Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 listopada 2017, Katarzyna, Erazm, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Polonia zremisowała

Polonia zremisowała Data publikacji: 13 maja 2017

Podczas 30 kolejki rozgrywek II ligi niebiesko-czerwoni zremisowali z Olimpią Zambrów 1:1. Bytomianie podejmowali przeciwnika na swojej murawie. Na trybunach zasiadło prawie pół tysiąca fanów Polonii.

Po pierwszej połowie spotkania kibice mieli nadzieje, że poloniści zdobędą dzisiaj komplet punktów. W 35. minucie Mateusz Słodowy umieścił piłkę w bramce rywala, dając bytomianom przewagę. Taki stan trwał do 56. minuty. Po odgwizdaniu przez sędziego rzutu karnego, Fabian Piasecki trafia do bytomskiej bramki. Spotkanie było emocjonujące, a niebiesko-czerwoni ostro walczyli aby poprawić swoją sytuację w tabeli. Dowodem tego jest fakt, że sędzia podczas 90. minut, aż 7 razy pokazywał żółty kartonik.

Do końca sezonu zostały 4 kolejki. Przed polonistami jeszcze między innymi mecz z liderem II ligi, Odrą Opole. Bytomianie obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Kolejny mecz bytomianie rozegrają na wyjeździe 17 maja. Ich przeciwnikiem będzie Kotwica Kołobrzeg.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek