Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2014, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga mieszkańcy!

W Wigilię, 24 grudnia, Urząd Miejski w Bytomiu, Biuro Organizacji Pozarządowych, Biuro Promocji Bytomia oraz Urząd Stanu Cywilnego będą nieczynne.

To był udany rok dla bytomskich judoków!

Indywidualne i drużynowe medale Mistrzostw Polski, czołowe lokaty na Mistrzostwach Europy i Świata, a także świetne wyniki podczas turniejów Pucharu Świata. Tak w skrócie można podsumować tegoroczny rok bytomskich judoków. Wczoraj /17 grudnia/ zawodnicy, trenerzy i działacze Czarnych Bytom podsumowali zakończony sezon sportowy.

Łagiewniki zapraszają na wigilię

Zaproś sąsiadów na wspólne kolędowanie! Stowarzyszenie Aktywne Łagiewniki zaprasza w sobotę (20 grudnia) na Łagiewnicką Wigilię. Chodzi o to, żeby poznać się bliżej i spędzić ze sobą czas – mówi Michał Lewicki, bytomski radny, członek stowarzyszenia.

Czyste powietrze dla Bytomia

Bytom przyłączył się do programu KAWKA realizowanego przez Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To kolejne proekologiczne przedsięwzięcie miasta, którego celem jest m.in. likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej.

Ogrzewalnia dla bezdomnych

40 osób może przyjąć nowo otwarta ogrzewalnia na terenie noclegowni dla bezdomnych osób w Bytomiu. Dzięki remontowi niewykorzystywanych dotąd pomieszczeń w noclegowni, każda osoba bezdomna szukająca schronienia przed zimnem ma szansę nie tylko przetrzymać mroźne noce, ale także możliwość skorzystania z łaźni i gorącej herbaty

Bytomska Wigilia tuż tuż...

4 tysiące uszek, 3 tysiące pierników i 800 litrów barszczu. Trwają przygotowania do Trzeciej Bytomskiej Wigilii. Będą śnieżynki, aniołki, turoń z gwiazdą i kolędy, a harcerze przywiozą betlejemskie światło pokoju. Spotykamy się 19 grudnia od 13.00 do 16.00 przy ul. Dworcowej 7.

Równaj w górę... w Bytomiu

Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu /Bobrek/ wziął udział w projekcie Bank Dziecięcych Uśmiechów, w ramach którego szkoła otrzymała specjalny grant na program „Równaj w górę”. Jego celem są dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia dla uczniów placówki.

Wf z gwiazdami sportu

Uczniowie klasy II a Gimnazjum nr 2 znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego fotograficznego konkursu „Wf na zimowym Narodowym”. Udowodnili, że u nich lekcje wf są ciekawe, dzięki czemu mieli okazję spotkać sportowe gwiazdy światowego formatu.

18 grudnia 2014

Na zawsze razem

Na zawsze razem

50. rocznicę ślubu świętowało dziś (19 grudnia) siedem dostojnych par z Bytomia. Z tej okazji jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 grudnia 2014

Futbolowi wirtuozi w Agorze

Futbolowi wirtuozi w Agorze

Piłkarskie ewolucje, sportowe emocje i pokaz sztuki barmańskiej. Tak zapowiada się Christmas Freestyle, pierwszy w Bytomiu pokaz freestyle football z udziałem światowych mistrzów. Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej 21 grudnia do Agory. Początek imprezy o 11.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 grudnia 2014

CSW Kronika wystawia w Norwegii

CSW Kronika wystawia w Norwegii

Po raz kolejny artystyczne dokonania Centrum Sztuki Współczesnej Kronika zostały docenione w świecie kultury. Wystawę „A Place Where We Could Go” otwarto właśnie w Oslo.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 grudnia 2014

Pierwsza szóstka dla Carbo-Koks Polonii!

Pierwsza szóstka dla Carbo-Koks Polonii!

Podopieczni Michała Napierały, tenisiści Carbo-Koks Polonii Bytom pokonali na wyjeździe zespół Zooleszcz Bydgoszcz i awansowali do II rundy rozgrywek superligi. W niej będą rywalizować o awans do play-off i walkę o medale Mistrzostw Polski.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 grudnia 2014

Nie kupuj kota w worku

Nie kupuj kota w worku

Nie zdziw się, jeśli jutro (czwartek, 18 grudnia) spotkasz w centrum Bytomia kota w worku. Jak co roku przed świętami Inspekcja Handlowa organizuje akcję informacyjną „Nie kupuj kota w worku”.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2014

Bliżej Unii Europejskiej

Bliżej Unii Europejskiej

Skupiają wokół siebie głównie młodzież zainteresowaną integracją europejską, ale ich proeuropejska działalność często wychodzi poza lokalne ramy. To właśnie szkolnym klubom europejskim poświęcono wizytę studyjną w Brukseli, w której wzięli udział bytomscy nauczyciele.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2014

Świętowali złote gody

Świętowali złote gody

Minęło pół wieku od momentu, gdy powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Dziś (16 grudnia) sześć par odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2014

Pomóż kotom przetrwać zimę

Pomóż kotom przetrwać zimę

Zima to ciężki okres dla bezpańskich kotów. Często zamarzają, nie mogąc znaleźć schronienia w trakcie mrozów. Tymczasem wystarczy odrobina dobrej woli, by uchronić je przed wychłodzeniem, a nawet śmiercią.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2014

Historia Bytomia a język obcy

Historia Bytomia a język obcy

Co wspólnego ma ze sobą dziedzictwo kulturowe Śląska z nauką języków obcych? Okazuję się, że wiele, co udowodnili uczestnicy zorganizowanej w Muzeum Górnośląskim konferencji poświęconej metodom nauczania przy wykorzystaniu kulturowego bogactwa naszego regionu.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2014

Świąteczna Masa Krytyczna

Świąteczna Masa Krytyczna

Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na ostatnią w tym roku, świąteczną Masę Krytyczną. Tym razem wyjątkowo impreza odbędzie się w przedostatni piątek miesiąca - 19 grudnia. Początek zabawy jak zawsze o 18.00 na bytomskim Rynku.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2014

Nowa technologia, więcej możliwości

Nowa technologia, więcej możliwości

Nowa szata graficzna, zmodyfikowana struktura serwisu i lepsza technologia wyświetlania zawartości. Światło dzienne ujrzała kolejna odsłona portalu Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (BIIP).

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2014

Plan wykonany w 100%

Plan wykonany w 100%

Koszykarze Polonii Bytom pokonali wczoraj /14 grudnia/ u siebie drużynę Alby Chorzów 80:75. Zwycięstwo dało naszemu zespołowi awans na 4. miejsce w tabeli i znacznie zwiększyło szanse na wejście do kolejnej rundy rozgrywek.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.