Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2018, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podziękowania za pomoc dla Afryki

Podziękowania za pomoc dla Afryki Data publikacji: 9 sierpnia 2016Sytuacja niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z najuboższych rejonów Rwandy była jednym z tematów wczorajszego /8 sierpnia/ spotkania Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia z przedstawicielami "Maitri" /Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata/ oraz goszczącym w Polsce animatorem społecznym z Rwandy Modeste Habiyaremye.

Podczas spotkania działacze "Maitri", w tym Danuta Szczepańska oraz zajmujący się w Rwandzie pomocą dla okaleczonych i niepełnosprawnych dzieci Modeste Habiyaremye podziękowali za wsparcie, jakie władze miasta udzielają dzieciom i młodzieży w Afryce. W lutym br. miasto i sympatycy Polonii Bytom przekazali między innymi na rzecz dzieci z Burundi piłki nożne, koszulki oraz inne drobiazgi sportowe. Każda pomoc dla dzieci w Afryce jest mile widziana. Dzięki niej dzieci i młodzież mogą między innymi pobierać naukę, ale także spełnić swoje marzenia – mówiła Danuta Szczepańska z Ruchu "Maitri". Organizacja "Maitri" stale wspiera dzieci z Afryki. Organizujemy dla nich opiekę zdrowotną, edukację oraz wyżywienie, chcąc w ten sposób zmienić ich sytuację – dodała Szczepańska.

Jak podkreślali uczestnicy wczorajszego spotkania, każda pomoc dla najuboższych w Afryce jest potrzebna. Rwanda to kraj dotknięty wieloletnią wojną domową w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Zginęło w niej, według różnych szacunków, od 800 tys. do 1 mln ludzi.

Jedną z ofiar wojny domowej w Rwandzie jest właśnie Modeste Habiyaremye. Jego rodzice zginęli w 1997 roku i tylko dzięki pomocy sióstr z Misji „Sióstr od Aniołów” miał szansę ukończyć szkołę średnią. Teraz pracuje na rzecz programu Adopcja Serca Ruchu "Maitri" i jest odpowiedzialny za dzieci niepełnosprawne z Nyakinana w Rwandzie. Zajmuje się pomocą w rehabilitacji, umieszcza dzieci w specjalistycznych ośrodkach i odwiedza je w domach. W trakcie pobytu w Polsce Modeste Habiyaremye uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży, a także odwiedza wspólnoty Maitri w Polsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.