Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2014, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki

Uwaga kierowcy!

Będą utrudnienia na drodze krajowej nr 94. W poniedziałek (22 września) rusza remont skrzyżowania ulic: Wrocławskiej, Miechowickiej i Konstytucji.

Nowe boisko w Łagiewnikach

Na sportowej mapie Bytomia można zaznaczyć kolejny obiekt – wielofunkcyjne boisko przy ul. Adamka, z którego cieszą się już mieszkający w Łagiewnikach amatorzy gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę.

W weekend zamknięty odcinek ul. Strzelców Bytomskich

Trwa przebudowa ul. Strzelców Bytomskich. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz mieszkańców Stroszka i Osiedla Ziętka w sobotę i niedzielę (20 i 21 września) czekają kolejne utrudnienia.

Pobiegnij i wygraj samochód!

Przeszło 1300 osób weźmie udział w Bytomskim Półmaratonie. Wśród uczestników wzorem lat ubiegłych, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg zostanie rozlosowany samochód. Tym razem będzie to Dacia Sandero!

W Bytomiu powalczą o 100 tysięcy złotych

Mając pomysł na biznes – można zrealizować swoje marzenie i zawalczyć o 100 tys. złotych! Bytom dołączył do niewielkiego grona śląskich miast, które pomagają założyć własny biznes w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Do Szombierek i Łagiewnik bez objazdów

Dobiegł końca remont torowiska pod wiaduktem kolejowym przy ul. Zabrzańskiej. Od niedzieli (15 września) został tam przywrócony ruch dwukierunkowy.

Dla kogo medal?

Prezydent Bytomia przypomina o możliwości składania wniosków wraz z uzasadnieniem o przyznanie „Medalu Miasta Bytomia” osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej i sportowej.

Muzy 2014 dla twórców kultury

Za artystyczną twórczość, za poświęcony czas i wyjątkowe zaangażowanie w rozwój kultury przyznane zostaną Muzy 2014. Kandydatów do tego wyróżnienia zgłaszać można do 26 września w Urzędzie Miejskim.

19 września 2014

Rodzinne świętowanie

Rodzinne świętowanie

Prognozy pogody na zbliżający się weekend zachęcają, by zaplanować sobie wolny czas poza domem. Ciesząc się ostatnimi letnimi promieniami słońca, warto wybrać się do Suchej Góry i Bobrka, gdzie w sobotę i niedzielę szykują się festyny.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 września 2014

Obroń się sama!

Obroń się sama!

Jak zachować się w chwili napadu oraz co zrobić, aby uniemożliwić napastnikowi kradzież torebki? Na te pytania odpowie wicemistrz świata w karate – shihan Andrzej Kaczmar, który od 1 października poprowadzi w Bytomiu – Suchej Górze bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 września 2014

W sobotę zbadaj się za darmo!

W sobotę zbadaj się za darmo!

Co mówią o zdrowiu twoje stopy? Sprawdź na podoskopie! Już w tę sobotę chętni będą mogli skorzystać ze specjalnego badania podczas białej soboty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Porad lekarskich udzielą też m.in. dermatolog i ginekolog.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 września 2014

Specjalny samochód zbierze odpady

Specjalny samochód zbierze odpady

Czy masz w domu zużyte baterie, stary sprzęt elektryczny i elektroniczny? A może chcesz pozbyć się przeterminowanych leków i chemikaliów czy zużytych opon? W sobotę, 20 września, możesz oddać je do Mobilnego Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 września 2014

Pierwsze medale szermierzy

Pierwsze medale szermierzy

Nowy sezon rewelacyjnie rozpoczęli bytomscy szermierze. Podczas Międzynarodowego Turnieju o Puchar Lajkonika w Krakowie nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 września 2014

Biegacze na start, zamknięte ulice

Biegacze na start, zamknięte ulice

Maratończycy szlifują formę przed niedzielnym biegiem (21 września), ale mieszkańcy Miechowic muszą być przygotowani na utrudnienia drogowe. Organizatorzy imprezy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość – kilka ulic będzie zamkniętych przez 3 godziny.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 września 2014

Piknik na sportowo

Piknik na sportowo

Zawody sportowe, pokazy Zumby, występy artystyczne oraz zwiedzanie szkoły. To tylko niektóre atrakcje I Rodzinnego Pikniku Sportowego, który w piątek (19 września) odbędzie się w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Powstańców Śląskich 2.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 września 2014

Medalowe sukcesy tenisistów Górnika

Medalowe sukcesy tenisistów Górnika

Bytomscy tenisiści po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Tym razem świetnie spisali się drużynowo podczas Mistrzostw Polski w Warszawie zdobywając trzy medale, każdy z innego kruszcu.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 września 2014

Oferty na działki w BSAG przyjmowane tylko 18 września

Oferty na działki w BSAG przyjmowane tylko 18 września

Przedsiębiorcy! Tylko 18 września przyjmujemy oferty na dzierżawę działek w BSAG. Miasto oferuje działki za symboliczną kwotę w najlepszych punktach miasta – blisko autostrady A1 i Drogowej Trasy Średnicowej. Cena wywoławcza za metr kwadratowy to zaledwie 10 groszy!

ZOBACZ WIĘCEJ
16 września 2014

Polonia nie zwalnia tempa

Polonia nie zwalnia tempa

Podopieczni Jacka Trzeciaka piłkarze Polonii Bytom wciąż pozostają niepokonani. W ostatniej kolejce wygrali u siebie z Grunwaldem Ruda Śląska 3:1. Było to już ósme zwycięstwo niebiesko-czerwonych w sezonie.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 września 2014

Udany debiut na maratonie

Udany debiut na maratonie

Sukcesem zakończył się udział Beaty Adamczyk Nowak (40 lat) w 32. Wrocławskim Maratonie, zaliczanym do Korony Maratonów Polskich. Bytomianka w swojej kategorii wiekowej wywalczyła srebrny medal.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 września 2014

Artystka Bytomianką Lata

Artystka Bytomianką Lata

Katarzyna Sokołowska - malarka, graficzka, odbierze tytuł i statuetkę Bytomianki Lata 2014. Imprezę zaplanowano na czwartek, 18 września o 18.00 w Galerii Stalowe Anioły.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.