Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Polonia i Szombierki walczą o utrzymanie

Polonia i Szombierki walczą o utrzymanie Data publikacji: 7 kwietnia 2016Dla piłkarzy Polonii i Szombierek Bytom każdy zdobyty punkt jest na wagę złota. Obydwa zespoły walczą bowiem o utrzymanie w swoich ligach. W kwietniu czekają ich trudne mecze z zespołami walczącymi zarówno o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, jak również o utrzymanie.

Podopieczni Ireneusza Kościelniaka, piłkarze Polonii Bytom zagrają u siebie dwa ważne spotkania: 16 kwietnia z Rakowem Częstochowa o 17.00 oraz 30 kwietnia z Gryfem Wejherowo o 18.00. Szczególnie mecz z zespołem z Pomorza jest arcyważny dla niebiesko-czerwonych. Zarówno Poloniści, jak i drużyna z Wejherowa walczą o utrzymanie w II lidze, a wynik tego meczu może mieć kolosalne znaczenie dla układu w tabeli.

Z kolei piłkarze Szombierek Bytom zagrają trzy spotkania, w których zmierzą się: 9 kwietnia o 16.00 ze Skrą Częstochowa, 16 kwietnia z BKS-em Bielsko – Biała oraz 27 kwietnia z Grunwaldem Ruda Śląska. Popularni Zieloni, aby zachować szanse na utrzymanie muszą w każdym meczu wywalczyć komplet punktów. Przypomnijmy, że po reorganizacji III ligi, w sezonie 2015/2016 do IV ligi spadnie prawdopodobnie aż osiem zespołów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.