Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podpisali porozumienie o współpracy

Podpisali porozumienie o współpracy Data publikacji: 23 listopada 2017Urząd Miejski w Bytomiu i Areszt Śledczy zacieśnia współpracę. Po realizacji rządowego Programu Pracy Więźniów i zaangażowaniu się w program edukacyjno- profilaktyczny skierowany do bytomskiej młodzieży, czas na współpracę w zakresie zatrudnienia skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w bytomskiej placówce. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisał wczoraj /22 listopada/ prezydent Damian Bartyla i dyrektor aresztu Artur Szumowski.

Przystosowanie do życia społecznego osób, które weszły w konflikt z prawem, to zadanie wymagające nie tylko energii i poświęcenia, ale przede wszystkim czasu. Podejmowane przez Areszt Śledczy w Bytomiu inicjatywy na rzecz resocjalizacji i reedukacji skazanych poprzez ich aktywizację, mogą liczyć na nasze wsparcie – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

I tak na podstawie porozumienia, osadzeni będą zatrudniani m.in. w sytuacji klęsk żywiołowych. Kierowane do prac przez Służbę Więzienną osoby będą wykonywać nieodpłatnie prace związane m.in. z usypywaniem wałów przeciwpowodziowych, usuwaniem skutków szkód powodziowych czy innych kataklizmów.

Warto dodać, że zatrudnienie osób pozbawionych wolności jest jednym z głównych zadań ustawowych, które realizuje Służba Więzienna, zaś sama praca jest niezwykle istotnym elementem procesu resocjalizacji. W kontekście nawiązanej współpracy istotny jest fakt, że osadzeni świadcząc pracę na rzecz społeczeństwa w sytuacji szczególnie trudnej, mogą nieść pomoc społeczności lokalnej. Tego typu działania wpływają na kształtowanie u osób odbywających karę pozbawienia wolności społecznie pożądanych postaw, a także wzbudzenie świadomości odpowiedzialności za los innych oraz wypracowuje wolę przestrzegania porządku prawnego.

Przypomnijmy, że prezydent Damian Bartyla współuczestniczył w kontaktowaniu bytomskiej jednostki z wieloma instytucjami w celu pozyskania nowych miejsc pracy dla skazanych, a także w nawiązywaniu kontaktów z przedsiębiorcami chcącymi podjąć współpracę z bytomską jednostką penitencjarną.

Ponadto Damian Bartyla patronował rozwijającej się współpracy Aresztu Śledczego z bytomskimi szkołami w zakresie organizowania spotkań z uczącą się młodzieżą. Z dużym zaangażowaniem włączył się i wspierał realizację programu edukacyjno – profilaktycznego „To be free”, której pomysłodawcą był bytomski areszt.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.