Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Jubileuszowa 100. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

To będzie wyjątkowa Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Już po raz setny zbiorą się miłośnicy jednośladów, którzy przejadą ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do wspólnej zabawy. Zaczynamy w piątek, 27 października o 18.00 na bytomskim Rynku.

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Polonia Bytom Mistrzem Polski w hokeju na rolkach

Polonia Bytom Mistrzem Polski w hokeju na rolkach Data publikacji: 16 czerwca 2016

Rewelacyjnie spisali się hokeiści Polonii Bytom. W turnieju finałowym Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach, który został rozegrany w Opolu, nasi zawodnicy wywalczyli złoty medal, pokonując w decydującym meczu /po dogrywce/ zespół Marsjan Opole 4:3. Tym samym Poloniści zdobyli Mistrzostwo Polski już trzeci raz z rzędu.

W sezonie zasadniczym niebiesko-czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Emocjonujące pojedynki toczyli z Naprzodem Janów, raz wygrywając i ponosząc dwie porażki. W tabeli zajęli drugie miejsce, premiowane awansem do turnieju finałowego w Opolu. Tam nasi zawodnicy pewnie pokonali drużyny z Malborka oraz Bielska-Białej. W trzecim pojedynku grupowym z Marsjanami Opole, Poloniści przegrywali po pierwszej połowie 0:2 by ostatecznie zwyciężyć 5:2. Półfinał z Naprzodem Janów okazał się najtrudniejszym meczem podczas turnieju. Nasi zawodnicy przegrywali już 0:2, później 2:3, by ostatecznie wygrać 6:3 i awansować do wielkiego finału imprezy.

W finale niebiesko-czerwoni spotkali się z gospodarzami, zespołem Marsjan Opole. O zwycięstwie przesądziła dopiero dogrywka. Bytomianie jeszcze minutę przed końcem meczu prowadzili 3:2, jednak gospodarze zdołali wyrównać. W dogrywce jednak lepsi okazali się Poloniści, którzy wygrali ostatecznie 4:3.

Bytomianie wystąpili w składzie: Bartłomiej Szopa, Tomasz Pietrzyk, Dawid Pabisiak, Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień, Artur Wieczorek, Sebastian, Kłaczyński, Andrzej Banaszczak, Michał Kogut, Jarosław Wojnarowski, Marek Żurek, Michał Kotlorz, Jarosław Rzeszutko, Martin Przygodzki, Bartosz Kaczmarek, Mariusz Tymczyszyn, Dawid Mazur, Paweł Żyła, Daniel Kukulski, Kamil Klak.