Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pomyślnie się zestarzeć

Pomyślnie się zestarzeć Data publikacji: 13 kwietnia 2018Na dzisiejszej inauguracji projektu "Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej" spotkali się bytomscy seniorzy w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Głównym tematem była profilaktyka zdrowotna. O pomyślnym starzeniu się mówił prof. dr hab. Czesław Marcisz z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na spotkaniu wystąpił chór Wrzosy Jesieni, składający się z seniorów naszego miasta.

Bytom może poszczyć się wyjątkową grupą seniorów, którzy zaprzeczają stereotypom. Spędzają swój wolny czas na realizacji własnych pasji, działalności dla miasta, czy udziale w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, artystycznych i społecznych. W naszym mieście działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Bytomska Rada Seniorów oraz corocznie organizowana jest Senioriada.

Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej to projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany przez ŚUM, w którym udział bierze Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Odbędą się zajęcia edukacyjne, badawcze oraz praktyczne. Założeniem zaplanowanego cyklu spotkań i paneli tematycznych jest określenie determinantów pomyślnego starzenia się oraz przeprowadzenie działań prozdrowotnych obejmujących aktywność ruchową. Wszystko, aby uświadomić seniorom, że wiek nie jest żadną przeszkodą w realizowaniu swoich pasji oraz że „senior” nie znaczy „wykluczony”.

Panel edukacyjny projektu obejmie 7 wykładów w auli CKU przy ulicy Powstańców Śląskich 10 oraz w Biurze Promocji Bytomia, na które mogą przyjść wszyscy chętni mieszkańcy Bytomia. Wstęp wolny.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.