Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Podsumują Projektuj Knajfeld

Podsumują Projektuj Knajfeld Data publikacji: 15 stycznia 2014Kościół, który niegdyś był salą gimnastyczną, monumentalny gmach Hans-Schemm-Schule -dziś ZSO nr 7, to chyba najbardziej charakterystyczne budowle tej części Bytomia. Małe Pole, Klienfeld, "Knajfeld"...

Kiedyś uznawany za jedną z piękniejszych części miasta, południowy fragment Śródmieścia stał się polem działań Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych, które włączając weń mieszkańców zainicjowało pozytywne zmiany w postrzeganiu "Knajfeldu". W czwartek, 16 stycznia o 18.00 w Beceku odbędzie się podsumowanie projektu.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie m.in. przewodnik "Wielkie historie na Małym Polu", który powstał z udziałem mieszkańców. Nie zabraknie też wystawy fotografii, dzięki której odkryjemy zupełnie nowe oblicze tej części Bytomia.

Projekt realizowany był w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Bytomiu i współfinansowany przez PEC Bytom oraz ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej na temat projektu na profilu: facebook.com/ProjektujKnajfeldAutor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.