Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 sierpinia 2015, Dominika, Jan, Protazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga, gorsze parametry wody!

BPK informuje, że w wyniku awarii zaistniałej po stronie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów nastąpiło pogorszenie parametrów jakościowych wody. Czystą wodę będą dostarczać beczkowozy.

Bytom - działka dla inwestorów przebadana przez specjalistów

Prawie pół miliona złotych kosztowało przygotowanie koncepcyjne nowego terenu inwestycyjnego w Bytomiu. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się ulokować swój kapitał na działkach przy ul. Elektrowni i Racjonalizatorów w Miechowicach, będą mieli pełny dostęp do gotowych już badań i analiz.

Szlakiem pogórniczych wyrobisk

Ponad 100 uczestników wzięło udział w sobotniej wycieczce w ramach akcji „Poznaj Bytom z przewodnikiem”. Cieszą się one zainteresowaniem nie tylko bytomian. Nasze miasto odkrywają również mieszkańcy Gliwic, Piekar Śląskich czy Będzina.

Polonia Bytom - skład drużyny

Znamy nazwiska zawodników piłkarskiej Polonii, którzy walczyć będą w najbliższym sezonie o dobre miejsce w tabeli II ligi. Podczas wielkiej fety w CH Agor kibice poznali najnowszy skład drużyny na rundę jesienną sezonu 2015/2016.

Nowe boisko piłkarskie w Szombierkach

Ponad 1,8 mln złotych będzie kosztowała budowa nowego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą na obiekcie sportowym przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3 w Bytomiu – Szombierkach. To ważna wiadomość przede wszystkich dla piłkarzy Szombierek, którzy będą mogli korzystać z nowego obiektu przez cały rok.

Bytom głosuje na modernizacje!

Trzy bytomskie inwestycje znalazły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". 
Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Bytom - rewitalizacja

Ustawa rewitalizacyjna ma służyć powrotowi ludzi do centrów miast, które teraz są opuszczane – mówił w Bytomiu Wojciech Sieradzon z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Capoeira w Parku Miejskim dla każdego

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poruszać się w wakacje. Od poniedziałku do piątku na wszystkich chętnych w Parku Miejskim czeka Michał Cieślak (znany w świecie Capoeira jako Aritana), członek bytomskiej sekcji Klubu Sportowego Capoeira Camangula.

4 sierpnia 2015

Uwaga! Nadciągają upały

Uwaga! Nadciągają upały

Używać kremów z filtrami, mieć przy sobie butelkę wody i chronić głowę przed słońcem – takie rady mają dla nas synoptycy na najbliższe dni. Zapowiadają, że zbliża się fala upałów. Temperatury mogą osiągnąć nawet do 35C!

ZOBACZ WIĘCEJ
2 sierpnia 2015

Remis na inaugurację sezonu

Remis na inaugurację sezonu

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie piłkarskiej Polonii Bytom ze Stalą Mielec. Polonia po roku powróciła do drugiej ligi w i sezonie 2015/2016 walczyć będzie o dobre miejsce w tabeli.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 sierpnia 2015

Gimnastyka dla seniora

Gimnastyka dla seniora

Bytomskie seniorki zgromadziły się dziś (1 sierpnia) na polanie przed amfiteatrem w Parku Miejskim, by wspólnie poćwiczyć. Takie zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia i września. To doskonały pomysł – chwali Hildegarda Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 sierpnia 2015

Rowerowe wypady za miasto

Rowerowe wypady za miasto

Czy ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Polecamy wycieczki ze Stowarzyszeniem Rowerowy Bytom. Cykliści jutro (niedziela, 2 sierpnia) wybierają się do Ojcowa.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 lipca 2015

Idziemy na wycieczkę

Idziemy na wycieczkę

W najbliższą sobotę /1 sierpnia/ w ramach akcji "Poznaj Bytom z przewodnikiem" będziemy eksplorować teren dawnych wyrobisk dolomitowych, a także Suchogórskiego Labiryntu Skalnego. To najciekawsze pod względem geologicznym i przyrodniczym tereny Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 lipca 2015

Niepełnosprawni tancerze na deskach Rozbarku

Niepełnosprawni tancerze na deskach Rozbarku

Grupa Taneczna na Kółkach z Węgier, prezentująca tańce współczesne i tradycyjne, wystąpi w sobotę (1 sierpnia) w Teatrze Rozbark. Towarzyszyć jej będą niepełnosprawni tancerze z Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 lipca 2015

Nowy projekt w Kronice

Nowy projekt w Kronice

Projekt „Trzaski” to tytuł nowej wystawy w bytomskim Centrum Sztuki Współczesnej. Towarzyszyć jej będą spotkania, wydarzenia w przestrzeni miejskiej i spacer dźwiękowy. Otwarcie odbędzie się 6 sierpnia (czwartek) o 19.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 lipca 2015

Sobotnia gimnastyka w Parku Miejskim

Sobotnia gimnastyka w Parku Miejskim

To propozycja dla wszystkich, którzy sobotnie przedpołudnie chcieliby spędzić aktywnie w doborowym towarzystwie. W każdą sobotę sierpnia i września na polanie przed amfiteatrem na wszystkich chętnych czekać będą instruktorzy i zachęcać do ćwiczeń.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Krajowe i międzynarodowe sukcesy Górnika Bytom

Krajowe i międzynarodowe sukcesy Górnika Bytom

Kolejne wspaniałe sukcesy zanotowali tenisiści Górnika Bytom, którzy przywieźli kilka medali zarówno z Mistrzostw Polski, jak i Mistrzostw Europy. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Marek, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w czeskim Pilznie.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

10 zastępów straży pożarnej /30 strażaków/ z Bytomia i Chorzowa gasiło w nocy pożar w Elektrociepłowni Szombierki. Pożar objął kilkanaście metrów starego taśmociągu łączącego zakład z KWK Bobrek. Według strażaków przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Medalowe sukcesy łuczników Tempa Stolarzowice

Medalowe sukcesy łuczników Tempa Stolarzowice

Rewelacyjnie spisali się łucznicy Tempa Stolarzowice, która zdominowali III Finałową rundę Pucharu Polski w Radzyminie /25-26 lipca/. Z dwunastu występujących w turnieju zawodników na podium stanęło aż siedmiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 lipca 2015

Polonia rozpoczyna grę w II lidze

Polonia rozpoczyna grę w II lidze

Najpierw prezentacja drużyny Polonii Bytom /31 lipca/, a dzień później pierwszy mecz w rozgrywkach II ligi piłkarskiej. Najbliższy weekend zapowiada się bardzo emocjonująco dla kibiców niebiesko-czerwonych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.