Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 maja 2015, Filip, Paulina, Marianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom uwalnia pasje

Już 30 maja /sobota/ bytomianie uwolnią swoje pasje. Prawie 30 klubów sportowych i ponad 12 szkół ponadgimnazjalnych w jednym dniu, jednym miejscu zaprezentuje szeroką ofertę edukacyjno-sportową w mieście. Początek – godz. 10.00 – Rynek.

Wszystko o zwierzętach domowych

„Pielęgnacja zwierząt domowych”– pod takim hasłem przebiegać będzie najbliższe „Spotkanie z ekspertem” w Biurze Promocji Bytomia, 28 maja przy Rynku 7. Na pytania odpowiadać będzie Mateusz Mazur, lekarz weterynarii.

Na ten mecz czekają wszyscy kibice. Już 27 maja derby Bytomia!

Tym spotkaniem emocjonują się wszyscy kibice w Bytomiu. W środę, 27 maja o 18.00 przy Olimpijskiej Polonia Bytom będzie podejmować rywala zza miedzy – Szombierki Bytom. Dla obydwu drużyn to nie tylko walka o cenne punkty, ale przede wszystkim spotkanie prestiżowe.

Śladem starego Bytomia

Przeszło trzysta osób zwiedziło dziś /23 maja/ przeciwlotniczy tunel łączący IV LO przy pl. Sikorskiego z komisariatem policji przy ul. Rostka. To jedna z tych wycieczek, która rozpaliła wyobraźnię nie tylko pasjonatów bytomskiej historii.

Charytatywnie u judoków

Dzieci pomagają dzieciom – pod takim hasłem w hali sportowej Czarnych Bytom odbyła się wczoraj (22 maja) impreza dobroczynna, z której dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację 9-letniego Mateusza.

Masz firmę? Wejdź do klastra

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w rewitalizacji Bytomia mogą zgłaszać chęć udziału w Klastrze Rewitalizacji. Wszystko o odnowie miasta finansowanej z Unii Europejskiej znajduje się na się na stronie bytomodnowa.pl . Uruchomiony został również specjalny profil na facebooku.

Lalki i ludzie, czyli teatralna fiesta w Bytomiu

Najlepsze przedstawienia światowych i polskich zespołów teatralnych, spektakle, które zdobyły uznanie krytyki i publiczności, nowatorskie prezentacje dramatyczne i spektakularne widowiska plenerowe.

Działasz społecznie? Weź udział w Dniach Organizacji Pozarządowych

Trwają przygotowania do XI Dni Organizacji Pozarządowych. Przedstawiciele trzeciego sektora, którzy chcą wziąć udział w imprezie, mogą do 29 maja zgłaszać swoje oferty do Urzędu Miejskiego.

26 maja 2015

IX sesja Rady Miejskiej

IX sesja Rady Miejskiej

Współpraca miasta z organizacjami pozarządowymi, ocena zasobów pomocy społecznej w gminie oraz włączenie nowych terenów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będą tematami obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 maja 2015

Paula Kania w II rundzie Roland Garrosa

Paula Kania w II rundzie Roland Garrosa

Kolejny sukces zanotowała tenisistka Górnika Bytom Paula Kania. Nasza zawodniczka nie tylko pomyślnie przeszła kwalifikacje i awansowała do turnieju głównego Roland Garrosa, ale jest już w II rundzie zawodów we Francji. Dla Pauli Kani (162. miejsce w rankingu WTA) to jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze

ZOBACZ WIĘCEJ
25 maja 2015

Jak głosowali bytomianie w II turze?

Jak głosowali bytomianie w II turze?

33 819 głosów na Bronisława Komorowskiego i 27 793 na Andrzeja Dudę – tak głosowali bytomiane w wyborach na najważniejszy urząd w państwie. Wyniki potwierdziła Państwowa Komisja Wyborcza.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 maja 2015

Tenisiści walczyli o Puchar Prezydenta

Tenisiści walczyli o Puchar Prezydenta

Osiem drużyn walczyło wczoraj (24 maja) w rozegranym w hali Towarzystwa Tenisa Stołowego Carbo Koks Polonia Bytom Turnieju o Puchar Prezydenta Bytomia. Znamy już zwycięzców zawodów.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 maja 2015

Łucznicy zjechali do Bytomia

Łucznicy zjechali do Bytomia

Łucznicy i łuczniczki spotkali się w miniony weekend (23- 24 maja) w Bytomiu - Stolarzowicach podczas Rundy Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym Field WA 2015. Zawody rozegrano na terenach leśnych przy ul. Suchogórskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 maja 2015

Znamy Bytomiankę Wiosny

Znamy Bytomiankę Wiosny

Skromna, ale pełna energii i wiary w ludzi - tak w kilku słowach można opisać tegoroczną laureatkę tytułu Bytomianki Wiosny – Mariolę Roykiewicz. Uroczystość wręczenia statuetki odbędzie się 29 maja o 18.00 w Instytucie Zdrowia i Urody przy ul. Podgórnej 4.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 maja 2015

Dzień drugi: "Korekta"

Dzień drugi: "Korekta"

Kolejny festiwalowy wieczór w ramach trwającej w Bytomiu Teatromanii należał do czeskiego VerTeDance. Na deskach Beceku grupa zaprezentowała wczoraj (23 maja) spektakl „Korekta”.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 maja 2015

Podział punktów w meczu Szombierek z rezerwami Górnika

Podział punktów w meczu Szombierek z rezerwami Górnika

Remisem zakończył się rozegrany wczoraj (23 maja) mecz GKS Szombierki Bytom z Górnikiem II Zabrze.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 maja 2015

Surrealistyczna galeria autorska

Surrealistyczna galeria autorska

Na kulturalnej mapie Bytomia, pojawiło się kolejne miejsce, gdzie mogą się zatracić miłośnicy sztuki ceniący malarstwo. Zwłaszcza to nieoczywiste, niespokojne, ale jednocześnie kojące. Miejscem tym jest nowo otwarta galeria autorska Andrzeja Styrny, bytomskiego surrealisty.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 maja 2015

Ruszyła Teatromania

Ruszyła Teatromania

Mocnym akcentem rozpoczął się wczoraj (22 maja) Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2015. Najpierw na scenie Beceku publiczność zobaczyła spektakl „Odyseja” brytyjskiej formacji The Paper Cinema, a po nim - na Rynku – swoje teatralne show zaprezentował Teatr Ósmego Dnia.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 maja 2015

Składanie wniosków wydłużone?

Składanie wniosków wydłużone?

Na najbliższej sesji RM przedstawiony zostanie nowy projekt uchwały dotyczący Budżetu Obywatelskiego. Pozytywna decyzja radnych umożliwi prezydentowi podjęcie zarządzenia o wydłużeniu terminu składania wniosków nawet do drugiej połowy czerwca.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 maja 2015

Pasje bytomian

Pasje bytomian

Do końca maja w Biurze Promocji Bytomia można oglądać blisko 50 obrazów plastyków z klubu Relaks z Szombierek. Swoje pasje artystyczne rozwija w nim 60 osób w wieku od 7 do 70 lat.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.