Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2017, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Z książką mi do twarzy, czyli X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki

Parada bajkowych postaci, książkowy misz-masz, w którym nie zabraknie bibliotecznych quizów i warsztatów z książką w roli głównej, a nawet modny ostatnio escape room, znalazły się w programie jubileuszowej 10. edycji Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza potrwa od 24 do 27 kwietnia.

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

 W Bytomiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich. W naborze podstawowym, który potrwa do 5 maja,  uczestniczy 41 miejskich placówek.

X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki 2017

W dniach 24 - 27 kwietnia br. odbędzie się X  edycja Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2017, którego tematem przewodnim będzie  "Z książką mi do twarzy".

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli Data publikacji: 7 kwietnia 2017 W Bytomiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich. W naborze podstawowym, który potrwa do 5 maja,  uczestniczy 41 miejskich placówek.

Istotny dla rodziców dzieci jest także fakt, że od nowego roku szkolnego ustawowe prawo do miejsca w przedszkolu będą miały również trzylatki. W Bytomiu na pobyt stały i czasowy łącznie zameldowanych jest 1529 dzieci urodzonych w 2013 roku.
 
Trzeba pamiętać, że gmina Bytom ma obowiązek zapewnić miejsca wszystkim 6-latkom realizującym roczny obowiązek przygotowania przedszkolnego oraz dzieciom odroczonym od obowiązku szkolnego (7-9 lat), a także zapewnić miejsca wszystkim, którzy zechcą skorzystać z ustawowego prawa do miejsca w przedszkolu (dziecko w wieku 3-5 lat). Postępowanie rekrutacyjne pozwoli ocenić tegoroczną  skalę zjawiska – mówi Helena Colik z Wydziału Edukacji UM.
 
Dzieci, które już chodzą do przedszkola, będą miały zapewnioną kontynuację. Wystarczy, że rodzice złożą oświadczenie potwierdzające chęć uczęszczania do danego przedszkola. Mają na to czas do wtorku, 11 kwietnia. Po zebraniu wszystkich deklaracji, dyrektorzy przedszkoli określą liczbę wolnych miejsc w swoich placówkach.

Dopiero wówczas będzie wiadomo na ile miejsc w tym roku  będą rekrutować przedszkola, a ile dzieci już jest zapisanych w wyniku złożonej deklaracji
– mówi Helena Colik.

Już teraz wiadomo, że oprócz miejsc w siedzibach bazowych przedszkola planuje się organizację oddziałów przedszkolnych poza  nimi. Warto też przypomnieć, że od września  w pięciu przedszkolach miejskich uruchomione zostaną  dodatkowe oddziały w ramach realizowanego projektu unijnego związanego z poprawą infrastruktury przedszkoli poprzez adaptację pomieszczeń na sale dydaktyczne, szczególnie dla dzieci 3-4 letnich, w tym dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową.
 
Ponadto w niektórych przedszkolach istnieją warunki lokalowe do tworzenia dodatkowych oddziałów. Jeśli będzie taka potrzeba, zostaną one uruchomione.
 
Przypomnijmy, że od kilku lat w Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne: trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Po jego wypełnieniu należy go wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru wraz z załącznikami ( zapisując dziecko, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola). W przedszkolu wniosek zostanie zweryfikowany, następnie zatwierdzony w systemie i dopiero wówczas uczestniczy w rekrutacji.  Na złożenie wniosku rodzice będą mieli czas do 5 maja.

Jeżeli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do internetu lub ma wątpliwości, jak obsłużyć tę aplikację, może udać się do tego przedszkola, które wybrał jako pierwsze. Tam pracownicy pomogą mu wypełnić wniosek
– mówi Helena Colik.

Treść komunikatu w sprawie rekrutacji do przedszkoli miejskich

Autor: AK
Zdjęcia: arch .UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.