Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

WYBIERAMY SENIORA ROKU 2017

Wybierana jest najciekawsza osobowość - przedstawiciel starszego pokolenia, który stanowi wzór do naśladowania dla innych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Pomagam.pl - z IOGT pomaganie jest proste!

Pomagam.pl - z IOGT pomaganie jest proste! Data publikacji: 11 maja 2017Przez Fecebooka, Twittera, a najlepiej - konto w banku! Możesz się przyczynić do powstania kolorowej świetlicy w szarym skrawku miasta, prowadzonej przez IOGT Polska, która służyć będzie dzieciom. 9 maja ruszyła zbiórka na remont lokalu. Co ciekawe, darczyńcy też będą obdarowywani.

Postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie stwarza portal pomagam.pl i również w ten sposób zbierać pieniądze na remont – mówi Mirosław Marutschke z IOGT Polska. Wszyscy, którzy zdecydują się na wpłaty otrzymają od nas upominki. Zaprosimy ich również na otwarcie świetlicy, a w listopadzie – na Galę Darczyńców IOGT Polska. Ważne jest, by informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby odbiorców, bo mamy coraz mniej czasu. Zbiórka potrwa do końca czerwca, dlatego liczymy także na „lajki” i udostępnianie postów na Facebooku i Twitterze – podkreśla Marutschke.

W ciągu dwóch dni, od 9 maja, udało się zebrać ok. 1000 zł. Potrzeba ok. 30 tys. zł, ale członkowie IOGT nie dopuszczają do siebie myśli, że się nie uda. Mam nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli zaprosić na otwarcie świetlicy – mówi Mirosław Marutschke.

CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ

Kolorowa świetlica mieścić się będzie przy ul. Dworcowej 20/10, gdzie powstanie Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia. Tam członkowie stowarzyszenia prowadzić będą dla dzieci warsztaty w ramach projektu „Czas na kolor”. Dodajmy, że od kilku lat (od 2013 roku) takie warsztaty są prowadzone w każdą środę w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Rataja 3 oraz Świetlicy TPD ul. Prusa 19. Członkowie stowarzyszenie pomagają dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych w odrabianiu lekcji, poprzez gry i zabawy uczą najmłodszych radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Takie warsztaty to także działania wychowawcze, w trakcie których dzieci mogą poznać zasady zachowania się w różnych sytuacjach, a nawet higieny. Motywacją dla wielu podopiecznych świetlicy są spotkania z autorytetami ze świata sportu, kultury i sztuki.

IOGT Polska to międzynarodowa organizacja pozarządowa działająca w tematyce profilaktyki uzależnień oraz wykluczenia społecznego. Jej celem jest przede wszystkim przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym; działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami; promocja i organizacja wolontariatu. W Polsce działa od 1989 roku, w Bytomiu – od 2005.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.