Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Polsko-niemiecki dialog oczyma aktorów

Polsko-niemiecki dialog oczyma aktorów Data publikacji: 17 stycznia 2014Premiera spektaklu „Operculum looking for heimat”, do którego twórcy czerpali inspiracje z niezwykłej prozy Olgi Tokarczuk odbyła się w siedzibie Wydziału Teatru Tańca PWST. Przedstawienie powstało we współpracy z monachijskim Bayerische Theaterakademie August Everding.

Od początku współpracę zespołu kształtowała dyskusja o identyfikacji i obcości. Dialog polsko-niemiecki, który powstał z różniących się punktów wyjścia w rozważaniach, języków i tła socjo-kulturalnego, nadal się rozwija.

Twórcy mówią o spektaklu: Za pomocą ciała i mowy badamy rozbieżne podejścia do ziemi ojczystej i bezustanne poszukiwanie zakotwiczenia w rzeczywistości. W projekcie wzięli udział: Agnieszka Bednarz, Kim Bormann, Joanna Chułek, Kasia Gocał, Kasia Kania, Daniela Komędera, Jutta Kriegsmann, Krystian, Łysoń, Marco Michel, Aneta Orlik, Karol Pruciak, Anna Schweiger, Linda Sollacher, Piotr Wach, Joanna Wydra.

Programy Eigen Arten i Trans-form-akcja, stworzone przez Bayerische Theaterakademie i PWST im. Ludwika Solskiego, oferują platformę dla niezależnie tworzonych i eksperymentalnych projektów studenckich w zakresie interdyscyplinarnym. „Operculum looking for heimat jest drugim projektem realizowanym we współpracy Bayerische Theaterakademie August Everding i Wydział Teatru Tańca PWST.Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: fot. archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.