Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pół wieku sekcji wędkarskiej

Pół wieku sekcji wędkarskiej Data publikacji: 30 lipca 201750. rocznicę utworzenia obchodziła dziś /30 lipca/ sekcja „Centrum” działająca przy Kole Polskiego Związku Wędkarskiego. Z tej okazji zorganizowano zawody spławikowe na stawie „Łan”. Na najlepszych czekały Puchary Prezydenta Bytomia.

Bytomska sekcja liczy 40 wędkarzy. Są to głównie emeryci kopalni „Centrum”, a także kilku juniorów, którzy dopiero zgłębiają arkana sztuki wędkarskiej. Dla nich wędkarstwo to nie nudne siedzenie z wędką na brzegu, lecz  najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

W wędkarstwie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla jednych liczy się złowiona ryba, dla drugich ważny jest relaks na łonie przyrody. Częścią wspólną jest jednak potrzeba obcowania z naturą – mówi Leszek Pietras, przewodniczący sekcji „Centrum”.

Warto zaznaczyć, że członkowie PZW Sekcji "Centrum" Bytom swoją pasją dzielą się także z najmłodszymi, organizując zawody dla dzieci zarówno zrzeszonych w PZW, jak również dla wszystkich chętnych, chcących spróbować swoich sił w wędkarstwie.

Imprezy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zdarzały się imprezy, w których brało udział  ponad 150 młodych wędkarzy. Niektórzy łapią wędkarskiego bakcyla i szlifują swoje umiejętności w szkółce wędkarskiej działającej w Łagiewnikach.

W jubileuszowych zawodach wzięli dziś udział członkowie zaprzyjaźnionych sekcji wędkarskich z innych części Bytomia, a także z Lublińca, Radzionkowa czy Piekar Śląskich.  

 


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Arkadiusz Przybyłek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.