Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2015, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śladem starego Bytomia

Przeszło trzysta osób zwiedziło dziś /23 maja/ przeciwlotniczy tunel łączący IV LO przy pl. Sikorskiego z komisariatem policji przy ul. Rostka. To jedna z tych wycieczek, która rozpaliła wyobraźnię nie tylko pasjonatów bytomskiej historii.

Charytatywnie u judoków

Dzieci pomagają dzieciom – pod takim hasłem w hali sportowej Czarnych Bytom odbyła się wczoraj (22 maja) impreza dobroczynna, z której dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację 9-letniego Mateusza.

Masz firmę? Wejdź do klastra

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w rewitalizacji Bytomia mogą zgłaszać chęć udziału w Klastrze Rewitalizacji. Wszystko o odnowie miasta finansowanej z Unii Europejskiej znajduje się na się na stronie bytomodnowa.pl . Uruchomiony został również specjalny profil na facebooku.

Lalki i ludzie, czyli teatralna fiesta w Bytomiu

Najlepsze przedstawienia światowych i polskich zespołów teatralnych, spektakle, które zdobyły uznanie krytyki i publiczności, nowatorskie prezentacje dramatyczne i spektakularne widowiska plenerowe.

Działasz społecznie? Weź udział w Dniach Organizacji Pozarządowych

Trwają przygotowania do XI Dni Organizacji Pozarządowych. Przedstawiciele trzeciego sektora, którzy chcą wziąć udział w imprezie, mogą do 29 maja zgłaszać swoje oferty do Urzędu Miejskiego.

Nowe technologie interesują licealistów z Bytomia

Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej i I Liceum Ogólnokształcące rozpoczynają współpracę. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w poniedziałek, 18 maja w siedzibie szkoły przy ul. Strzelców Bytomskich 11

Budżet obywatelski - czekamy na projekty

Do 31 maja można zgłaszać propozycje projektów finansowanych z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Przyjęta w marcu br. uchwala Rady Miejskiej właśnie weszła w życie.

Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej

Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej obejmuje 4 obszary o łącznej powierzchni 92.965 m2.

24 maja 2015

Znamy Bytomiankę Wiosny

Znamy Bytomiankę Wiosny

Skromna, ale pełna energii i wiary w ludzi - tak w kilku słowach można opisać tegoroczną laureatkę tytułu Bytomianki Wiosny – Mariolę Roykiewicz. Uroczystość wręczenia statuetki odbędzie się 29 maja o 18.00 w Instytucie Zdrowia i Urody przy ul. Podgórnej 4.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 maja 2015

Dzień drugi: "Korekta"

Dzień drugi: "Korekta"

Kolejny festiwalowy wieczór w ramach trwającej w Bytomiu Teatromanii należał do czeskiego VerTeDance. Na deskach Beceku grupa zaprezentowała wczoraj (23 maja) spektakl „Korekta”.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 maja 2015

Podział punktów w meczu Szombierek z rezerwami Górnika

Podział punktów w meczu Szombierek z rezerwami Górnika

Remisem zakończył się rozegrany wczoraj (23 maja) mecz GKS Szombierki Bytom z Górnikiem II Zabrze.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 maja 2015

Surrealistyczna galeria autorska

Surrealistyczna galeria autorska

Na kulturalnej mapie Bytomia, pojawiło się kolejne miejsce, gdzie mogą się zatracić miłośnicy sztuki ceniący malarstwo. Zwłaszcza to nieoczywiste, niespokojne, ale jednocześnie kojące. Miejscem tym jest nowo otwarta galeria autorska Andrzeja Styrny, bytomskiego surrealisty.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 maja 2015

Ruszyła Teatromania

Ruszyła Teatromania

Mocnym akcentem rozpoczął się wczoraj (22 maja) Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2015. Najpierw na scenie Beceku publiczność zobaczyła spektakl „Odyseja” brytyjskiej formacji The Paper Cinema, a po nim - na Rynku – swoje teatralne show zaprezentował Teatr Ósmego Dnia.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 maja 2015

Pasje bytomian

Pasje bytomian

Do końca maja w Biurze Promocji Bytomia można oglądać blisko 50 obrazów plastyków z klubu Relaks z Szombierek. Swoje pasje artystyczne rozwija w nim 60 osób w wieku od 7 do 70 lat.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 maja 2015

Uczniowie na zagranicznych stażach

Uczniowie na zagranicznych stażach

Kształcący się w Bytomiu informatycy, mechatronicy i ekonomiści znowu podbiją Europę. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących otrzymał dofinansowanie w ramach projektu Erasmus+. 60 uczniów wyjedzie na miesięczny zagraniczny staż.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 maja 2015

Spotkanie z ekspertem: "Od stresu do zawału. Jak dbać o serce?"

Spotkanie z ekspertem: "Od stresu do zawału. Jak dbać o serce?"

Zlekceważenie objawów przewlekłego stresu może doprowadzić do groźnych chorób. „Od stresu do zawału. Jak dbać o serce?” - to tytuł kolejnego „Spotkania z ekspertem” w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 w czwartek, 21 maja.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 maja 2015

Podziemny Bytom

Podziemny Bytom

Już w najbliższą sobotę tj. 23 maja o 12.00 Bytomianie zejdą....pod ziemię. Miłośnicy zagadek i tajemnic naszego miasta będą mogli zwiedzić podziemny tunel łączący IV LO z komisariatem Policji przy ul. Rostka.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 maja 2015

Polonia gra dalej w Pucharze Polski

Polonia gra dalej w Pucharze Polski

Podopieczni Jacka Trzeciaka, piłkarze Polonii Bytom pokonali wczoraj /20 maja/ u siebie 2:1 GKS Jastrzębie. Wynik wczorajszego meczu, w ramach 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej ,ważył się do ostatnich minut.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 maja 2015

Podtrzymać dobrą passę

Podtrzymać dobrą passę

W ostatnich ośmiu meczach piłkarze Szombierek Bytom odnieśli aż siedem zwycięstw. Tak dobra forma dała im awans w tabeli III ligi na bezpieczne 7. miejsce. W sobotę, 23 maja o 17.00 przy Frycza-Modrzewskiego popularni Zieloni będą mieli szansę podtrzymać świetną passę. Ich rywalem będą rezerwy Górnika Zabrze.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 maja 2015

Trzy razy "s" w Bytomiu

Trzy razy "s" w Bytomiu

Nauczyciele z Finlandii, Irlandii, Portugalii, Niemiec i Słowenii gościli w Bytomiu w ramach Programu Partnerskie Projekty Szkół Comenius realizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu – Bobrku. Była to wizyta kończąca dwuletni międzynarodowy projekt.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.