Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2018, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ruszył przetarg na przebudowę boiska w Bytomiu - Miechowicach

Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. We wtorek /30 stycznia/ ogłoszono przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Dzierżonia. Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pobiegną dla podopiecznych Domu Nadziei

Data publikacji: 5 lipca 2017Bieganie wyzwala endorfiny, pozwala spalić zbędne kalorie, a tym razem pomaga w osiągnięciu szczytnego celu. Tak dzieje się w przypadku drugiej edycji Bytomskiego Biegu Trzeźwości. Jego organizatorzy - Fundacja "Dom Nadziei" zbierają pieniądze na terapię swoich podopiecznych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają mieszkańców do aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu. Bieg wystartuje w najbliższą sobotę, 8 lipca w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Impreza jest głośnym sprzeciwem wobec uzależnień, które niszczą drugiego człowieka i jego rodzinę. To właśnie uzależniona młodzież w wieku od 14 do 21 lat jest pod opieką fundacji. 

"Dom Nadziei" prowadzi w Bytomiu-Bobrku stacjonarny ośrodek, gdzie młodzi ludzie przebywają na terapii.

Pobiegnij, przespaceruj się lub weź ze sobą swoje kijki do nordic walking! - zachęcają organizatorzy. I zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą razem z nimi pokazać całemu światu, że wierzą w rzeczywistość wolną od nałogów i ludzi, którzy podejmują się trudu terapii, tak jak robią to młodzi. Pieniądze zebrane w tym dniu umożliwią dofinansowanie leczenia wychowanków w ośrodku.

To zielony bieg nadziei. Nadziei dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem, ale i naszej nadziei na zupełnie inny świat,w którym problem nałogów będzie coraz mniejszy. Dlatego każdy uczestnik niech zabierze ze sobą coś zielonego – koszulkę, buty, opaskę, cokolwiek… Bieg ma charakter rekreacyjny. Wygrywa każdy, kto bierze udział.

Uczestnicy pobiegną na dystansie 2,5 lub 5 km (jedno lub dwa okrążenia). Wpisowe kosztuje 17 zł, a limit biegaczy wynosi 700.
Weryfikacja zawodników odbywać się będzie od godz. 9 do 10.40. Bieg wystartuje o godz. 11. Dzieci mogą biec pod warunkiem podpisania odpowiedniego oświadczenia przez rodzica/opiekuna w dniu imprezy, w trakcie weryfikacji uczestników.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.