Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2014, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki

"Lider, który wspiera MŚP"

Prezydent Bytomia Damian Bartyla został wyróżniony tytułem honorowym „Lider, który wspiera MŚP”. Nagrodę odebrał podczas trwającego w Katowicach Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Nieprzejezdny odcinek ul. Długiej

Trwa przebudowa ulicy Strzelców Bytomskich. Tym razem drogowcy pracują w obrębie jej skrzyżowania z ulicami: Długą i Łokietka.

Załóż firmę za pieniądze UE

Jak założyć własny biznes i zdobyć na to pieniądze unijne? Odpowiedzą na to specjaliści ds. funduszy europejskich w trakcie spotkań z cyklu „Środa z funduszami”. Zaprasza Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego. Początek 1 października.

Bytomscy brydżyści Mistrzami Świata!

Ogromną sensację sprawili brydżyści Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu – Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta. Nasi zawodnicy po pasjonującym pojedynku z reprezentacją Francji zostali Mistrzami Świata Juniorów.

"Bytom Film Festiwal" rozstrzygnięty

„Arena” Martina Ratha najlepszym filmem, Suk-hwa Hong najlepszym reżyserem, a „Father” Edyty Rembały z nagrodą publiczności. W niedzielę poznaliśmy zwycięzców I Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego - „Bytom Film Festiwal”.

Bytom znowu biega!

Już po raz szósty biegacze stanęli na starcie Bytomskiego Półmaratonu. Tym razem było ich ponad 1200. W niedzielę trasę 21,097 km najszybciej pokonał Kenijczyk Too Silas Kiprono.

Nowy sprzęt dla straży pożarnej

Bytomscy strażacy mają nowy sprzęt. Trzy specjalistyczne pilarki do drewna przekazał im 19 września prezydent Bytomia Damian Bartyla wraz z prezesem Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Dawidem Ziębą.

Piszesz o Bytomiu? Zgłoś swoją pracę

Już po raz drugi Towarzystwo Miłośników Bytomia zaprasza absolwentów studiów magisterskich i licencjackich z lat akademickich 2011/2012 2012/2013 i 2013/2014 do przedstawienia swoich prac.

23 września 2014

Miasto planszą do gry

Miasto planszą do gry

Do czwartku, 25 września, potrwają zapisy chętnych do udziału w grze miejskiej „Wielokulturowy Bytom”. Organizatorzy zapraszają do zabawy zarówno miłośników Bytomia, jak i tych, którzy chcą dopiero poznać miasto.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 września 2014

Korchowiec w Kronice

Korchowiec w Kronice

Monumentalna instalacja oraz wybór najnowszych obrazów to propozycja CSW Kronika na najbliższy weekend. Entuzjaści sztuki współczesnej mogą już rezerwować czas w sobotę, 27 września na wernisaż wystawy Michała Korchowca.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 września 2014

Bytomianie pamiętają!

Bytomianie pamiętają!

Historyczne rocznice związane z wrześniem 1939 roku kojarzą się nam przede wszystkim z 1 września i wybuchem II wojny światowej. Często pomijana jest jednak rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada w najbliższą sobotę, 27 września.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 września 2014

Kolejny medal dla bytomskiej szermierki

Kolejny medal dla bytomskiej szermierki

Rewelacyjnie rozpoczęła nowy sezon reprezentantka Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego Julia Gwóźdź. W ubiegłym tygodniu nasza zawodniczka wywalczyła brąz, zaś w miniony weekend podczas Międzynarodowego Turnieju Kmicic Conoco Cup zdobyła srebrny medal.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 września 2014

Dobry duch bytomskiej sztuki

Dobry duch bytomskiej sztuki

Artystka, której twórczość nie ogranicza się tylko do jednego medium. Jak mówią o niej przyjaciele: dobry duch, dzięki któremu realne stały się szalone pomysły ze sztuką w tle. Katarzyna Sokołowska odebrała tytuł i statuetkę Bytomianki Lata 2014.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 września 2014

Na zawsze razem

Na zawsze razem

W dobie szybkiego życia, szybkich ślubów i jeszcze szybszych rozwodów, długoletnie małżeństwa są czymś nadzwyczajnym. W czym tkwi siła tych związków? Na to pytanie mogłyby odpowiedzieć pary, które 18 września świętowały diamentowe i żelazne gody.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 września 2014

Psie piękności w Bytomiu

Psie piękności w Bytomiu

565 najpiękniejszych czworonogów z blisko 140 różnych ras przyjechało w niedzielę do Szombierek na 45. Krajową Wystawę Psów Rasowych. Wielki Pokaz Ras Polskich, konkurs „Pies i dziecko” oraz wybór najlepszego „Młodego Prezentera”, to kolejne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy imprezy.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 września 2014

Perły Krakowa, perełki Bytomia na fotografii

Perły Krakowa, perełki Bytomia na fotografii

Kilkadziesiąt zgłoszonych zdjęć i trudny wybór dla jury. W sobotę w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” poznaliśmy zwycięzców konkursu fotograficznego „Perły Krakowa, perełki Bytomia”.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 września 2014

Uwaga będzie mocno padać!

Uwaga będzie mocno padać!

Jak podają synoptycy, dziś od południa, czeka nas deszczowa pogoda. Szykując się na niedzielny spacer, warto więc pamiętać o parasolu. Prognozowane są umiarkowane i intensywne opady deszczu, które miejscami mogą dochodzić do 50 mm. Synoptycy ostrzegają także przed burzami, którym towarzyszyć może grad i porywy wiatru do 70 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 września 2014

Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej

Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej

W niedzielę 21 września o godzinie 11.00 zapraszamy do Sali Koncertowej im. Adama Didura na pierwszą w nowym, 70. sezonie artystycznym Opery Śląskiej odsłonę cyklu  Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 września 2014

Polonia wciąż niepokonana!

Polonia wciąż niepokonana!

W 11. kolejce piłkarskiej III Ligi, grupy opolsko-śląskiej Niebiesko-Czerwoni wygrali u siebie z Małapanew Ozimek 2:0. Bramki dla bytomian strzelali Łukasz Grube i Michał Zieliński. Polonia wciąż pozostaje jedynym zespołem w lidze bez porażki.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 września 2014

50-lecie Sekcji Wędkarskiej "Amendy"

50-lecie Sekcji Wędkarskiej "Amendy"

Już ponad pół wieku razem łowią ryby. W sobotę Sekcja Wędkarska ?Amendy? z Łagiewnik świętowała swój okrągły jubileusz. Z tej okazji zorganizowano zawody wędkarskie ? spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.