Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2014, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki

Szkoła - tam zaczyna się integracja

Szkoła Podstawowa nr 51 - jedyna w naszym mieście placówka z oddziałami integracyjnymi, zdobyła wyróżnienie w konkursie Szkoła Przyjazna dla Każdego organizowanym przez Instytut Inicjatyw Pozarządowych.

Irlandia w operze

Jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów wykonujących muzykę celtycką – Carrantuohill - wystąpi w sobotę, 22 listopada w Operze Śląskiej. Na scenie muzykom towarzyszyć będzie taneczna formacja Treblers.

Zostań dawcą, uratuj życie

Do 27 listopada w dwudziestu Przychodniach Brackich potrwają Dni Dawcy Szpiku, podczas których będzie można się zarejestrować w specjalnej bazie.

Roch Szajca powraca na Małgorzatkę

Był jednym z pierwszych werbistów, którzy przybyli do Bytomia w 1920 r. Z niewielkiego pokoju przy ul. Krakowskiej, przeniósł się na Wzgórze Św. Małgorzaty, gdzie dziś (14 listopada) imieniem Rocha Szajcy nazwano skwer oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.

Na ratunek wcześniakom

Nie ma lepszego miejsca niż Bytom, by rozmawiać o problemach związanych ciążami wysokiego ryzyka. Już po raz trzeci Szpital Specjalistyczny nr 2 zorganizował obchody Dnia Wcześniaka.

Bytom dla biznesu

Wspieranie bytomskiej przedsiębiorczości to nasz priorytet. Wierzę, że inicjatywa ta wespół z innymi, probiznesowymi działaniami ożywi gospodarczo Bytom i umocni pozycję lokalnych firm na krajowym rynku – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas otwarcia I Śląskich Targów Franczyzowych.

Dwa wyróżnienia dla Bytomia

Już po raz siedemnasty Śląska Izba Budownictwa wręczyła nagrody za działania, które tworzą krajobraz budownictwa w naszym regionie, jak i poza nim. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Operze Śląskiej w Bytomiu, nasze miasto zostało dwukrotnie uhonorowane Śląską Wielką Nagrodą Budownictwa.

Medale miasta i Muzy wręczane

W Bytomiu nie brakuje ludzi niebanalnych, oddanych temu co robią i miastu. Dzięki takim postaciom Bytom może być dumny ze swoich mieszkańców. W trakcie specjalnej gali władze miasta uhonorowały ich Medalem Miasta Bytomia i nagrodą Muzy 2014. Dla zgromadzonych w Bytomskim Centrum Kultury wystąpiła Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna.

20 listopada 2014

Tramwajem ze św. Katarzyną

Tramwajem ze św. Katarzyną

Katarzynka – tak nazywa się specjalny tramwaj, który w najbliższy wtorek (25 listopada) wyjedzie na ulice Bytomia, Świętochłowic i Chorzowa. W ten sposób tramwajarze uczczą świętą Katarzynę, patronkę pracowników kolei i komunikacji miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 listopada 2014

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Urząd Miejski w Bytomiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych 4 grudnia w godzinach 8:30 - 14:00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 listopada 2014

Unia dla organizacji non-profit

Unia dla organizacji non-profit

Jesteś zaangażowany w działalność organizacji pożytku publicznego? Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia sektora NGO w ramach funduszy unijnych? Przyjdź 3 grudnia na „Środę z funduszami”.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 listopada 2014

Herisz na końcu świata

Herisz na końcu świata

Pieczątek w paszporcie ma bez liku, bo podróże to jego pasja. Niedawno zakończył rejs po Oceanie Spokojnym. Wrażeniami z wyprawy podzielił się z bytomianami podczas spotkania w Biurze Promocji.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 listopada 2014

Mobilna zbiórka odpadów komunalnych

Mobilna zbiórka odpadów komunalnych

Mieszkasz w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach, Łagiewnikach lub Miechowicach? W twojej piwnicy i pomieszczeniach gospodarczych zalegają przeterminowane chemikalia, leki, zużyte opony, baterie i akumulatory? W sobotę, 22 listopada rusza w tych dzielnicach mobilna zbiórka odpadów komunalnych.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 listopada 2014

Ważne zwycięstwo tenisistów

Ważne zwycięstwo tenisistów

Podopieczni Michała Napierały tenisiści Carbo-Koks Polonii Bytom odnieśli już trzecie zwycięstwo w rozgrywkach superligi. Tym razem pokonali u siebie, 18 listopada zespół Energii Manekin Toruń 3:1. Dzięki wygranej nasi tenisiści awansowali na 7. miejsce w tabeli.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 listopada 2014

Karin Stanek w Beceku

Karin Stanek w Beceku

Nietuzinkowość, energia i wyrazistość na scenie – każdy, kto słyszał ją na żywo wie, że żadne z tych słów nie jest przesadzone. Na spotkanie z twórczością Karin Stanek Becek zaprasza dziś (18 listopada) o 18.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 listopada 2014

Wspinanie to wyzwanie

Wspinanie to wyzwanie

„Wspinanie to wyzwanie” to ogólnopolski projekt realizowany przez Polski Związek Alpinizmu, którego celem jest upowszechnianie wspinaczki sportowej wśród dzieci i młodzieży.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 listopada 2014

Nawiązać kontakt z czołówką

Nawiązać kontakt z czołówką

Podopieczni Michała Napierały tenisiści Polonii Bytom już jutro, 18 listopada zagrają kolejne ważne spotkanie w ramach superligi. Ich rywalem będzie zespół Energa Manekin Toruń. Początek spotkania w Hali na Skarpie o 18.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 listopada 2014

Bytomska drużyna na podium

Bytomska drużyna na podium

W zakończonym w niedzielę, 16 listopada Międzynarodowym Turnieju Piłki Wodnej Młodzików o Puchar „Niepodległości”, zawodnicy UKS MOSM Bytom stanęli na podium, zdobywając brąz. Lepsze od naszych piłkarzy wodnych były tylko drużyny ze Słowacji.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 listopada 2014

Postaw na swój biznes

Postaw na swój biznes

Porady, konsultacje dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe oraz tych, którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej – to tylko część programu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w Bytomiu rozpocznie się 17 listopada.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 listopada 2014

Wygrana Szombierek Bytom

Wygrana Szombierek Bytom

Wygrana Szombierek Bytom W ostatnim spotkaniu tego roku w roli gospodarzy zawodnicy Szombierek Bytom pokonali Pniówek Pawłowice 1:0. Bytomscy zawodnicy od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.