Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Powrót do korzeni. Co łączy dziś Europę? Obywatele Europy dla Europy

Pod taką nazwą dziesięć europejskich miast realizuje dwuletni projekt w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”. Jednym z jego punktów jest organizowana 22 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu konferencja poświęcona 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Co kryje wnętrze kościoła Św. Małgorzaty?

Na to pytanie odpowiedzą bytomscy archeologowie, którzy w kwietniu rozpoczną prace badawcze pod posadzką wewnątrz kościoła Św. Małgorzaty. To właśnie tam w 2009 roku dzięki badaniom georadarowym odkryto aż trzy zmiany w podłożu. Czy kryją one archeologiczną sensację?

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Polacy z Ukrainy dziękują bytomianom

Polacy z Ukrainy dziękują bytomianom Data publikacji: 26 marca 2016Bytomianie otwierają serca Polakom na Ukrainie. Podczas wielkanocnej zbiórki darów zebrano trzy razy więcej artykułów spożywczych niż w grudniu. Wróciliśmy z Ukrainy zmęczeni, z misją przekazania podziękowań wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc - mówi Alicja Brzan-Kloś, koordynatorka akcji.

Jest komu dziękować. Hojność okazali mieszkańcy Bytomia i całej aglomeracji śląskiej. Dołączyli się też pracownicy służby więziennej z Katowic, członkowie Stowarzyszenia Samborzan z Oświęcimia, a dzieci z jednej z opolskich szkół do każdej paczki dodały własnoręcznie wykonaną kartkę. O świątecznych życzeniach pamiętał też Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Wielkanocna zbiórka to była inicjatywa prezydenta – zaznacza Alicja Brzan-Kloś. Polacy z Ukrainy są mu niezmiernie wdzięczni.

Układaniem i pakowaniem darów zajęli się wolontariusze z Bytomia: członkinie stowarzyszenia Wspólnota Polska, a także osoby prywatne, zwłaszcza seniorzy. Bez ich pomocy nie ogarnęlibyśmy takiej ilości artykułów – podkreśla organizatorka akcji. O to, by dary trafiły do najbardziej potrzebujących, zadbali księża polskich parafii na Ukrainie, a także członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Drohobyczu. Mają na co dzień kontakt z mieszkającymi tam Polakami i najbardziej wiedzą, kto potrzebuje pomocy – mówi Alicja Brzan Kloś.

Dary trafiły do Polaków mieszkających w Mościskach, Samborze, Stryju, Łanowicach, Drohobyczu i Lwowie.

Bytomskie akcje pomocy na Ukrainie nabierają rozmachu. Stowarzyszenie Wspólnota Polska już myśli o jubileuszowej, 10. zbiórce zniczy na Kresy. Wiele wskazuje na to, że i tym razem uda się zebrać rekordową liczbę świec.


Galeria zdjęć:Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.