Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 lipca 2017, Wiktor, Innocenty, Aida

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

30 lipca elita kolarska zawita na Śląsk!

Już w najbliższą niedzielę, 30 lipca na Górny Śląsk zawitają najlepsi kolarze na świecie. Wśród miast goszczących kolarską elitę będzie oczywiście Bytom. Dzisiaj, 27 lipca w Katowicach odbyła się prezentacja II etapu 74. Tour de Pologne, w której udział wziął zastępca prezydenta Bytomia, Robert Dederko.

Utrudnienia drogowe w Bytomiu podczas Tour de Pologne

W związku z organizacją kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na terenie Bytomia, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi i komunikacyjnymi.

Udekorujmy miasto na Tour de Pologne!

Już 30 lipca w Bytomiu odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych – Tour de Pologne. Nasze miasto, podobnie jak w ubiegłym roku, bierze również udział w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 74. Tour de Pologne”. Zachęcamy mieszkańców do udziału w zabawie.

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pobiegną dla podopiecznych Domu Nadziei

Data publikacji: 5 lipca 2017Bieganie wyzwala endorfiny, pozwala spalić zbędne kalorie, a tym razem pomaga w osiągnięciu szczytnego celu. Tak dzieje się w przypadku drugiej edycji Bytomskiego Biegu Trzeźwości. Jego organizatorzy - Fundacja "Dom Nadziei" zbierają pieniądze na terapię swoich podopiecznych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają mieszkańców do aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu. Bieg wystartuje w najbliższą sobotę, 8 lipca w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Impreza jest głośnym sprzeciwem wobec uzależnień, które niszczą drugiego człowieka i jego rodzinę. To właśnie uzależniona młodzież w wieku od 14 do 21 lat jest pod opieką fundacji. 

"Dom Nadziei" prowadzi w Bytomiu-Bobrku stacjonarny ośrodek, gdzie młodzi ludzie przebywają na terapii.

Pobiegnij, przespaceruj się lub weź ze sobą swoje kijki do nordic walking! - zachęcają organizatorzy. I zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą razem z nimi pokazać całemu światu, że wierzą w rzeczywistość wolną od nałogów i ludzi, którzy podejmują się trudu terapii, tak jak robią to młodzi. Pieniądze zebrane w tym dniu umożliwią dofinansowanie leczenia wychowanków w ośrodku.

To zielony bieg nadziei. Nadziei dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem, ale i naszej nadziei na zupełnie inny świat,w którym problem nałogów będzie coraz mniejszy. Dlatego każdy uczestnik niech zabierze ze sobą coś zielonego – koszulkę, buty, opaskę, cokolwiek… Bieg ma charakter rekreacyjny. Wygrywa każdy, kto bierze udział.

Uczestnicy pobiegną na dystansie 2,5 lub 5 km (jedno lub dwa okrążenia). Wpisowe kosztuje 17 zł, a limit biegaczy wynosi 700.
Weryfikacja zawodników odbywać się będzie od godz. 9 do 10.40. Bieg wystartuje o godz. 11. Dzieci mogą biec pod warunkiem podpisania odpowiedniego oświadczenia przez rodzica/opiekuna w dniu imprezy, w trakcie weryfikacji uczestników.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.