Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pobiegną dla podopiecznych Domu Nadziei

Data publikacji: 5 lipca 2017Bieganie wyzwala endorfiny, pozwala spalić zbędne kalorie, a tym razem pomaga w osiągnięciu szczytnego celu. Tak dzieje się w przypadku drugiej edycji Bytomskiego Biegu Trzeźwości. Jego organizatorzy - Fundacja "Dom Nadziei" zbierają pieniądze na terapię swoich podopiecznych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają mieszkańców do aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu. Bieg wystartuje w najbliższą sobotę, 8 lipca w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Impreza jest głośnym sprzeciwem wobec uzależnień, które niszczą drugiego człowieka i jego rodzinę. To właśnie uzależniona młodzież w wieku od 14 do 21 lat jest pod opieką fundacji. 

"Dom Nadziei" prowadzi w Bytomiu-Bobrku stacjonarny ośrodek, gdzie młodzi ludzie przebywają na terapii.

Pobiegnij, przespaceruj się lub weź ze sobą swoje kijki do nordic walking! - zachęcają organizatorzy. I zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą razem z nimi pokazać całemu światu, że wierzą w rzeczywistość wolną od nałogów i ludzi, którzy podejmują się trudu terapii, tak jak robią to młodzi. Pieniądze zebrane w tym dniu umożliwią dofinansowanie leczenia wychowanków w ośrodku.

To zielony bieg nadziei. Nadziei dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem, ale i naszej nadziei na zupełnie inny świat,w którym problem nałogów będzie coraz mniejszy. Dlatego każdy uczestnik niech zabierze ze sobą coś zielonego – koszulkę, buty, opaskę, cokolwiek… Bieg ma charakter rekreacyjny. Wygrywa każdy, kto bierze udział.

Uczestnicy pobiegną na dystansie 2,5 lub 5 km (jedno lub dwa okrążenia). Wpisowe kosztuje 17 zł, a limit biegaczy wynosi 700.
Weryfikacja zawodników odbywać się będzie od godz. 9 do 10.40. Bieg wystartuje o godz. 11. Dzieci mogą biec pod warunkiem podpisania odpowiedniego oświadczenia przez rodzica/opiekuna w dniu imprezy, w trakcie weryfikacji uczestników.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.