Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podwórka z perspektywy makiety 3D

Data publikacji: 24 stycznia 2018Aby podwórko było przestrzenią dla wszystkich, najlepiej o jego odnowie rozmawiać wspólnie – tak zgodnie stwierdzili uczestnicy wczorajszych warsztatów w ramach pilotażu rewitalizacji. Pracowali na specjalnej makiecie przygotowanej przez Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa i architektów firmy P.A. Nova z Gliwic.

Makieta bardzo ułatwiła rozmowy o wspólnej przestrzeni – mówi Ewelina Romuzga z Centrum Doradztwa Strategicznego. Dzięki niej mieszkańcy mogli spojrzeć na podwórka z innej pespektywy i łatwiej było im wyobrazić sobie ewentualne zmiany.
IMG_0004.jpeg.jpg

Pomysły na wykorzystanie podwórek są bardzo różne. Jedni chcą parkingów, inni z kolei woleliby postawić w to miejsce ławki i huśtawki dla dzieci.  Przemierzając polskie ulice widać, że ludzie mają tendencje do grodzenia się. Tymczasem razem z architektem Stanisławem Trontem, staraliśmy się pokazać uczestnikom warsztatów, że większa przestrzeń daje większe możliwości, a co za tym idzie – usatysfakcjonuje więcej mieszkańców - Ewelina Romuzga.

Konsultanci z Centrum Doradztwa Zawodowego przyznają, że choć frekwencja na spotkaniach nie jest za wysoka, to już wyłaniają się liderzy zdecydowani podjąć konkretne kroki. Bardzo realnie wyglądają przyszłe zmiany na podwórku przy ul. Piłsudskiego 51. Niemniej poprosiliśmy mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości – opowiada Ewelina Romuzga. W marcu zorganizujemy warsztaty na tym podwórku i zaprosimy wszystkich lokatorów. Spytamy o ich oczekiwania, żeby wspólna przestrzeń cieszyła jak największą liczbę osób.

IMG_0001.jpeg.jpg
IMG_0005.jpeg.jpg
IMG_0006.jpeg.jpg
logo_kolor.jpg


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: A. Szwarc, UM Bytom, H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.