Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podziękowania za pomoc dla Afryki

Podziękowania za pomoc dla Afryki Data publikacji: 9 sierpnia 2016Sytuacja niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z najuboższych rejonów Rwandy była jednym z tematów wczorajszego /8 sierpnia/ spotkania Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia z przedstawicielami "Maitri" /Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata/ oraz goszczącym w Polsce animatorem społecznym z Rwandy Modeste Habiyaremye.

Podczas spotkania działacze "Maitri", w tym Danuta Szczepańska oraz zajmujący się w Rwandzie pomocą dla okaleczonych i niepełnosprawnych dzieci Modeste Habiyaremye podziękowali za wsparcie, jakie władze miasta udzielają dzieciom i młodzieży w Afryce. W lutym br. miasto i sympatycy Polonii Bytom przekazali między innymi na rzecz dzieci z Burundi piłki nożne, koszulki oraz inne drobiazgi sportowe. Każda pomoc dla dzieci w Afryce jest mile widziana. Dzięki niej dzieci i młodzież mogą między innymi pobierać naukę, ale także spełnić swoje marzenia – mówiła Danuta Szczepańska z Ruchu "Maitri". Organizacja "Maitri" stale wspiera dzieci z Afryki. Organizujemy dla nich opiekę zdrowotną, edukację oraz wyżywienie, chcąc w ten sposób zmienić ich sytuację – dodała Szczepańska.

Jak podkreślali uczestnicy wczorajszego spotkania, każda pomoc dla najuboższych w Afryce jest potrzebna. Rwanda to kraj dotknięty wieloletnią wojną domową w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Zginęło w niej, według różnych szacunków, od 800 tys. do 1 mln ludzi.

Jedną z ofiar wojny domowej w Rwandzie jest właśnie Modeste Habiyaremye. Jego rodzice zginęli w 1997 roku i tylko dzięki pomocy sióstr z Misji „Sióstr od Aniołów” miał szansę ukończyć szkołę średnią. Teraz pracuje na rzecz programu Adopcja Serca Ruchu "Maitri" i jest odpowiedzialny za dzieci niepełnosprawne z Nyakinana w Rwandzie. Zajmuje się pomocą w rehabilitacji, umieszcza dzieci w specjalistycznych ośrodkach i odwiedza je w domach. W trakcie pobytu w Polsce Modeste Habiyaremye uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży, a także odwiedza wspólnoty Maitri w Polsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.