Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 maja 2018, Juliusz, Magdalena, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pójść w ślady tenisistek

Pójść w ślady tenisistek Data publikacji: 21 września 2016W najbliższy piątek, 23 września tenisiści Górnika Bytom powalczą o Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów. Nasza drużyna jest jednym z faworytów turnieju. Przypomnijmy, że 18 września  tenisistki Górnika Bytom wywalczyły Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorek. Tym samym po trzech latach nasze dziewczyny powróciły na najwyższe miejsce podium.

Juniorki w składzie: Marcelina Podlińska, Dominika Paczena, Zuzia Wilk,  Emma Zakordoniec, Sonia Grzywocz, Karolina Bogus i Magda Hędrzak, odniosły wspaniały sukces zwyciężając prestiżowe zawody. Teraz przed szansą na złoty medal staną nasi tenisiści. Od 23 do 25 września na kortach Górnika Bytom siedem drużyn: Górnik Bytom, AZS Poznań, Grunwald Poznań, Beskid Ustroń, Adventag Bielsko – Biała, ZTT Złotoryja oraz Vario Club Żerniki, powalczy o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Drużyna Górnika Bytom wystąpi w składzie: Grzegorz Panfil, Patryk Janik, Karol Duś, Błażej Koniusz, Karol Krawczyński, Wojciech Marek, Mateusz Kowalczyk, Max Steinberg oraz Igor Bujdo. Początek rywalizacji w piątek, 23 września o 10.00.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.