Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Nowe atrakcje w miechowickim schronie

Nowa prezentacja multimedialna w technologii Dolby Surround, wystawa niepublikowanych dotąd zdjęć poświęconych tajemnicy Szybu Południowego KWK Miechowice oraz pamiątki związane z Górnym Śląskiem. To najnowsze atrakcje w schronie przy ul. Kasztanowej w Bytomiu - Miechowicach.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Pogromca mitów historii w Bytomiu

Pogromca mitów historii w Bytomiu Data publikacji: 14 czerwca 2016Tak można powiedzieć o kolejnym gościu, który odwiedzi nasze miasto w ramach cyklu „Tajemniczy Bytom”. Mowa o Bartoszu Rdułtowskim – eksploratorze, poszukiwaczu tajemnic i pasjonacie historii, z którym będzie można porozmawiać o zagadkach II wojny światowej już 16 czerwca w Biurze Promocji Bytomia.

Bytom, miasto kryjące w sobie niejedną tajemnicę budzi zainteresowanie nie tylko swoich mieszkańców. Coraz częściej nasze miasto odwiedzane jest przez osoby od lat zajmujące się eksploracją, poszukiwaniami, odkłamywaniem historii. Takim właśnie człowiekiem jest kolejny gość, który na zaproszenie projektu „Tajemniczy Bytom” spotka się z mieszkańcami Bytomia i opowie o swojej pasji.

Bartosz Rdułtowski jest redaktorem naczelnym portalu „Pogromcy Mitów Historii” oraz właścicielem wydawnictwa Technol - lidera wśród polskich wydawnictw książkowych zajmujących się wojennymi zagadkami, ukrytymi skarbami i innymi tajemnicami historii. Rdułtowski jest również twórcą m.in. takich serii wydawniczych, jak: „Militarne sekrety”, „Zapomniana historia”, „Nieznana historia”. Od ponad dwudziestu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii, zwłaszcza te dotyczące tajnych projektów i operacji wojskowych. Jego ulubionymi tematami są zagadka projektu „Riese” oraz tajemnice niemieckiej Wunderwaffe. Jest autorem kilkudziesięciu książek oraz licznych artykułów. Do jego najgłośniejszych publikacji należą: Syndrom V-7 (2003), dwie trylogie: Podziemne tajemnice Gór Sowich (2007–2011) oraz Ostatni sekret Wunderwaffe (2007–2011), a także Tajne operacje. PRL i UFO (2013) – książka ukazująca nieznane kulisy największej polskiej mistyfikacji związanej z UFO, czyli zdarzenia w Emilcinie. Jest także współautorem scenariusza do filmu Tajemnica „Riese”.

Bartosz Rdułtowski opowie o swoich planach wydawniczych, pracach nad nowymi książkami, a także o dokonanym przez niego niedawno odkryciu wcześniej nieznanych listów Stanisława Lema. Na spotkanie zapraszamy 16 czerwca do Biura Promocji Bytomia, Rynek 7. Początek o 17.00.

Projekt „Tajemniczy Bytom” wspólnie jest organizowany przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami oraz Macieja Bartkowa, który poprowadzi czwartkowe spotkanie.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.