Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Pół wieku Towarzystwa Miłośników Bytomia

Pół wieku Towarzystwa Miłośników Bytomia Data publikacji: 23 września 2016Dzieląc się swoim czasem, pasją i energią, już od 50 lat zachęcają bytomian do poznania miejsca, w którym żyją. Wczoraj /22września/ w Biurze Promocji Bytomia Towarzystwo Miłośników Bytomia świętowało swój jubileusz.

Pielęgnowanie i przekazywanie następnym pokoleniom wiedzy o Bytomiu, jest ważnym i żywym wyzwaniem. Cieszę się, że tak wielkie grono miłośników swojej małej ojczyzny, ma swój udział w historii towarzystwa, a tym samym w historii Bytomia – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas uroczystości.

Przypomnijmy, że TMB powstało 2 kwietnia 1966 roku, a jej pierwszym prezesem był ówczesny poseł na Sejm RP Józef Kwietniewski. W jego struktury od początku wchodzili muzealnicy, pracownicy nauki, kultury, sztuki i przemysłu, wśród których warto wymienić m.in. dyrektora Muzeum Górnośląskiego, Józefa Ligęzę.

Na działalność organizacji, składa się m.in. promocja dorobku kulturowego Górnego Śląska poprzez wydawanie i wspieranie publikacji o charakterze naukowo-kulturalnym, organizacja wystaw czy konkursów wiedzy. Jubileuszowe uroczystości były też okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, ale i podzielenia się planami na przyszłość.

Uroczystym obchodom 50-lecia Towarzystwa Miłośników Bytomia, towarzyszyła wystawa poświecona jego działalności w minionych latach.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.