Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Płomień pamięci dla tych, którzy odeszli

Płomień pamięci dla tych, którzy odeszli Data publikacji: 1 listopada 2017Przed uroczystością Wszystkich Świętych, prezydent Damian Bartyla oddał hołd zastrzelonemu w 1992 roku sierżantowi Markowi Sienickiemu oraz odwiedził groby byłych włodarzy naszego miasta.

Na cmentarzu Mater Dolorosa zapalił znicze na grobach prezydentów: Tadeusza Felińskiego i Piotra Miętkiewicza, Witolda Mączarowskiego, nadburmistrza Alfreda Stephana, złożył też kwiaty pod tablicą nadburmistrza Georga Brüninga. Damian Bartyla odwiedził także groby: prezydenta Janusza Rokosza na cmentarzu przy ul. Staffa oraz prezydenta Pawła Spyry na cmentarzu przy ul. Kraszewskiego.

Wszystkich Świętych to czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli w ostatnim czasie. Wśród nich wiele jest osób związanych ze sportem i kulturą, którzy związali swoje życie i działalność zawodową z Bytomiem.

W tym roku pożegnaliśmy m.in. Wojciecha Sokolnickiego, fotografa, autora licznych wystaw prezentujących piękno naszego miasta, Tadeusza Kijonkę, poetę, publicystę i kierownika literackiego Opery Śląskiej, z którą związany był od wielu lat oraz Ewę Haller de Hallenburg, łączniczkę, sanitariuszkę Armii Krajowej nauczycielkę tajnego nauczania języka polskiego, która po wojnie zaangażowała się w tworzenie struktur NSZZ „Solidarność” w naszym mieście i pełniła funkcję dyrektora Studium Języków Obcych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Odeszli także zasłużeni sportowcy, jak Wacław Sąsiadek, trzykrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, trener Polonii Bytom, z którą w 1954 roku zdobył Mistrzostwo Polski. W tym roku pożegnaliśmy także Marka Bilińskiego, działacza sportowego, byłego prezesa klubu koszykarskiego Bobry Bytom oraz Jerzego Poloczka, byłego prezesa klubu GKS Szombierki Bytom. W tych dniach wspominamy także polityków działających w minionych latach na rzecz Bytomia: Jadwigę Borkowską – Dawidowicz, radną Rady Miejskiej w Bytomiu w latach 1998-2002, Stanisława Braziewicza oraz Tadeusza Filusa, byłych wiceprezydentów Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.