Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Poezja pod kryształowymi żyrandolami

Data publikacji: 19 stycznia 2014_MG_4562.JPGNiedzielne spotkanie w Operze Śląskiej w ramach Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej, tym razem odbyło się w karnawałowym klimacie. Goście dzisiejszego salonu wysłuchali w wykonaniu Agnieszki Rosnerówny miedzy innymi wierszy Wisławy Szymborskiej, Wojciecha Młynarskiego oraz Agnieszki Osieckiej.

Artystce związanej z krakowskim Kabaretem Loch Camelot towarzyszył kompozytor i akompaniator - Edward Zawiliński. Podczas spotkania śpiewaczka zaprezentowała nie tylko wiersze, ale również piosenki literackie i kabaretowe.

Agnieszka Rosnerówna od 2000 roku związana jest z Krakowskim Kabaretem Loch Camelot. Artystka jest zdobywczynią nagrody publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu (2005). Ze swoimi recitalami występowała w Polsce i za granicą (Austria, Węgry, Niemcy, Belgia, Ukraina, Tunezja). Od roku 2009 wraz z Edwardem Zawilińskim prowadzi Spotkania przy Czakramie w Piwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

W grudniu 2012 wydała płytę pt. „Niby NiC”, na którą składają się piosenki literackie i kabaretowe do tekstów znakomitych poetów, m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Ziemianina, Elżbiety Zechenter-Spławińskiej, Agnieszki Grochowicz, Elżbiety Kuryło, Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej. Muzykę i aranżację stworzył Edward Zawiliński.


Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.