Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących Data publikacji: 20 kwietnia 2017



Do końca czerwca w naszym mieście realizowany jest program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących bytomian. Ze wsparcia w tej formie skorzystać może prawie 6,5 tys. osób. Dodatkowo mogą one skorzystać z porad psychologicznych oferowanych przez bytomski PCK.
 
Przypomnijmy, że w ramach programu, beneficjenci spełniający kryteria dochodowe oraz te wynikające z ustawy o pomocy społecznej (1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie), otrzymują paczki złożone z czternastu artykułów. Są w nich takie produkty jak np. makaron, ryż, herbatniki, mleko, cukier, dżem, szynka drobiowa, ser podpuszkowy, groszek z marchewką, fasola biała, powidła śliwkowe ,gulasz wieprzowy z warzywami, olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy, filet z makreli.
 
Żywność, której dystrybucją zajmuje się bytomski Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wydawana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.30 /magazyn żywności, ul. Łużycka 12a/.
 
Prócz wsparcia żywnościowego, bytomski Oddział Rejonowy PCK, realizuje inne cykliczne działania mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców Bytomia.Składają się na nie m.in. warsztaty efektywnego poszukiwania pracy, a w tym m. in. pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz bezpłatne porady psychologiczne – mówi Stanisław Rosół, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu.

W ramach działalności PCK, w każdą środę od 8.00 do 11.00 przy ul Moniuszki 13 wydawana jest odzież, a w piątki od 14.30 do 15.30 można tam skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych oraz dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku problemu z uzależnieniem czy przemocą fizyczną lub psychiczną.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.