Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pobieranie opłaty skarbowej za wydawanie odpisów skróconych

Pobieranie opłaty skarbowej za wydawanie odpisów skróconych, zupełnych, wielojęzycznych oraz zaświadczeń z ksiąg i kserokopii z akt zbiorowych

Kasa - Jadwiga Dyła ( inspektor)
I piętro, pokój 6
tel. (32)7798 602
e - mail: jdyla@um.bytom.pl

Opłata skarbowa za odpisy i zaświadczenia z ksiąg wydawane wnioskodawcy bezpośrednio po złożeniu wniosku w urzędzie:

  • za sporządzenie odpisu skróconego - 22 zł
  • za sporządzenie odpisu zupełnego - 33 zł
  • za sporządzenie odpisu wielojęzycznego - 22 zł.
  • za wydanie zaświadczenia z ksiąg - 24 zł
  • za wydanie zaświadczenia o terminie zawarcia małżeństwa - 26 zł
  • za poświadczenie zgodności kopii - za każdą stronę 5 zł
  • za złożenie pełnomocnictwa - 17 zł
  • za przyjęcie oświadczenia ostatniej woli spadkodawcy (testament allograficzny)-22zł.


Pozostałe opłaty skarbowe pobierane są zgodnie z wysokością podaną na właściwych stronach dla poszczególnych czynności urzędowych.
Opłata na dokumentach przekazywanych za granicę pobierana jest przez polskie placówki konsularne za granicą.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.