklu spotkań i paneli tematycznych jest określenie determinantów pomyślnego starzenia się oraz przeprowadzenie działań prozdrowotnych obejmujących aktywność ruchową. Wszystko, aby uświadomić seniorom, że wiek nie jest żadną przeszkodą w realizowaniu swoich pasji oraz że „senior” nie znaczy „wykluczony”.

Panel edukacyjny projektu obejmie 7 wykładów w auli CKU przy ulicy Powstańców Śląskich 10 oraz w Biurze Promocji Bytomia, na które mogą przyjść wszyscy chętni mieszkańcy Bytomia. Wstęp wolny.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.