Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 maja 2015, Florian, Malwina, Monika

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami matura - sprawdzian z wiedzy zdobytej nie tylko w szkole średniej. Jej wyniki w znacznym stopniu zaważą na Waszym dorosłym życiu. Dlatego życzymy Wam, aby pośród kwitnących kasztanów realizowała się cząstka waszych marzeń.
Powodzenia!

Trenujesz? Pomagasz!

Bytomscy biegacze, rowerzyści i miłośnicy nordic walking z pompą zainaugurowali kolejną edycję Honorowego Dawcy Energii Fortum. Wygenerowawszy 59657.41Wh na dystansie 827,44 km uplasowali nasze miasto na drugim miejscu w rankingu miast uczestniczących w akcji.

Do kogo trafi Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy?

Do 15 maja można jeszcze zgłaszać kandydatów do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Po raz czwarty przyznana zostanie osobom i podmiotom zajmującym się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw: śląskiego i opolskiego.

Czekamy na bokserskie emocje

Rozpoczęło się odliczanie do jednej z największych imprez bokserskich na Śląsku. Już 16 maja do Bytomia zjadą polscy i zagraniczni bokserzy. Powalczą o puchar najlepszego pięściarza podczas jubileuszowego X Memoriału im. Leszka Błażyńskiego.

Biegali, by pomóc

59657.41Wh na dystansie 827,44 km wytworzyli biegacze z Bytomia w ramach biegu inaugurującego koleją edycję Honorowego Dawcy Energii Fortum. Wśród pięciu miast, biorących udział w programie, nasze miasto plasuje się na pierwszym miejscu.

Są superbohaterowie, jest moc

Już po raz siódmy superbohaterowie wyszli na ulice Bytomia i stawili czoła szarej codzienności. W tym roku organizatorzy Festiwalu Dziwnie Fajne – wielkiej parady, tolerancji, szacunku dla ludzi i przyrody, zachęcali do aktywnego trybu życia.

Historia miasta zapisana w harcerstwie

Zuchy, harcerze, wędrownicy i seniorzy. Gdyby spojrzeć na daty urodzenia, mieszą się między 5. a 92. rokiem życia. Nie ma drugiej takiej organizacji, która łączyłaby pokolenia. Mowa o harcerstwie, które w Bytomiu obchodziło jubileusz 90-lecia istnienia.

Budżet obywatelski - czekamy na projekty

Do 31 maja można zgłaszać propozycje projektów finansowanych z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Przyjęta w marcu br. uchwala Rady Miejskiej właśnie weszła w życie.

3 maja 2015

Charytatywny turniej

Charytatywny turniej

Helę na Skarpie wypełnili fani piłki nożnej, którym los innych nie jest obojętny. Podczas zorganizowanego przez Dom Nadziei charytatywnego turnieju piłki nożnej walczyło ze sobą osiem drużyn. Zespoły składały się z sześciu zawodników. W każdej drużynie oprócz podstawowego składu było również 4 rezerwowych.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 maja 2015

Możliwe przymrozki

Możliwe przymrozki

Mimo, że dzisiejszy dzień był ciepły i przyjemny, w nocy przewiduje się przymrozki. Temperatura może spać do –1 st C, a przy gruncie nawet do –4 st. Wszystkich, którzy mimo majowego święta muszą wcześnie rano wyjść z domu prosimy o ostrożność.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 maja 2015

Dzień Flagi

Dzień Flagi

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej bytomianie tłumnie zgromadzili się na Rynku. Harcerze wciągnęli flagę na maszt, a wszyscy uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Bytom przystrojono 1400 flagami.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 maja 2015

Pościgaj się w Bytomiu

Pościgaj się w Bytomiu

Hala dawnych zakładów Linodrutu w Karbiu znowu odżyła. A to za sprawą jednego z najnowocześniejszych torów kartingowych, który jutro tj. 2 maja o godzinie 15:00 zostanie otwarty.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 maja 2015

Ekologiczne spotkanie

Ekologiczne spotkanie

Przeszło 70 bytomian przyszło wczoraj /30 kwietnia/ na Rynek do Biura Promocji, aby posłuchać o zdrowym trybie życia. Głównym tematem była ekologiczna żywność, czyli jak jeść smacznie i zdrowo. Wszyscy mogli także spróbować ekologicznych potraw.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2015

VIII Gala Baletowa w Operze Śląskiej

VIII Gala Baletowa w Operze Śląskiej

To była prawdziwa uczta dla miłośników tańca. Wczoraj (29 kwietnia) w Operze Śląskiej odbyła się VIII Gala Baletowa w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2015

Powalcz o grant - zgłoś swój projekt

Powalcz o grant - zgłoś swój projekt

5 maja rusza 3. edycja konkursu „To dla mnie ważne” Fundacji Aviva. To propozycja dla tych, którzy mają ciekawe pomysły na stworzenie miejsc, które będą służyć lokalnym społecznościom.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2015

Dzień Budownictwa

Dzień Budownictwa

Już po raz trzeci Państwowe Szkoły Budownictwa zorganizowały imprezę z myślą o gimnazjalistach, którzy nie wybrali jeszcze dalszego kierunku kształcenia. Mowa o III Bytomskim Dniu Budownictwa, które odbyły się wczoraj (29 kwietnia) w siedzibie szkoły.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2015

Archeologia od kuchni

Archeologia od kuchni

Podwoje świata górnośląskiej archeologii, jej dzieje od pionierskich czasów aż do chwili obecnej, zaprezentowało Muzeum Górnośląskie podczas otwartej wczoraj (29 kwietnia) wystawy „Odkrywcy skarbów.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2015

Utrudnienia drogowe w związku z Biegiem Konstytucji 3 Maja

Utrudnienia drogowe w związku z Biegiem Konstytucji 3 Maja

W najbliższą niedzielę, 3 maja w Bytomiu już po raz dziewiąty odbędzie się Bieg Konstytucji 3 Maja. W związku z organizacją imprezy w centrum miasta, kierowców czekają utrudnienia drogowe.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 kwietnia 2015

Syreny zawyją z okazji majowych rocznic

Syreny zawyją z okazji majowych rocznic

W niedzielę, 3 maja mija 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 94. rocznica wybuchu III powstania śląskiego. Z tej okazji 3 maja w trakcie uroczystości na bytomskim Rynku po 18.00 zawyją syreny.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 kwietnia 2015

Poznaj mistrza savoir vivre'u

Poznaj mistrza savoir vivre'u

Szkolni mistrzowie dobrego wychowania walczyli o tytuł najlepszego w mieście. 17 uczniów bytomskich gimnazjów we wtorek, 28 kwietnia, wzięło udział w V Międzyszkolnym Konkursie Savoir Vivre’u.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.