Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pobiegnie dla Andrzeja Grzeli

Pobiegnie dla Andrzeja Grzeli Data publikacji: 27 lipca 2016Za powrót do zdrowia bytomskiego szantymana, Andrzeja „Qni” Grzeli trzymają kciuki nie tylko fani Ryczących Dwudziestek, ale też bytomscy biegacze. Z inicjatywy Grzegorza Wesołowskiego z Miechowickiej Grupy Biegowej, w sobotę, 30 lipca odbędzie akcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie artysty.

Andrzej „Qnia“ Grzela w zeszłym roku przeszedłszy rozległy wylew, otarł się o śmierć. Dzięki szybkiej interwencji lekarskiej, powoli wraca do zdrowia, ale przed nim długie i kosztowne rehabilitacje. Fani jego twórczości oraz jego koledzy z zespołu, chcą jeszcze zobaczyć „Qnię” na scenie, dlatego prowadzą akcje i zbierają pieniądze, by pomóc muzykowi w walce z chorobą.

Do dzieła pomocy bytomianinowi włączył się też Grzegorz Wesołowski, który postawił sobie za cel 12-godzinny bieg. Przemierzone tego dnia kilometry zostaną pomnożone przez złotówki.

Na profilu Fb biegacz napisał: Kilometry te dedykuję Andrzejowi Grzeli. Dla mnie to nie lada wysiłek, gdyż nie jestem etatowym maratończykiem. Pragnę, aby moje kilometry z Waszym wsparciem finansowym przemieniły się w wymierną kwotę umożliwiającą pomóc Andrzejowi w jego rehabilitacji. Motywujcie więc mnie mnożąc każdy mój kilometr przez wymierną kwotę, którą możecie wesprzeć Andrzeja w kosztownym leczeniu. Liczę równocześnie na Wasze wsparcie oraz towarzystwo w każdej formie aktywności w tym dniu (...)

Wesołowski wystartuje o 7.00 z ul. Stolarzowickiej 108 (koło przychodni). Punkt, gdzie będzie można uzyskać informację na temat całej akcji oraz wesprzeć akcję finansowo, będzie mieścił się przy boisku przy ul. Felińskiego 121.

Każdy, kto chce wspomóc bytomianina, może to zrobić za pośrednictwem Krakowskiej Fundacji Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS, ul. Straszewskiego 27, 31-113 Kraków, nr konta: PKO BP SA 71 1020 2906 0000 1902 0114 5689, w tytule wpłaty: MGB i Przyjaciele + (nick, imię lub nazwisko ).

Autor: AK
Zdjęcia: Arch. Becek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.