Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Pół wieku Towarzystwa Miłośników Bytomia

Pół wieku Towarzystwa Miłośników Bytomia Data publikacji: 23 września 2016Dzieląc się swoim czasem, pasją i energią, już od 50 lat zachęcają bytomian do poznania miejsca, w którym żyją. Wczoraj /22września/ w Biurze Promocji Bytomia Towarzystwo Miłośników Bytomia świętowało swój jubileusz.

Pielęgnowanie i przekazywanie następnym pokoleniom wiedzy o Bytomiu, jest ważnym i żywym wyzwaniem. Cieszę się, że tak wielkie grono miłośników swojej małej ojczyzny, ma swój udział w historii towarzystwa, a tym samym w historii Bytomia – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas uroczystości.

Przypomnijmy, że TMB powstało 2 kwietnia 1966 roku, a jej pierwszym prezesem był ówczesny poseł na Sejm RP Józef Kwietniewski. W jego struktury od początku wchodzili muzealnicy, pracownicy nauki, kultury, sztuki i przemysłu, wśród których warto wymienić m.in. dyrektora Muzeum Górnośląskiego, Józefa Ligęzę.

Na działalność organizacji, składa się m.in. promocja dorobku kulturowego Górnego Śląska poprzez wydawanie i wspieranie publikacji o charakterze naukowo-kulturalnym, organizacja wystaw czy konkursów wiedzy. Jubileuszowe uroczystości były też okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, ale i podzielenia się planami na przyszłość.

Uroczystym obchodom 50-lecia Towarzystwa Miłośników Bytomia, towarzyszyła wystawa poświecona jego działalności w minionych latach.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.