Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2018, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Polonia rozbija liderów tabeli

Polonia rozbija liderów tabeli Data publikacji: 18 lutego 2017

Po wczorajszym wyjazdowym meczu niebiesko-czerwoni przywieźli do Bytomia komplet punktów. Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego, tablica wyników pokazywała 1:4. To już drugie takie zwycięstwo. Dwa dni wcześniej poloniści na swoim lodowisku pokonali zespół z drugiego miejsca tabeli GKS Tychy 4:0. Taki przebieg końca rundy zasadniczej postawił jako przeciwnika dla Polonii Bytom w fazie play-off PGE Orlik Opole – drużynę zajmującą piąte miejsce w tabeli.

Rywale bytomian od pierwszych chwil skazani byli na porażkę. Pierwsza bramka dla naszych padła w 47 sekundzie spotkania! Bramkarz gospodarzy nie miał żadnych szans w indywidualnym starciu z Davidem Turoniem. W 11. minucie tablica wyników pokazywała już remis, jednak krążek dalej był po stronie bytomian.

W przerwie trener krakowskich zawodników odpowiedni ich zmotywołał. Druga część spotkania to wymiana strzałów z obu stron. Dopiero w 28. minucie, niebiesko-czerwoni wykorzystując podwójne osłabienie gospodarzy, stworzyli podbramkową sytuację, która zmusiła sędziego do analizy wideo. Bramki jednak nie było. Na bezdyskusyjną powtórkę takiej sytuacji nie trzeba było długo czekać – chwilę później Błażej Salamon umieścił krążek w bramce, ustalając wynik na 1:2. Trzecia bramka padła 3 minuty później. W pięknym stylu przez pół tafli Frączek zagrał do Augustkalnsa, który zakończył to podanie celnym strzałem.

W trzeciej tercji ostateczny wynik spotkania ustanowił Elvijs Biezais, który wykorzystując odsłoniętą część bramki rywala umieścił tam krążek zagrywając od tyłu.

Teraz czas na play-off. Pierwsze mecze już 21 i 22 lutego. Wtedy Polonia zmierzy się w ćwierćfinale z drużyną z Opola. Trzymamy kciuki!

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek