Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podziękowania za pomoc dla Afryki

Podziękowania za pomoc dla Afryki Data publikacji: 9 sierpnia 2016Sytuacja niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z najuboższych rejonów Rwandy była jednym z tematów wczorajszego /8 sierpnia/ spotkania Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia z przedstawicielami "Maitri" /Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata/ oraz goszczącym w Polsce animatorem społecznym z Rwandy Modeste Habiyaremye.

Podczas spotkania działacze "Maitri", w tym Danuta Szczepańska oraz zajmujący się w Rwandzie pomocą dla okaleczonych i niepełnosprawnych dzieci Modeste Habiyaremye podziękowali za wsparcie, jakie władze miasta udzielają dzieciom i młodzieży w Afryce. W lutym br. miasto i sympatycy Polonii Bytom przekazali między innymi na rzecz dzieci z Burundi piłki nożne, koszulki oraz inne drobiazgi sportowe. Każda pomoc dla dzieci w Afryce jest mile widziana. Dzięki niej dzieci i młodzież mogą między innymi pobierać naukę, ale także spełnić swoje marzenia – mówiła Danuta Szczepańska z Ruchu "Maitri". Organizacja "Maitri" stale wspiera dzieci z Afryki. Organizujemy dla nich opiekę zdrowotną, edukację oraz wyżywienie, chcąc w ten sposób zmienić ich sytuację – dodała Szczepańska.

Jak podkreślali uczestnicy wczorajszego spotkania, każda pomoc dla najuboższych w Afryce jest potrzebna. Rwanda to kraj dotknięty wieloletnią wojną domową w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Zginęło w niej, według różnych szacunków, od 800 tys. do 1 mln ludzi.

Jedną z ofiar wojny domowej w Rwandzie jest właśnie Modeste Habiyaremye. Jego rodzice zginęli w 1997 roku i tylko dzięki pomocy sióstr z Misji „Sióstr od Aniołów” miał szansę ukończyć szkołę średnią. Teraz pracuje na rzecz programu Adopcja Serca Ruchu "Maitri" i jest odpowiedzialny za dzieci niepełnosprawne z Nyakinana w Rwandzie. Zajmuje się pomocą w rehabilitacji, umieszcza dzieci w specjalistycznych ośrodkach i odwiedza je w domach. W trakcie pobytu w Polsce Modeste Habiyaremye uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży, a także odwiedza wspólnoty Maitri w Polsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.