$('#fade').cycle();
18-12-2009Karty grupy krwi można wyrobić w Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.
Jest to karta dopuszczona do stosowania przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii. Karta raz wydana i potwierdzona jest aktualna całe życie. Wyrobienie dokumentu w bytomskiej placówce kosztuje 50 złotych. Jeżeli ktoś już ma oryginalny wynik oznaczenia grupy krwi, wpis na kartę kosztuje 43 złote.
Karta jest wydawana w tym samym dniu, w którym są przeprowadzone badania. Osoby które zgłoszą się pomiędzy 7.30 a 10.00 na pobranie krwi, o 14.00 mogą odebrać gotową krewkartę. Na pobranie krwi oraz po odbiór krewkarty należy się zgłosić z dowodem osobistym. Należy zaznaczyć, że niektóre osoby mogą okazać się nietypowymi biorcami krwi. W takich przypadkach konieczne jest wykonanie dodatkowych badań.
Wszelkie informacje na temat krewkart można uzyskać w Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, pod numerem telefonu: 32 396 45 16.