Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podziel się życiem - oddaj krew

Podziel się życiem - oddaj krew Data publikacji: 20 lipca 2016W okresie urlopowym zmniejsza się aktywność honorowych krwiodawców, którzy wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania, mają ograniczony dostęp do punktów pobierania krwi. Życiodajna substancja potrzebna jest bez przerwy, dlatego warto wiedzieć, jakie warunki należy spełnić oraz gdzie można ją oddać.

Gdy zdecydujemy się na oddanie krwi, należy się wcześniej przygotować: być wyspanym, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić co najmniej 2 litry płynów, wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, nie palić papierosów co najmniej na godzinę przed zabiegiem. Koniecznie też należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zanim potencjalny dawca odda krew, musi wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia. W Bytomiu organizowanych jest wiele akcji krwiodawstwa, m.in. w szkołach i zakładach pracy, podczas imprez kulturalnych i sportowych, gdzie stacjonują ruchome centrale krwiodawstwa, czyli specjalnie przystosowane do tego celu autobusy.

Warto pamiętać, że krew można oddawać codziennie w Oddziale Terenowym przy Szpitalu Miejskim nr 1 przy ul. Żeromskiego 7 od 7.00 do 10.00 (rejestracja pod nr. tel.: 32 281 95 08), a w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca od 12.00 do 17.00 w specjalnym ambulansie na bytomskim Rynku.

Więcej informacji na: www.krwiodawstwo-katowice.pl lub pod nr. tel.: 32 20 87 411 lub 32 20 87 441.

Zobacz spot promujący oddawanie krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii: “Twoja krew-moje życie”

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.