Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Polonia Bytom Mistrzem Polski w hokeju na rolkach

Polonia Bytom Mistrzem Polski w hokeju na rolkach Data publikacji: 16 czerwca 2016Rewelacyjnie spisali się hokeiści Polonii Bytom. W turnieju finałowym Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach, który został rozegrany w Opolu, nasi zawodnicy wywalczyli złoty medal, pokonując w decydującym meczu /po dogrywce/ zespół Marsjan Opole 4:3. Tym samym Poloniści zdobyli Mistrzostwo Polski już trzeci raz z rzędu.

W sezonie zasadniczym niebiesko-czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Emocjonujące pojedynki toczyli z Naprzodem Janów, raz wygrywając i ponosząc dwie porażki. W tabeli zajęli drugie miejsce, premiowane awansem do turnieju finałowego w Opolu. Tam nasi zawodnicy pewnie pokonali drużyny z Malborka oraz Bielska-Białej. W trzecim pojedynku grupowym z Marsjanami Opole, Poloniści przegrywali po pierwszej połowie 0:2 by ostatecznie zwyciężyć 5:2. Półfinał z Naprzodem Janów okazał się najtrudniejszym meczem podczas turnieju. Nasi zawodnicy przegrywali już 0:2, później 2:3, by ostatecznie wygrać 6:3 i awansować do wielkiego finału imprezy.

W finale niebiesko-czerwoni spotkali się z gospodarzami, zespołem Marsjan Opole. O zwycięstwie przesądziła dopiero dogrywka. Bytomianie jeszcze minutę przed końcem meczu prowadzili 3:2, jednak gospodarze zdołali wyrównać. W dogrywce jednak lepsi okazali się Poloniści, którzy wygrali ostatecznie 4:3.

Bytomianie wystąpili w składzie: Bartłomiej Szopa, Tomasz Pietrzyk, Dawid Pabisiak, Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień, Artur Wieczorek, Sebastian, Kłaczyński, Andrzej Banaszczak, Michał Kogut, Jarosław Wojnarowski, Marek Żurek, Michał Kotlorz, Jarosław Rzeszutko, Martin Przygodzki, Bartosz Kaczmarek, Mariusz Tymczyszyn, Dawid Mazur, Paweł Żyła, Daniel Kukulski, Kamil Klak.

Wyniki turnieju finałowego:
Mecze grupowe:

Polonia Bytom – Bombers Malbork 19:2;
Werpol CCM Luce Bielsko Biała – Polonia Bytom 3:12;
Polonia Bytom – Marsjanie Opole 5:2.

Półfinały:
Polonia Bytom – MadMag Naprzód Janów Katowice 6:3;
Marsjanie Opole – Mad Dogs Stoczniowiec Gdańsk 3:0.

Mecz o brązowy medal:

MadMag Naprzód Janów Katowice – Mad Dogs Stoczniowiec Gdańsk 7:2;

Finał:
Polonia Bytom – Marsjanie Opole 4:3 po dogrywce.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: TMH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.