Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podpisali porozumienie o współpracy

Podpisali porozumienie o współpracy Data publikacji: 23 listopada 2017Urząd Miejski w Bytomiu i Areszt Śledczy zacieśnia współpracę. Po realizacji rządowego Programu Pracy Więźniów i zaangażowaniu się w program edukacyjno- profilaktyczny skierowany do bytomskiej młodzieży, czas na współpracę w zakresie zatrudnienia skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w bytomskiej placówce. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisał wczoraj /22 listopada/ prezydent Damian Bartyla i dyrektor aresztu Artur Szumowski.

Przystosowanie do życia społecznego osób, które weszły w konflikt z prawem, to zadanie wymagające nie tylko energii i poświęcenia, ale przede wszystkim czasu. Podejmowane przez Areszt Śledczy w Bytomiu inicjatywy na rzecz resocjalizacji i reedukacji skazanych poprzez ich aktywizację, mogą liczyć na nasze wsparcie – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

I tak na podstawie porozumienia, osadzeni będą zatrudniani m.in. w sytuacji klęsk żywiołowych. Kierowane do prac przez Służbę Więzienną osoby będą wykonywać nieodpłatnie prace związane m.in. z usypywaniem wałów przeciwpowodziowych, usuwaniem skutków szkód powodziowych czy innych kataklizmów.

Warto dodać, że zatrudnienie osób pozbawionych wolności jest jednym z głównych zadań ustawowych, które realizuje Służba Więzienna, zaś sama praca jest niezwykle istotnym elementem procesu resocjalizacji. W kontekście nawiązanej współpracy istotny jest fakt, że osadzeni świadcząc pracę na rzecz społeczeństwa w sytuacji szczególnie trudnej, mogą nieść pomoc społeczności lokalnej. Tego typu działania wpływają na kształtowanie u osób odbywających karę pozbawienia wolności społecznie pożądanych postaw, a także wzbudzenie świadomości odpowiedzialności za los innych oraz wypracowuje wolę przestrzegania porządku prawnego.

Przypomnijmy, że prezydent Damian Bartyla współuczestniczył w kontaktowaniu bytomskiej jednostki z wieloma instytucjami w celu pozyskania nowych miejsc pracy dla skazanych, a także w nawiązywaniu kontaktów z przedsiębiorcami chcącymi podjąć współpracę z bytomską jednostką penitencjarną.

Ponadto Damian Bartyla patronował rozwijającej się współpracy Aresztu Śledczego z bytomskimi szkołami w zakresie organizowania spotkań z uczącą się młodzieżą. Z dużym zaangażowaniem włączył się i wspierał realizację programu edukacyjno – profilaktycznego „To be free”, której pomysłodawcą był bytomski areszt.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.