Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Polonia i Szombierki wzmacniają się przed rundą wiosenną

Polonia i Szombierki wzmacniają się przed rundą wiosenną Data publikacji: 12 lutego 2018Mimo że do rozpoczęcia rundy wiosennej IV ligi pozostał jeszcze ponad miesiąc, Polonia i Szombierki Bytom intensywnie przygotowują się do wznowienia rozgrywek piłkarskich, pozyskując nowych zawodników i rozgrywając sparingi.

W BS Polonii Bytom już w składzie pojawiło się trzech nowych zawodników. Pierwszym nabytkiem Niebiesko - Czerwonych jest znany bytomskim kibicom – Marcin Radzewicz, który występował w Polonii w czasach, kiedy ta grała w Ekstraklasie. Do dyspozycji Jacek Trzeciak będzie miał również Krzysztofa Hałgasa, który gra na pozycji pomocnika. Trzecim nabytkiem Polonii jest Bartosz Giełażyn - wychowanek Jagiellonii Białystok.

Warto dodać, że Poloniści rozegrali już sparingi. Dwa pierwsze z Ruchem Radzionków i Pniówkiem Pawłowice przegrali 1:2, zaś z MKS Kluczbork zremisowali 1:1.

Z kolei drużyna Szombierek Bytom w sparingowym meczu pokonała Rozwój Katowice 1:0, jak również wzmocniła się nowym napastnikiem – Jackiem Jarnotą, który występował już w barwach Zielonych w ostatnim sezonie strzelając prawie 30 bramek. Ostatnio Jarnota występował w BKS-ie Bielsko – Biała, teraz zaś wzmocni ponownie Szombierki Bytom.

Przypomnijmy, że runda wiosenna rozpocznie się 17 marca. Szombierki zagrają u siebie z Polonią Łaziska Górne, zaś BS Polonia Bytom na wyjeździe z MKP Odrą Wodzisław Śląski. U siebie Niebiesko – Czerwoni zagrają 24 marca z zespołem Tyski Sport II.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.