Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pomyślnie się zestarzeć

Pomyślnie się zestarzeć Data publikacji: 13 kwietnia 2018Na dzisiejszej inauguracji projektu "Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej" spotkali się bytomscy seniorzy w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Głównym tematem była profilaktyka zdrowotna. O pomyślnym starzeniu się mówił prof. dr hab. Czesław Marcisz z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na spotkaniu wystąpił chór Wrzosy Jesieni, składający się z seniorów naszego miasta.

Bytom może poszczyć się wyjątkową grupą seniorów, którzy zaprzeczają stereotypom. Spędzają swój wolny czas na realizacji własnych pasji, działalności dla miasta, czy udziale w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, artystycznych i społecznych. W naszym mieście działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Bytomska Rada Seniorów oraz corocznie organizowana jest Senioriada.

Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej to projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany przez ŚUM, w którym udział bierze Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Odbędą się zajęcia edukacyjne, badawcze oraz praktyczne. Założeniem zaplanowanego cyklu spotkań i paneli tematycznych jest określenie determinantów pomyślnego starzenia się oraz przeprowadzenie działań prozdrowotnych obejmujących aktywność ruchową. Wszystko, aby uświadomić seniorom, że wiek nie jest żadną przeszkodą w realizowaniu swoich pasji oraz że „senior” nie znaczy „wykluczony”.

Panel edukacyjny projektu obejmie 7 wykładów w auli CKU przy ulicy Powstańców Śląskich 10 oraz w Biurze Promocji Bytomia, na które mogą przyjść wszyscy chętni mieszkańcy Bytomia. Wstęp wolny.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.