Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podsumowanie jubileuszu szpitala

Podsumowanie jubileuszu szpitala Data publikacji: 14 maja 2014Nowoczesny sprzęt medyczny, innowacyjne metody leczenia, profesjonalna kadra i nieustanny rozwój. Jeśli spytać pacjentów, właśnie taki powinien być współczesny szpital. Tym oczekiwaniom próbuje sprostać liczący sobie już 125 lat Szpital Specjalistyczny nr 2.

W ramach zakończenia obchodów jubileuszowych, dyrekcja szpitala przy ul. Batorego zaprosiła w swe mury byłego premiera i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Istniejąca od 1888 r. placówka ma się czym pochwalić. Jest obecnie jedną z niewielu w Europie, która wykonuje operacje na płodzie oraz w innowacyjny sposób diagnozuje i leczy nowotwory.

Tego dnia prof. Aleksander Sieroń, szef Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej zaprezentował nowy wynalazek – hiperbarię. To nowość na bytomskim rynku medycznym, dzięki której pacjenci z naszego miasta będą mogli w nieinwazyjny i bezbolesny sposób leczyć się za pomocą tlenu.

W dalszej części spotkania mówiono o planach szpitala i perspektywach inwestycyjnych realizowanych m.in. ze środków unijnych. Wśród nich warto wymienić chociażby planowanie otwarcia Śląskiego Centrum Wczesnej Diagnostyki Nowotworów i Medycyny Fizykalnej, gdzie pacjenci zostaną objęci specjalistycznym, indywidualnie dopasowanym programem leczenia.

Na uwagę zasługują też plany utworzenia Centrum Perinatologii, Neonatologii i Chirurgii Płodu, z których opieki będą mogły korzystać kobiety w ciąży i ich nowonarodzone dzieci.

Warto też wspomnieć o wyłonieniu wykonawcy, który zmodernizuje przyszpitalny „okrąglak”, gdzie po remoncie funkcjonować będzie nowoczesna poradnia specjalistyczna. Planowane inwestycje podniosą jakość i warunki świadczonych usług medycznych oraz będą kształtowały ścieżkę rozwoju szpitala na kolejne lata – zaznaczała Kornelia Cieśla, dyrektorka Szpitala Specjalistycznego nr 2.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.