Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pół wieku sekcji wędkarskiej

Pół wieku sekcji wędkarskiej Data publikacji: 30 lipca 201750. rocznicę utworzenia obchodziła dziś /30 lipca/ sekcja „Centrum” działająca przy Kole Polskiego Związku Wędkarskiego. Z tej okazji zorganizowano zawody spławikowe na stawie „Łan”. Na najlepszych czekały Puchary Prezydenta Bytomia.

Bytomska sekcja liczy 40 wędkarzy. Są to głównie emeryci kopalni „Centrum”, a także kilku juniorów, którzy dopiero zgłębiają arkana sztuki wędkarskiej. Dla nich wędkarstwo to nie nudne siedzenie z wędką na brzegu, lecz  najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

W wędkarstwie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla jednych liczy się złowiona ryba, dla drugich ważny jest relaks na łonie przyrody. Częścią wspólną jest jednak potrzeba obcowania z naturą – mówi Leszek Pietras, przewodniczący sekcji „Centrum”.

Warto zaznaczyć, że członkowie PZW Sekcji "Centrum" Bytom swoją pasją dzielą się także z najmłodszymi, organizując zawody dla dzieci zarówno zrzeszonych w PZW, jak również dla wszystkich chętnych, chcących spróbować swoich sił w wędkarstwie.

Imprezy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zdarzały się imprezy, w których brało udział  ponad 150 młodych wędkarzy. Niektórzy łapią wędkarskiego bakcyla i szlifują swoje umiejętności w szkółce wędkarskiej działającej w Łagiewnikach.

W jubileuszowych zawodach wzięli dziś udział członkowie zaprzyjaźnionych sekcji wędkarskich z innych części Bytomia, a także z Lublińca, Radzionkowa czy Piekar Śląskich.  

 


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Arkadiusz Przybyłek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.