Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Wakacje w Bytomiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Co roku możemy się o tym przekonać w Bytomiu, w którym kilkanaście instytucji zapewnia dzieciom wakacyjną naukę i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Polacy z Ukrainy dziękują bytomianom

Polacy z Ukrainy dziękują bytomianom Data publikacji: 26 marca 2016Bytomianie otwierają serca Polakom na Ukrainie. Podczas wielkanocnej zbiórki darów zebrano trzy razy więcej artykułów spożywczych niż w grudniu. Wróciliśmy z Ukrainy zmęczeni, z misją przekazania podziękowań wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc - mówi Alicja Brzan-Kloś, koordynatorka akcji.

Jest komu dziękować. Hojność okazali mieszkańcy Bytomia i całej aglomeracji śląskiej. Dołączyli się też pracownicy służby więziennej z Katowic, członkowie Stowarzyszenia Samborzan z Oświęcimia, a dzieci z jednej z opolskich szkół do każdej paczki dodały własnoręcznie wykonaną kartkę. O świątecznych życzeniach pamiętał też Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Wielkanocna zbiórka to była inicjatywa prezydenta – zaznacza Alicja Brzan-Kloś. Polacy z Ukrainy są mu niezmiernie wdzięczni.

Układaniem i pakowaniem darów zajęli się wolontariusze z Bytomia: członkinie stowarzyszenia Wspólnota Polska, a także osoby prywatne, zwłaszcza seniorzy. Bez ich pomocy nie ogarnęlibyśmy takiej ilości artykułów – podkreśla organizatorka akcji. O to, by dary trafiły do najbardziej potrzebujących, zadbali księża polskich parafii na Ukrainie, a także członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Drohobyczu. Mają na co dzień kontakt z mieszkającymi tam Polakami i najbardziej wiedzą, kto potrzebuje pomocy – mówi Alicja Brzan Kloś.

Dary trafiły do Polaków mieszkających w Mościskach, Samborze, Stryju, Łanowicach, Drohobyczu i Lwowie.

Bytomskie akcje pomocy na Ukrainie nabierają rozmachu. Stowarzyszenie Wspólnota Polska już myśli o jubileuszowej, 10. zbiórce zniczy na Kresy. Wiele wskazuje na to, że i tym razem uda się zebrać rekordową liczbę świec.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.