Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 sierpinia 2015, Dominika, Jan, Protazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga, gorsze parametry wody!

BPK informuje, że w wyniku awarii zaistniałej po stronie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów nastąpiło pogorszenie parametrów jakościowych wody. Czystą wodę będą dostarczać beczkowozy.

Bytom - działka dla inwestorów przebadana przez specjalistów

Prawie pół miliona złotych kosztowało przygotowanie koncepcyjne nowego terenu inwestycyjnego w Bytomiu. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się ulokować swój kapitał na działkach przy ul. Elektrowni i Racjonalizatorów w Miechowicach, będą mieli pełny dostęp do gotowych już badań i analiz.

Szlakiem pogórniczych wyrobisk

Ponad 100 uczestników wzięło udział w sobotniej wycieczce w ramach akcji „Poznaj Bytom z przewodnikiem”. Cieszą się one zainteresowaniem nie tylko bytomian. Nasze miasto odkrywają również mieszkańcy Gliwic, Piekar Śląskich czy Będzina.

Polonia Bytom - skład drużyny

Znamy nazwiska zawodników piłkarskiej Polonii, którzy walczyć będą w najbliższym sezonie o dobre miejsce w tabeli II ligi. Podczas wielkiej fety w CH Agor kibice poznali najnowszy skład drużyny na rundę jesienną sezonu 2015/2016.

Nowe boisko piłkarskie w Szombierkach

Ponad 1,8 mln złotych będzie kosztowała budowa nowego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą na obiekcie sportowym przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3 w Bytomiu – Szombierkach. To ważna wiadomość przede wszystkich dla piłkarzy Szombierek, którzy będą mogli korzystać z nowego obiektu przez cały rok.

Bytom głosuje na modernizacje!

Trzy bytomskie inwestycje znalazły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". 
Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Bytom - rewitalizacja

Ustawa rewitalizacyjna ma służyć powrotowi ludzi do centrów miast, które teraz są opuszczane – mówił w Bytomiu Wojciech Sieradzon z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Capoeira w Parku Miejskim dla każdego

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poruszać się w wakacje. Od poniedziałku do piątku na wszystkich chętnych w Parku Miejskim czeka Michał Cieślak (znany w świecie Capoeira jako Aritana), członek bytomskiej sekcji Klubu Sportowego Capoeira Camangula.

4 sierpnia 2015

Uwaga na burze z gradem!

Uwaga na burze z gradem!

Jak podają synoptycy, dzisiaj /4 sierpnia/ wieczorem można spodziewać się burz, którym lokalnie towarzyszyć mogą obfite opady deszczu do 35 mm oraz wiatr w porywach do 75 km/h. Lokalnie mogą także wystąpić opady gradu.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 sierpnia 2015

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na ul. Łokietka i Żołnierskiej

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na ul. Łokietka i Żołnierskiej

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Od jutra, tj. 5 sierpnia prowadzone będą prace remontowe na ul. Łokietka i Żołnierskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 sierpnia 2015

Uwaga! Nadciągają upały

Uwaga! Nadciągają upały

Używać kremów z filtrami, mieć przy sobie butelkę wody i chronić głowę przed słońcem – takie rady mają dla nas synoptycy na najbliższe dni. Zapowiadają, że zbliża się fala upałów. Temperatury mogą osiągnąć nawet do 35C!

ZOBACZ WIĘCEJ
2 sierpnia 2015

Remis na inaugurację sezonu

Remis na inaugurację sezonu

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie piłkarskiej Polonii Bytom ze Stalą Mielec. Polonia po roku powróciła do drugiej ligi w i sezonie 2015/2016 walczyć będzie o dobre miejsce w tabeli.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 sierpnia 2015

Gimnastyka dla seniora

Gimnastyka dla seniora

Bytomskie seniorki zgromadziły się dziś (1 sierpnia) na polanie przed amfiteatrem w Parku Miejskim, by wspólnie poćwiczyć. Takie zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia i września. To doskonały pomysł – chwali Hildegarda Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 sierpnia 2015

Rowerowe wypady za miasto

Rowerowe wypady za miasto

Czy ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Polecamy wycieczki ze Stowarzyszeniem Rowerowy Bytom. Cykliści jutro (niedziela, 2 sierpnia) wybierają się do Ojcowa.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 lipca 2015

Idziemy na wycieczkę

Idziemy na wycieczkę

W najbliższą sobotę /1 sierpnia/ w ramach akcji "Poznaj Bytom z przewodnikiem" będziemy eksplorować teren dawnych wyrobisk dolomitowych, a także Suchogórskiego Labiryntu Skalnego. To najciekawsze pod względem geologicznym i przyrodniczym tereny Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 lipca 2015

Niepełnosprawni tancerze na deskach Rozbarku

Niepełnosprawni tancerze na deskach Rozbarku

Grupa Taneczna na Kółkach z Węgier, prezentująca tańce współczesne i tradycyjne, wystąpi w sobotę (1 sierpnia) w Teatrze Rozbark. Towarzyszyć jej będą niepełnosprawni tancerze z Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 lipca 2015

Nowy projekt w Kronice

Nowy projekt w Kronice

Projekt „Trzaski” to tytuł nowej wystawy w bytomskim Centrum Sztuki Współczesnej. Towarzyszyć jej będą spotkania, wydarzenia w przestrzeni miejskiej i spacer dźwiękowy. Otwarcie odbędzie się 6 sierpnia (czwartek) o 19.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 lipca 2015

Sobotnia gimnastyka w Parku Miejskim

Sobotnia gimnastyka w Parku Miejskim

To propozycja dla wszystkich, którzy sobotnie przedpołudnie chcieliby spędzić aktywnie w doborowym towarzystwie. W każdą sobotę sierpnia i września na polanie przed amfiteatrem na wszystkich chętnych czekać będą instruktorzy i zachęcać do ćwiczeń.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Krajowe i międzynarodowe sukcesy Górnika Bytom

Krajowe i międzynarodowe sukcesy Górnika Bytom

Kolejne wspaniałe sukcesy zanotowali tenisiści Górnika Bytom, którzy przywieźli kilka medali zarówno z Mistrzostw Polski, jak i Mistrzostw Europy. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Marek, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w czeskim Pilznie.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 lipca 2015

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

10 zastępów straży pożarnej /30 strażaków/ z Bytomia i Chorzowa gasiło w nocy pożar w Elektrociepłowni Szombierki. Pożar objął kilkanaście metrów starego taśmociągu łączącego zakład z KWK Bobrek. Według strażaków przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.