Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Płomień pamięci dla tych, którzy odeszli

Płomień pamięci dla tych, którzy odeszli Data publikacji: 1 listopada 2017Przed uroczystością Wszystkich Świętych, prezydent Damian Bartyla oddał hołd zastrzelonemu w 1992 roku sierżantowi Markowi Sienickiemu oraz odwiedził groby byłych włodarzy naszego miasta.

Na cmentarzu Mater Dolorosa zapalił znicze na grobach prezydentów: Tadeusza Felińskiego i Piotra Miętkiewicza, Witolda Mączarowskiego, nadburmistrza Alfreda Stephana, złożył też kwiaty pod tablicą nadburmistrza Georga Brüninga. Damian Bartyla odwiedził także groby: prezydenta Janusza Rokosza na cmentarzu przy ul. Staffa oraz prezydenta Pawła Spyry na cmentarzu przy ul. Kraszewskiego.

Wszystkich Świętych to czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli w ostatnim czasie. Wśród nich wiele jest osób związanych ze sportem i kulturą, którzy związali swoje życie i działalność zawodową z Bytomiem.

W tym roku pożegnaliśmy m.in. Wojciecha Sokolnickiego, fotografa, autora licznych wystaw prezentujących piękno naszego miasta, Tadeusza Kijonkę, poetę, publicystę i kierownika literackiego Opery Śląskiej, z którą związany był od wielu lat oraz Ewę Haller de Hallenburg, łączniczkę, sanitariuszkę Armii Krajowej nauczycielkę tajnego nauczania języka polskiego, która po wojnie zaangażowała się w tworzenie struktur NSZZ „Solidarność” w naszym mieście i pełniła funkcję dyrektora Studium Języków Obcych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Odeszli także zasłużeni sportowcy, jak Wacław Sąsiadek, trzykrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, trener Polonii Bytom, z którą w 1954 roku zdobył Mistrzostwo Polski. W tym roku pożegnaliśmy także Marka Bilińskiego, działacza sportowego, byłego prezesa klubu koszykarskiego Bobry Bytom oraz Jerzego Poloczka, byłego prezesa klubu GKS Szombierki Bytom. W tych dniach wspominamy także polityków działających w minionych latach na rzecz Bytomia: Jadwigę Borkowską – Dawidowicz, radną Rady Miejskiej w Bytomiu w latach 1998-2002, Stanisława Braziewicza oraz Tadeusza Filusa, byłych wiceprezydentów Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.