Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podpisali porozumienie o współpracy

Podpisali porozumienie o współpracy Data publikacji: 23 listopada 2017Urząd Miejski w Bytomiu i Areszt Śledczy zacieśnia współpracę. Po realizacji rządowego Programu Pracy Więźniów i zaangażowaniu się w program edukacyjno- profilaktyczny skierowany do bytomskiej młodzieży, czas na współpracę w zakresie zatrudnienia skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w bytomskiej placówce. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisał wczoraj /22 listopada/ prezydent Damian Bartyla i dyrektor aresztu Artur Szumowski.

Przystosowanie do życia społecznego osób, które weszły w konflikt z prawem, to zadanie wymagające nie tylko energii i poświęcenia, ale przede wszystkim czasu. Podejmowane przez Areszt Śledczy w Bytomiu inicjatywy na rzecz resocjalizacji i reedukacji skazanych poprzez ich aktywizację, mogą liczyć na nasze wsparcie – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

I tak na podstawie porozumienia, osadzeni będą zatrudniani m.in. w sytuacji klęsk żywiołowych. Kierowane do prac przez Służbę Więzienną osoby będą wykonywać nieodpłatnie prace związane m.in. z usypywaniem wałów przeciwpowodziowych, usuwaniem skutków szkód powodziowych czy innych kataklizmów.

Warto dodać, że zatrudnienie osób pozbawionych wolności jest jednym z głównych zadań ustawowych, które realizuje Służba Więzienna, zaś sama praca jest niezwykle istotnym elementem procesu resocjalizacji. W kontekście nawiązanej współpracy istotny jest fakt, że osadzeni świadcząc pracę na rzecz społeczeństwa w sytuacji szczególnie trudnej, mogą nieść pomoc społeczności lokalnej. Tego typu działania wpływają na kształtowanie u osób odbywających karę pozbawienia wolności społecznie pożądanych postaw, a także wzbudzenie świadomości odpowiedzialności za los innych oraz wypracowuje wolę przestrzegania porządku prawnego.

Przypomnijmy, że prezydent Damian Bartyla współuczestniczył w kontaktowaniu bytomskiej jednostki z wieloma instytucjami w celu pozyskania nowych miejsc pracy dla skazanych, a także w nawiązywaniu kontaktów z przedsiębiorcami chcącymi podjąć współpracę z bytomską jednostką penitencjarną.

Ponadto Damian Bartyla patronował rozwijającej się współpracy Aresztu Śledczego z bytomskimi szkołami w zakresie organizowania spotkań z uczącą się młodzieżą. Z dużym zaangażowaniem włączył się i wspierał realizację programu edukacyjno – profilaktycznego „To be free”, której pomysłodawcą był bytomski areszt.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.