Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
02 sierpinia 2015, Karina, Gustaw, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Polonia Bytom - skład drużyny

Znamy nazwiska zawodników piłkarskiej Polonii, którzy walczyć będą w najbliższym sezonie o dobre miejsce w tabeli II ligi. Podczas wielkiej fety w CH Agor kibice poznali najnowszy skład drużyny na rundę jesienną sezonu 2015/2016.

Sobotnia gimnastyka w Parku Miejskim

To propozycja dla wszystkich, którzy sobotnie przedpołudnie chcieliby spędzić aktywnie w doborowym towarzystwie. W każdą sobotę sierpnia i września na polanie przed amfiteatrem na wszystkich chętnych czekać będą instruktorzy i zachęcać do ćwiczeń.

Nowe boisko piłkarskie w Szombierkach

Ponad 1,8 mln złotych będzie kosztowała budowa nowego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą na obiekcie sportowym przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3 w Bytomiu – Szombierkach. To ważna wiadomość przede wszystkich dla piłkarzy Szombierek, którzy będą mogli korzystać z nowego obiektu przez cały rok.

Bytom głosuje na modernizacje!

Trzy bytomskie inwestycje znalazły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". 
Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Bytom - rewitalizacja

Ustawa rewitalizacyjna ma służyć powrotowi ludzi do centrów miast, które teraz są opuszczane – mówił w Bytomiu Wojciech Sieradzon z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Capoeira w Parku Miejskim dla każdego

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poruszać się w wakacje. Od poniedziałku do piątku na wszystkich chętnych w Parku Miejskim czeka Michał Cieślak (znany w świecie Capoeira jako Aritana), członek bytomskiej sekcji Klubu Sportowego Capoeira Camangula.

Zalesie czeka

Budowa pierwszego z trzech budynków nowego Osiedla Zalesie w Miechowicach dobiegła końca. Dziś przeszedł on pozytywnie odbiór techniczny. Trwa nabór chętnych na lokale.

Do stawu południowego wraca życie

Prace nad przebudową stawu z mostkiem w Parku Miejskim wkroczyły już w końcową fazę. Oczyszczona i uszczelniona misa zbiornika od kilku dni wypełniana jest wodą. Na ten moment z niecierpliwością czekali nie tylko bytomianie, ale też zamieszkujące staw ptactwo.

1 sierpnia 2015

Gimnastyka dla seniora

Gimnastyka dla seniora

Bytomskie seniorki zgromadziły się dziś (1 sierpnia) na polanie przed amfiteatrem w Parku Miejskim, by wspólnie poćwiczyć. Takie zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia i września. To doskonały pomysł – chwali Hildegarda Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 sierpnia 2015

Rowerowe wypady za miasto

Rowerowe wypady za miasto

Czy ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Polecamy wycieczki ze Stowarzyszeniem Rowerowy Bytom. Cykliści jutro (niedziela, 2 sierpnia) wybierają się do Ojcowa.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 lipca 2015

Idziemy na wycieczkę

Idziemy na wycieczkę

W najbliższą sobotę /1 sierpnia/ w ramach akcji "Poznaj Bytom z przewodnikiem" będziemy eksplorować teren dawnych wyrobisk dolomitowych, a także Suchogórskiego Labiryntu Skalnego. To najciekawsze pod względem geologicznym i przyrodniczym tereny Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 lipca 2015

Niepełnosprawni tancerze na deskach Rozbarku

Niepełnosprawni tancerze na deskach Rozbarku

Grupa Taneczna na Kółkach z Węgier, prezentująca tańce współczesne i tradycyjne, wystąpi w sobotę (1 sierpnia) w Teatrze Rozbark. Towarzyszyć jej będą niepełnosprawni tancerze z Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 lipca 2015

Nowy projekt w Kronice

Nowy projekt w Kronice

Projekt „Trzaski” to tytuł nowej wystawy w bytomskim Centrum Sztuki Współczesnej. Towarzyszyć jej będą spotkania, wydarzenia w przestrzeni miejskiej i spacer dźwiękowy. Otwarcie odbędzie się 6 sierpnia (czwartek) o 19.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Krajowe i międzynarodowe sukcesy Górnika Bytom

Krajowe i międzynarodowe sukcesy Górnika Bytom

Kolejne wspaniałe sukcesy zanotowali tenisiści Górnika Bytom, którzy przywieźli kilka medali zarówno z Mistrzostw Polski, jak i Mistrzostw Europy. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Marek, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w czeskim Pilznie.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

10 zastępów straży pożarnej /30 strażaków/ z Bytomia i Chorzowa gasiło w nocy pożar w Elektrociepłowni Szombierki. Pożar objął kilkanaście metrów starego taśmociągu łączącego zakład z KWK Bobrek. Według strażaków przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Medalowe sukcesy łuczników Tempa Stolarzowice

Medalowe sukcesy łuczników Tempa Stolarzowice

Rewelacyjnie spisali się łucznicy Tempa Stolarzowice, która zdominowali III Finałową rundę Pucharu Polski w Radzyminie /25-26 lipca/. Z dwunastu występujących w turnieju zawodników na podium stanęło aż siedmiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 lipca 2015

Polonia rozpoczyna grę w II lidze

Polonia rozpoczyna grę w II lidze

Najpierw prezentacja drużyny Polonii Bytom /31 lipca/, a dzień później pierwszy mecz w rozgrywkach II ligi piłkarskiej. Najbliższy weekend zapowiada się bardzo emocjonująco dla kibiców niebiesko-czerwonych.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 lipca 2015

O rewitalizacji w Bytomiu

O rewitalizacji w Bytomiu

Od zwiedzania poprzemysłowych dzielnic Bytomia rozpoczęli wizytę w mieście przedstawiciele Łodzi, Wałbrzycha i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Skala problemów do rozwiązania jest bardzo podobna, a każde miasto ma dzielnice, które nie cieszy się dobrą sławą – przyznali goście.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 lipca 2015

Syreny zawyją na cześć powstańców

Syreny zawyją na cześć powstańców

Mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, 1 sierpnia w godzinę „W” o 17.00 w wielu polskich miastach zawyją syreny. W ten sposób pamięć o powstańcach uczczą także bytomianie.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 lipca 2015

Na szlaku średniowiecznego Bytomia

Na szlaku średniowiecznego Bytomia

Prawie 100 osób wzięło udział we wczorajszej / 25 lipca / wycieczce. Punktualnie o 10.00 dwie grupy zwiedzających wyruszyły śladami 760-letniej historii miasta.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.