Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
06 maja 2015, Judyta, Jan, Jurand

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom zielenią stoi

Bytom znalazł się w pierwszej dziesiątce śląskich miast z najwyższym odsetkiem terenów zielonych. W rankingu stworzonym w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego, zajmujemy 21. miejsce wśród największych polskich miast.

Tajemniczy Bytom

…...pod takim hasłem bytomianie praktycznie odkrywają niezwykłą historię miasta. Zwiedzono już schrony przeciwlotnicze pod Placem Akademickim i podziemia bytomskiej pływalni krytej. Spenetrowano także podziemny schron dowodzenia z okresu PRL na Bobrku. W maju odkrywamy tunele.

W Bytomiu kickbokser powalczy o tytuł Mistrza Europy!

Za niespełna dwa tygodnie, między 16 a 17 maja Bytom stanie się stolicą polskiego boksu. Oprócz emocjonujących walk bokserskich podczas Memoriału im. Błażyńskiego na miłośników pięściarstwa czeka walka wieczoru. A w niej bytomski kickbokser Jan Sałamacha powalczy o tytuł Mistrza Europy. Jego rywalem będzie Belg Ahmed Ibragimov.

Rozsmakuj się w Europie

Wielkimi krokami zbliża się Bytomska Majówka Europejska. 13 maja br. /środa/ pl. Sobieskiego w Bytomiu zamieni się w miejsce pachnące europejskimi przysmakami. Kulinarny piknik startuje o godzinie 11.00.

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami matura - sprawdzian z wiedzy zdobytej nie tylko w szkole średniej. Jej wyniki w znacznym stopniu zaważą na Waszym dorosłym życiu. Dlatego życzymy Wam, aby pośród kwitnących kasztanów realizowała się cząstka waszych marzeń.
Powodzenia!

Trenujesz? Pomagasz!

Bytomscy biegacze, rowerzyści i miłośnicy nordic walking z pompą zainaugurowali kolejną edycję Honorowego Dawcy Energii Fortum. Wygenerowawszy 59657.41Wh na dystansie 827,44 km uplasowali nasze miasto na drugim miejscu w rankingu miast uczestniczących w akcji.

Do kogo trafi Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy?

Do 15 maja można jeszcze zgłaszać kandydatów do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Po raz czwarty przyznana zostanie osobom i podmiotom zajmującym się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw: śląskiego i opolskiego.

Czekamy na bokserskie emocje

Rozpoczęło się odliczanie do jednej z największych imprez bokserskich na Śląsku. Już 16 maja do Bytomia zjadą polscy i zagraniczni bokserzy. Powalczą o puchar najlepszego pięściarza podczas jubileuszowego X Memoriału im. Leszka Błażyńskiego.

6 maja 2015

Zostań Mistrzem Bytomia w wyciskaniu sztangi leżąc

Zostań Mistrzem Bytomia w wyciskaniu sztangi leżąc

Dla wielu uczestników będzie to prawdziwy sprawdzian ich formy. W niedzielę, 10 maja w Hali na Skarpie już po raz trzeci odbędą się Mistrzostwa Bytomia w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach może wziąć udział każdy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Emocje gwarantowane!

ZOBACZ WIĘCEJ
6 maja 2015

Festiwal Zawodów w "elektroniku"

Festiwal Zawodów w "elektroniku"

Już po raz trzeci Technikum nr 4 w zorganizowało Festiwal Zawodów – imprezę dla gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 maja 2015

Matura - dzień drugi

Matura - dzień drugi

Ponad tysiąc bytomskich abiturientów rozwiązywało dziś (5 maja) test z matematyki. Maturzyści zmagali się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 maja 2015

Oko w oko z wiedźmami

Oko w oko z wiedźmami

Odwiedził ponad 40 krajów. Widział afrykańskie kopalnie złota, wioski wiedźm i indyjskich świętych mężów z podróży Mateusza Matuszczaka będzie można obejrzeć jutro, 6 maja w Galerii na Poziomie w Agorze.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 maja 2015

Utrzymać pozycję lidera

Utrzymać pozycję lidera

To zadanie podopiecznych Jacka Trzeciaka, piłkarzy Polonii Bytom na najbliższe spotkanie w ramach III ligi piłkarskiej. Rywalem niebiesko-czerwonych będzie jutro, 6 maja drużyna rezerw Górnika Zabrze.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 maja 2015

Bytomianie świętowali 3 Maja

Bytomianie świętowali 3 Maja

Polska jest dzisiaj wdzięczna tym, którzy poświęcili swoje życie dla ratowania niepodległej Polski oraz walczyli o przyłączenie Górnego Śląska do macierzy. Czcząc ich pamięć oddajemy hołd bohaterom, którzy dzisiaj są dla nas przykładem – powiedział prezydent Bytomia Damian Bartyla.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 maja 2015

Bieg Konstytucji

Bieg Konstytucji

Ponad 200 osób uczciło Święto Konstytucji biegając. Na bytomskim Rynku spotkały się osoby ceniące aktywny tryb życia, aby zmierzyć się na dystansie 4800 metrów. Najlepsi otrzymali puchary i medale z rąk Andrzeja Panka, wiceprezydenta Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 maja 2015

Charytatywny turniej

Charytatywny turniej

Halę na Skarpie wypełnili fani piłki nożnej, którym los innych nie jest obojętny. Podczas zorganizowanego przez Dom Nadziei charytatywnego turnieju piłki nożnej walczyło ze sobą osiem drużyn. Zespoły składały się z sześciu zawodników. W każdej drużynie oprócz podstawowego składu było również 4 rezerwowych.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 maja 2015

Możliwe przymrozki

Możliwe przymrozki

Mimo, że dzisiejszy dzień był ciepły i przyjemny, w nocy przewiduje się przymrozki. Temperatura może spać do –1 st C, a przy gruncie nawet do –4 st. Wszystkich, którzy mimo majowego święta muszą wcześnie rano wyjść z domu prosimy o ostrożność.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 maja 2015

Dzień Flagi

Dzień Flagi

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej bytomianie tłumnie zgromadzili się na Rynku. Harcerze wciągnęli flagę na maszt, a wszyscy uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Bytom przystrojono 1400 flagami.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 maja 2015

Pościgaj się w Bytomiu

Pościgaj się w Bytomiu

Hala dawnych zakładów Linodrutu w Karbiu znowu odżyła. A to za sprawą jednego z najnowocześniejszych torów kartingowych, który jutro tj. 2 maja o godzinie 15:00 zostanie otwarty.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 maja 2015

Ekologiczne spotkanie

Ekologiczne spotkanie

Przeszło 70 bytomian przyszło wczoraj /30 kwietnia/ na Rynek do Biura Promocji, aby posłuchać o zdrowym trybie życia. Głównym tematem była ekologiczna żywność, czyli jak jeść smacznie i zdrowo. Wszyscy mogli także spróbować ekologicznych potraw.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.