Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podsumowanie jubileuszu szpitala

Podsumowanie jubileuszu szpitala Data publikacji: 14 maja 2014Nowoczesny sprzęt medyczny, innowacyjne metody leczenia, profesjonalna kadra i nieustanny rozwój. Jeśli spytać pacjentów, właśnie taki powinien być współczesny szpital. Tym oczekiwaniom próbuje sprostać liczący sobie już 125 lat Szpital Specjalistyczny nr 2.

W ramach zakończenia obchodów jubileuszowych, dyrekcja szpitala przy ul. Batorego zaprosiła w swe mury byłego premiera i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Istniejąca od 1888 r. placówka ma się czym pochwalić. Jest obecnie jedną z niewielu w Europie, która wykonuje operacje na płodzie oraz w innowacyjny sposób diagnozuje i leczy nowotwory.

Tego dnia prof. Aleksander Sieroń, szef Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej zaprezentował nowy wynalazek – hiperbarię. To nowość na bytomskim rynku medycznym, dzięki której pacjenci z naszego miasta będą mogli w nieinwazyjny i bezbolesny sposób leczyć się za pomocą tlenu.

W dalszej części spotkania mówiono o planach szpitala i perspektywach inwestycyjnych realizowanych m.in. ze środków unijnych. Wśród nich warto wymienić chociażby planowanie otwarcia Śląskiego Centrum Wczesnej Diagnostyki Nowotworów i Medycyny Fizykalnej, gdzie pacjenci zostaną objęci specjalistycznym, indywidualnie dopasowanym programem leczenia.

Na uwagę zasługują też plany utworzenia Centrum Perinatologii, Neonatologii i Chirurgii Płodu, z których opieki będą mogły korzystać kobiety w ciąży i ich nowonarodzone dzieci.

Warto też wspomnieć o wyłonieniu wykonawcy, który zmodernizuje przyszpitalny „okrąglak”, gdzie po remoncie funkcjonować będzie nowoczesna poradnia specjalistyczna. Planowane inwestycje podniosą jakość i warunki świadczonych usług medycznych oraz będą kształtowały ścieżkę rozwoju szpitala na kolejne lata – zaznaczała Kornelia Cieśla, dyrektorka Szpitala Specjalistycznego nr 2.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.