Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Rzeźba górnika stanęła obok Teatru Tańca i Ruchu Rozbark

Przez kilkadziesiąt lat była częścią krajobrazu byłej KWK „Centrum” w Bytomiu. Teraz stanęła w sąsiedztwie dawnej Cechowni KWK „Rozbark”, gdzie od kilku lat funkcjonuje Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark. Mowa o rzeźbie górnika autorstwa Waltera Tuckermanna.

Cleo zaśpiewa na Rynku

Rozświetlone, świąteczne ciężarówki, które znamy z reklam, wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja oraz koncerty gwiazd – te i wiele innych atrakcji czekać będzie w piątek, 22 grudnia na Rynku na małych i dużych bytomian.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Polacy z Ukrainy dziękują bytomianom

Polacy z Ukrainy dziękują bytomianom Data publikacji: 26 marca 2016Bytomianie otwierają serca Polakom na Ukrainie. Podczas wielkanocnej zbiórki darów zebrano trzy razy więcej artykułów spożywczych niż w grudniu. Wróciliśmy z Ukrainy zmęczeni, z misją przekazania podziękowań wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc - mówi Alicja Brzan-Kloś, koordynatorka akcji.

Jest komu dziękować. Hojność okazali mieszkańcy Bytomia i całej aglomeracji śląskiej. Dołączyli się też pracownicy służby więziennej z Katowic, członkowie Stowarzyszenia Samborzan z Oświęcimia, a dzieci z jednej z opolskich szkół do każdej paczki dodały własnoręcznie wykonaną kartkę. O świątecznych życzeniach pamiętał też Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Wielkanocna zbiórka to była inicjatywa prezydenta – zaznacza Alicja Brzan-Kloś. Polacy z Ukrainy są mu niezmiernie wdzięczni.

Układaniem i pakowaniem darów zajęli się wolontariusze z Bytomia: członkinie stowarzyszenia Wspólnota Polska, a także osoby prywatne, zwłaszcza seniorzy. Bez ich pomocy nie ogarnęlibyśmy takiej ilości artykułów – podkreśla organizatorka akcji. O to, by dary trafiły do najbardziej potrzebujących, zadbali księża polskich parafii na Ukrainie, a także członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Drohobyczu. Mają na co dzień kontakt z mieszkającymi tam Polakami i najbardziej wiedzą, kto potrzebuje pomocy – mówi Alicja Brzan Kloś.

Dary trafiły do Polaków mieszkających w Mościskach, Samborze, Stryju, Łanowicach, Drohobyczu i Lwowie.

Bytomskie akcje pomocy na Ukrainie nabierają rozmachu. Stowarzyszenie Wspólnota Polska już myśli o jubileuszowej, 10. zbiórce zniczy na Kresy. Wiele wskazuje na to, że i tym razem uda się zebrać rekordową liczbę świec.


Galeria zdjęć:Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.