Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podwórka z perspektywy makiety 3D

Data publikacji: 24 stycznia 2018Aby podwórko było przestrzenią dla wszystkich, najlepiej o jego odnowie rozmawiać wspólnie – tak zgodnie stwierdzili uczestnicy wczorajszych warsztatów w ramach pilotażu rewitalizacji. Pracowali na specjalnej makiecie przygotowanej przez Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa i architektów firmy P.A. Nova z Gliwic.

Makieta bardzo ułatwiła rozmowy o wspólnej przestrzeni – mówi Ewelina Romuzga z Centrum Doradztwa Strategicznego. Dzięki niej mieszkańcy mogli spojrzeć na podwórka z innej pespektywy i łatwiej było im wyobrazić sobie ewentualne zmiany.
IMG_0004.jpeg.jpg

Pomysły na wykorzystanie podwórek są bardzo różne. Jedni chcą parkingów, inni z kolei woleliby postawić w to miejsce ławki i huśtawki dla dzieci.  Przemierzając polskie ulice widać, że ludzie mają tendencje do grodzenia się. Tymczasem razem z architektem Stanisławem Trontem, staraliśmy się pokazać uczestnikom warsztatów, że większa przestrzeń daje większe możliwości, a co za tym idzie – usatysfakcjonuje więcej mieszkańców - Ewelina Romuzga.

Konsultanci z Centrum Doradztwa Zawodowego przyznają, że choć frekwencja na spotkaniach nie jest za wysoka, to już wyłaniają się liderzy zdecydowani podjąć konkretne kroki. Bardzo realnie wyglądają przyszłe zmiany na podwórku przy ul. Piłsudskiego 51. Niemniej poprosiliśmy mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości – opowiada Ewelina Romuzga. W marcu zorganizujemy warsztaty na tym podwórku i zaprosimy wszystkich lokatorów. Spytamy o ich oczekiwania, żeby wspólna przestrzeń cieszyła jak największą liczbę osób.

IMG_0001.jpeg.jpg
IMG_0005.jpeg.jpg
IMG_0006.jpeg.jpg
logo_kolor.jpg


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: A. Szwarc, UM Bytom, H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.