Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Po bluesowych torach Bytomia

Po bluesowych torach Bytomia Data publikacji: 28 sierpnia 2017Fani bluesa zacierają ręce, bo już za kilka dni spotkają się Bytomiu przy ul. Piekarskiej podczas jam session na szynach. Jubileuszową, piątą edycję Blues Bany, zaplanowano w najbliższą sobotę, 2 września.

O tej wrześniowej imprezie, która została wpisana do Ogólnopolskich Obchodów Dnia Bluesa, jest już głośno nie tylko w Bytomiu, ale też w innych śląskich miastach.

Spodziewamy się około 50 muzyków z całego regionu – od Sosnowca aż po Rybnik. Bluesowy tramwaj wyruszy z zajezdni o 12.00 i będzie kursował według sobotniego rozkładu jazdy 38-ki – mówi Krzysztof Wydro, bytomski bluesman, pomysłodawca i organizator Bytomskiego Tramwaju Bluesowego.

Na niecodziennej scenie pasażerowie będą mieli okazję posłuchać bluesowych kawałków w różnych aranżacjach. Co ciekawe, wśród fanów bluesa zapewne znajdą się tacy, którym będzie mało i zechcą przemierzyć trasę kilkukrotnie.

Warto dodać, że pierwsze odsłony Bytomskiego Tramwaju Bluesowego obywały się w zabytkowym wagonie typu N, jednak ze względu na coraz większą popularność imprezy, Tramwaje Śląskie S.A. zdecydowały, by zmienić wagon na większy.

W tym roku organizatorzy postanowili powrócić do kultowej „n-ki”. Szczegółowe informacje o Blues Banie można znaleźć na facebookowym profilu "Blues Bany" i na: www.tramwajeslaskie.eu.

Impreza potrwa do 19.00.

Zobacz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.