Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących Data publikacji: 20 kwietnia 2017Do końca czerwca w naszym mieście realizowany jest program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących bytomian. Ze wsparcia w tej formie skorzystać może prawie 6,5 tys. osób. Dodatkowo mogą one skorzystać z porad psychologicznych oferowanych przez bytomski PCK.
 
Przypomnijmy, że w ramach programu, beneficjenci spełniający kryteria dochodowe oraz te wynikające z ustawy o pomocy społecznej (1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie), otrzymują paczki złożone z czternastu artykułów. Są w nich takie produkty jak np. makaron, ryż, herbatniki, mleko, cukier, dżem, szynka drobiowa, ser podpuszkowy, groszek z marchewką, fasola biała, powidła śliwkowe ,gulasz wieprzowy z warzywami, olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy, filet z makreli.
 
Żywność, której dystrybucją zajmuje się bytomski Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wydawana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.30 /magazyn żywności, ul. Łużycka 12a/.
 
Prócz wsparcia żywnościowego, bytomski Oddział Rejonowy PCK, realizuje inne cykliczne działania mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców Bytomia.Składają się na nie m.in. warsztaty efektywnego poszukiwania pracy, a w tym m. in. pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz bezpłatne porady psychologiczne – mówi Stanisław Rosół, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu.

W ramach działalności PCK, w każdą środę od 8.00 do 11.00 przy ul Moniuszki 13 wydawana jest odzież, a w piątki od 14.30 do 15.30 można tam skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych oraz dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku problemu z uzależnieniem czy przemocą fizyczną lub psychiczną.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.