Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 sierpinia 2018, Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Polonia i Szombierki wzmacniają się przed rundą wiosenną

Polonia i Szombierki wzmacniają się przed rundą wiosenną Data publikacji: 12 lutego 2018Mimo że do rozpoczęcia rundy wiosennej IV ligi pozostał jeszcze ponad miesiąc, Polonia i Szombierki Bytom intensywnie przygotowują się do wznowienia rozgrywek piłkarskich, pozyskując nowych zawodników i rozgrywając sparingi.

W BS Polonii Bytom już w składzie pojawiło się trzech nowych zawodników. Pierwszym nabytkiem Niebiesko - Czerwonych jest znany bytomskim kibicom – Marcin Radzewicz, który występował w Polonii w czasach, kiedy ta grała w Ekstraklasie. Do dyspozycji Jacek Trzeciak będzie miał również Krzysztofa Hałgasa, który gra na pozycji pomocnika. Trzecim nabytkiem Polonii jest Bartosz Giełażyn - wychowanek Jagiellonii Białystok.

Warto dodać, że Poloniści rozegrali już sparingi. Dwa pierwsze z Ruchem Radzionków i Pniówkiem Pawłowice przegrali 1:2, zaś z MKS Kluczbork zremisowali 1:1.

Z kolei drużyna Szombierek Bytom w sparingowym meczu pokonała Rozwój Katowice 1:0, jak również wzmocniła się nowym napastnikiem – Jackiem Jarnotą, który występował już w barwach Zielonych w ostatnim sezonie strzelając prawie 30 bramek. Ostatnio Jarnota występował w BKS-ie Bielsko – Biała, teraz zaś wzmocni ponownie Szombierki Bytom.

Przypomnijmy, że runda wiosenna rozpocznie się 17 marca. Szombierki zagrają u siebie z Polonią Łaziska Górne, zaś BS Polonia Bytom na wyjeździe z MKP Odrą Wodzisław Śląski. U siebie Niebiesko – Czerwoni zagrają 24 marca z zespołem Tyski Sport II.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.