Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 czerwca 2015, Emilia, Lucyna, Arnold

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ulgi dla nowych inwestorów

Dwa, trzy, cztery, a nawet pięć lat mogą nie płacić podatku od nieruchomości przedsiębiorcy, którzy utworzą w Bytomiu nowe miejsca pracy. To udogodnienie w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej, która może wspierać inwestycje początkowe.

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych (t.j. Dz.U. 2014 poz 1182 z pózn. zm.)

Nagrodzeni za pomoc innym

Znamy laureatów nagrody „Ostoja Pokoju” im. Matki Ewy. W tym roku zostali nimi: dr Janusz Cholewiński - internista, specjalista medycyny paliatywnej oraz gliwicka firma Marco Sp. z o. o., która w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, działa na rzecz lokalnego środowiska.

Nowy sprzęt dla bytomskich strażaków

Myjka ultradźwiękowa oraz specjalistyczna suszarka do masek ochrony dróg oddechowych i masek nurkowych – to nowy sprzęt, o który wzbogaciła się bytomska Straż Pożarna.

Podatkowe ulgi za remont elewacji

Prawie 4 tys. podatników w Bytomiu skorzystało już z możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości w zamian za remont elewacji. Z ulgi korzystają zarówno osoby fizyczne, jak i prawne.

Nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2016-2019

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że ogłasza się nabór kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Katowicach i Sądu Rejonowego w Bytomiu

Bytom w twoim telefonie

Chcesz otrzymywać najświeższe informacje? Zarejestruj się w serwisie sms-owym miasta! Wyślij sms ze słowem kluczowym pod nr 661 000 090 i otrzymuj informacje o utrudnieniach drogowych, imprezach sportowych i kulturalnych w mieście oraz najnowszych ofertach pracy w Urzędzie Miejskim.

To nie jest festiwal...

... pod tą przewrotną nazwą kryje się święto tańca, będące zwieńczeniem pierwszego pełnego sezonu artystycznego Teatru Rozbark. Od 27 czerwca do 5 lipca scena przy ul. Kilara należeć będzie do krajowych i zagranicznych formacji oraz pedagogów tańca.

30 czerwca 2015

"Warstwy Bytomia" w Norwegii

"Warstwy Bytomia" w Norwegii

Uczestnicy warsztatów prowadzonych w Bytomiu przez Teatr Stella Polaris zaprezentowali w Norwegii swój spektakl „Warstwy Bytomia”. Sztuka powstała w ramach realizowanego przez Becek projektu Sztuka/Poznanie/Działanie.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 czerwca 2015

Półkolonie w Bytomiu

Półkolonie w Bytomiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. By ciekawie zorganizować sobie czas wolny warto zapoznać się z letnią ofertą półkolonii, zajęć sportowych, warsztaty artystyczne czy wycieczek, w których organizację włączyły się bytomskie instytucje kulturalne, szkoły i stowarzyszenia.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 czerwca 2015

Śląscy strażacy powalczą w Mistrzostwach Śląska w pływaniu

Śląscy strażacy powalczą w Mistrzostwach Śląska w pływaniu

Ponad 80 strażaków z Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych ze Śląska weźmie udział w Mistrzostwach Śląska Strażaków w pływaniu. 2 lipca na Pływalni Krytej przy ul. Parkowej będą walczyć o miano najlepszego indywidualnie oraz drużynowo w kilku kategoriach.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 czerwca 2015

Udane półrocze Fight Club Bytom

Udane półrocze Fight Club Bytom

Zawodnicy Fight Club Bytom mijające półrocze mogą zaliczyć do bardzo udanych. Reprezentanci naszego klubu osiągali sukcesy zarówno w MMA, jak również w brazylijskim Ju-Jitsu.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 czerwca 2015

Święto Miechowic

Święto Miechowic

II Święto Miechowic już za nami i jak w roku ubiegłym przyciągnęło sporo mieszkańców miasta. Gwiazdą wieczoru był zespół Myslovitz, a wspólne świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 czerwca 2015

Będzie intensywnie padać

Będzie intensywnie padać

Jak zapowiadają synoptycy, dzisiaj /28 czerwca/ czekają nas intensywne opady deszczu (miejscami do 35 mm). Opady mają potrwać do późnego wieczora.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 czerwca 2015

Odkryli tajemnice miasta

Odkryli tajemnice miasta

Czy Bytom skrywa jakieś tajemnice? Jeśli do tej pory ktoś miał wątpliwości, to gra miejska, która w sobotę odbyła się w centrum Bytomia na pewno je rozwiała. Miasto ma swoje tajemnice, a odważni mieli okazję je poznać!

ZOBACZ WIĘCEJ
26 czerwca 2015

Piknikowy weekend

Piknikowy weekend

Najbliższy weekend /27 i 28 czerwca/ upłynie w Bytomiu pod znakiem pikników w trzech dzielnicach naszego miasta: w Suchej Górze, Łagiewnikach i Miechowicach.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 czerwca 2015

Zagrają w skata

Zagrają w skata

Już jutro /sobota, 27 czerwca/ zapraszamy wszystkich miłośników gier karcianych na I Ogólnopolskie Mistrzostwa Bytomia w Skacie o Puchar Prezydenta Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 czerwca 2015

Zagłosuj na bytomskie inwestycje

Zagłosuj na bytomskie inwestycje

Trzy bytomskie inwestycje znalazły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014".  Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 czerwca 2015

Bytom na prowadzeniu

Bytom na prowadzeniu

Minął już drugi miesiąc od startu akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, w której pięć miast walczy o miano najlepszego. Jak na razie, to bytomianie mają powody do zadowolenia, bowiem właśnie nasze miasto prowadzi w rankingu.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 czerwca 2015

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Na ten dzień 17 tys. 068  bytomskich uczniów czekało z utęsknieniem. Teraz przed nimi 66 dni laby! Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się dziś /26 czerwca/ w Gimnazjum nr 5.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.