Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
02 września 2015, Iza, Stefan, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy rok szkolny uroczyście przywitany

Uroczysta inauguracja roku szkolnego, w której wzięły udział władze naszego miasta, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 43 w Stolarzowicach.

Trwa nabór do szkółki bokserskiej

Sukcesy bokserów z Bytomia, a także popularność Memoriału im. Leszka Błażyńskiego powodują, że boks staje się coraz popularniejszym sportem w naszym mieście. Jeśli chcesz spróbować swoich sił na ringu i zmierzyć się z rówieśnikami, masz teraz szansę. Trwa nabór do szkółki bokserskiej UKS MOSM Bytom

Inwestycje unijne coraz bliżej

Budowa węzła przesiadkowego na placu Wolskiego, czy modernizacja gospodarki cieplnej budynków mieszkalnych – to tylko niektóre bytomskie projekty przewidziane do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Centralnego.

Uwaga kierowcy! Utrudnienia drogowe na ul. Strzelców Bytomskich

Od środy, 2 września rozpocznie się przebudowa północnego wlotu jezdni na rondzie „NSZZ Solidarność” – węzeł z autostradą A1. Prace drogowe mają na celu poszerzenie /do dwóch pasów ruchu/ zjazdu z ronda od ul. Strzelców Bytomskich w kierunku Tarnowskich Gór.

Zostań judoką Czarnych Bytom

Judo to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Od lat judocy i judoczki Czarnych Bytom odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Jeśli chcesz dołączyć do najlepszych, masz właśnie szansę. 1 września ruszyły zapisy do sekcji judo.

Bytomskie inwestycje docenione

Spośród 800 zgłoszonych do konkursu Modernizacji Roku 2014, organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, obiektów z całego kraju, aż trzy bytomskie inwestycje zostały nagrodzone. 27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się wręczenie nagród.

Bytomski Półmaraton coraz bliżej

Bytomski Półmaraton to jedna z największych imprez biegowych na Śląsku. Już od kilku lat przyciąga rzesze zawodników z Polski i zagranicy. Jeśli chcesz spróbować swoich sił pokonując 21-kilometrowy odcinek oraz wygrać samochód zapisz się do Bytomskiego Półmaratonu.

XI Dni Organizacji Pozarządowych

Czym zajmuje się trzeci sektor? Czy warto założyć stowarzyszenie? Komu pomagają wolontariusze? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas XI Dni Organizacji Pozarządowych, które 11 i 12 września odbędą się w CH Agora.

1 września 2015

Akwaforty Ludwika Mitulskiego

Akwaforty Ludwika Mitulskiego

Od 2 września w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7 będziemy mogli oglądać kolejną wystawę zorganizowaną we współpracy ze Spółdzielnią Pracy Artystów Plastyków w Bytomiu. Tym razem zobaczymy grafiki Ludwika Mitulskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 września 2015

Bytom gościł delegację z Żytomierza

Bytom gościł delegację z Żytomierza

Wizytą w Bytomiu zakończyła się wczoraj (31 sierpnia) delegacja Żytomierskiej Rady Obwodowej, która przybyła do Polski w na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 sierpnia 2015

Kronika wystawia w Paryżu

Kronika wystawia w Paryżu

Je brûle Paris (Palę Paryż!) to tytuł wystawy przygotowanej przez Stanisława Rukszę, której wernisaż odbędzie się dziś (31 sierpnia) w paryskiej galerii Cité internationale des Arts.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 sierpnia 2015

W krainie czardasza

W krainie czardasza

Znanych i lubianych melodii opartych na węgierskich motywach ludowych wysłuchała wczoraj (30 sierpnia) bytomska publiczność w ramach kolejnego koncertu z cyklu Muzyka narodów.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2015

Polonia Bytom kontra Puszcza Niepołomice

Polonia Bytom kontra Puszcza Niepołomice

Bez wątpienia kibice zgromadzeni wczoraj przy ul. Olimpijskiej nie mogli narzekać na nudę. Dziewięć bramek to bilans meczu Polonii Bytom i Puszczy Niepołomice, który zakończył się porażką bytomian.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2015

ROD Jutrzenka i Zgoda świętowały 80 lat

ROD Jutrzenka i Zgoda świętowały 80 lat

Rodzinne Ogrody Działkowe „Jutrzenka” w Karbiu i „Zgoda” w Miechowicach miały powody do świętowania. Coroczne obchody Dnia Działkowca zbiegły się z obchodami jubileuszu 80-lecia bytomskich ogrodów.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2015

W kręgu kultury niemieckiej

W kręgu kultury niemieckiej

Choć po wojnie rozpoczęto zacieranie śladów niemieckości Bytomia, o jego wielokulturowości przypominają miejsca i ludzie - zapisani na kartach historii oraz ci, którzy pielęgnują pamięć o nich.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 sierpnia 2015

XIV sesja Rady Miejskiej

XIV sesja Rady Miejskiej

Nad uchwałami m.in. dotyczącymi spraw budżetowych, planowanych zmian w sieci placówek bibliotecznych, będą debatować rajcowie podczas zaplanowanej na poniedziałek /31 sierpnia/ sesji Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 sierpnia 2015

Nie ma zgody na trucie mieszkańców Arki Bożka

Nie ma zgody na trucie mieszkańców Arki Bożka

By rozwiązać problem uciążliwego fetoru, związanego z działalnością firm gospodarujących odpadami, podjęliśmy radykalne kroki, łącznie z wszczęciem procedury wstrzymania ich działalności - mówił prezydent Damian Bartyla, podczas wczorajszego (28 sierpnia) spotkania z mieszkańcami osiedla Arki Bożka.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 sierpnia 2015

Bytomski Piknik Biznesu

Bytomski Piknik Biznesu

Około 50 przedstawicieli działających w naszym mieście firm, wzięło wczoraj (28 sierpnia) udział w Bytomskim Pikniku Biznesu, organizowanym przez Bytomską Izbę Przemysłową- Handlową i Radę Biznesu.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 sierpnia 2015

Dzień Straży Miejskiej

Dzień Straży Miejskiej

Nominacje na kolejne stopnie, wręczenie nagród oraz uroczysty apel – tak obchodzono dziś /28 sierpnia/ Święto Straży Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 sierpnia 2015

Czas do szkoły

Czas do szkoły

Prawie 24 tysiące uczniów rozpocznie naukę w bytomskich szkołach. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się we wtorek, 1 września o 9.00 w Szkole Podstawowej nr 43 w Stolarzowicach.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.