Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pobieranie opłaty skarbowej za wydawanie odpisów skróconych

Pobieranie opłaty skarbowej za wydawanie odpisów skróconych, zupełnych, wielojęzycznych oraz zaświadczeń z ksiąg i kserokopii z akt zbiorowych

Kasa - Jadwiga Dyła ( inspektor)
I piętro, pokój 6
tel. (32)7798 602
e - mail: jdyla@um.bytom.pl

Opłata skarbowa za odpisy i zaświadczenia z ksiąg wydawane wnioskodawcy bezpośrednio po złożeniu wniosku w urzędzie:

  • za sporządzenie odpisu skróconego - 22 zł
  • za sporządzenie odpisu zupełnego - 33 zł
  • za sporządzenie odpisu wielojęzycznego - 22 zł.
  • za wydanie zaświadczenia z ksiąg - 24 zł
  • za wydanie zaświadczenia o terminie zawarcia małżeństwa - 26 zł
  • za poświadczenie zgodności kopii - za każdą stronę 5 zł
  • za złożenie pełnomocnictwa - 17 zł
  • za przyjęcie oświadczenia ostatniej woli spadkodawcy (testament allograficzny)-22zł.


Pozostałe opłaty skarbowe pobierane są zgodnie z wysokością podaną na właściwych stronach dla poszczególnych czynności urzędowych.
Opłata na dokumentach przekazywanych za granicę pobierana jest przez polskie placówki konsularne za granicą.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.