Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 lipca 2015, Karolina, Antoni, Filomena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Tysiące bytomian bawiło się na koncercie zespołu Kombii!

Mimo upalnego wieczoru, tysiące bytomian przyszło bawić się na Placu Sobieskiego. Najwięcej emocji dostarczyli nam muzycy z zespołu Kombii, którzy zaśpiewali swoje największe przeboje.

Nowy Król Kurkowy wybrany

To była niewątpliwie jedna z wielu atrakcji Dni Bytomia. Mieszkańcy po raz kolejny mogli zobaczyć barwną uroczystość intronizacji Króla Kurkowego Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Nowym królem obranym wczoraj, 4 lipca został Aleksander Słota, który przez rok wraz z dwoma Marszałkami będzie przewodził bytomskiemu Bractwu.

FC Rozbark Mistrzem Bytomskiej Nike Playarena

Już po raz trzeci z rzędu drużyna FC Rozbark wywalczyła trofeum w piłkarskich rozgrywkach Bytomskiej Nike Playarena. Wczoraj /4 lipca/ z rąk Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli zespół odebrał okazały puchar za mistrzostwo.

Bytomscy policjanci świętowali

Choć Święto Policji przypada 24 lipca, bytomscy funkcjonariusze świętowali już w piątek, 3 lipca. Tego dnia w Sali Koncertowej im. Adama Didura w Operze Śląskiej rozpoczęła się uroczysta akademia, w trakcie której tradycyjnie już wręczono awanse i nagrody wyróżniającym się policjantom.

Miasto nie zostawiło Szombierek bez pomocy!

Ponad milion trzysta tysięcy złotych, w przeciągu dwóch ostatnich lat, miasto wydało na utrzymanie obiektu, jak i na inwestycje przy ul. Frycza Modrzewskiego. Jednocześnie obniżono tam koszty osobowe, jak i opłaty za media.

Uwaga na upały!

Używać kremów z filtrami, mieć przy sobie butelkę wody i chronić głowę przed słońcem – takie rady mają dla nas synoptycy na najbliższe dni. Zapowiadają, że zbliża się fala upałów. Temperatury mogą osiągnąć nawet do 35C!

Utrudnienia drogowe na ul. Piłsudskiego

W najbliższy weekend (4-5 lipca) kierowcy muszą się spodziewać utrudnień drogowych na ul. Piłsudskiego. W tych dniach na Placu Jana III Sobieskiego odbywać się będą Dni Bytomia. To oznacza, że od 16.00 do 23.30 wyłączona z ruchu zostanie część ul. Piłsudskiego.

Bytom głosuje na modernizacje!

Trzy bytomskie inwestycje znalazły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". 
Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

5 lipca 2015

Zakopower i Grzegorz Hyży na zakończenie Dni Bytomia

Zakopower i Grzegorz Hyży na zakończenie Dni Bytomia

Jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych w Polsce zespołów – Zakopower zagra dzisiaj /5 lipca/ o 21.00 na zakończenie tegorocznych Dni Bytomia. Wcześniej zapraszamy na koncert Grzegorza Hyżego oraz zespołu Róże Europy.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 lipca 2015

Kolejna wielka impreza tenisowa w Bytomiu

Kolejna wielka impreza tenisowa w Bytomiu

W Bytomiu znowu zagoszczą najlepsi polscy młodzi tenisiści. A to za sprawą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Ziemnym, która odbędzie się na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej od 6 do 11 lipca.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 lipca 2015

Putin, Polska i polityka - jabłko w wirtualnej rzeczywistości

Putin, Polska i polityka -  jabłko w wirtualnej rzeczywistości

Mija pół roku od pierwszego spotkania z cyklu Jabłko w kulturze. Na ostatnie spotkanie, „Putin, Polska i polityka – jabłko w wirtualnej rzeczywistości”, zapraszamy 8 lipca o 18.00 do Sali Kolumnowej Muzeum Górnośląskiego przy ul. Korfantego 34.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 lipca 2015

Kolejne gwiazdy na Dniach Bytomia już dziś!

Kolejne gwiazdy na Dniach Bytomia już dziś!

To będzie niezapomniany wieczór. Na Placu Sobieskiego usłyszymy dzisiaj Kasię Moś i legendę polskiej muzyki – zespół Kombii. W trakcie drugiego dnia Święta Bytomia zapraszamy także na piknik rodzinny i intronizację Króla Kurkowego Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 lipca 2015

Bytom rozpoczął zabawę

Bytom rozpoczął zabawę

Dni Bytomia to wyjątkowo święto, które integruje wszystkich mieszkańców–mówił podczas otwarcia Dni Bytomia Damian Bartyla, prezydent miasta. Dzisiaj znowu spotykamy się na imprezach związanych ze świętem Bytomia. Zapraszam do wspólnej zabawy, która potrwa do niedzieli – dodał Bartyla

ZOBACZ WIĘCEJ
4 lipca 2015

Extreme City nadciąga

Extreme City nadciąga

Podobnie, jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy dla fanów nie lada emocje na Skateparku przy ul. Wrocławskiej. Już w najbliższy poniedziałek, 6 lipca w Bytomiu zagości znana ekipa BXPevent, która będzie szkolić młodych adeptów jazdy na rolkach, deskorolkach oraz rowerach BMX.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lipca 2015

Uwaga. Ozon w powietrzu!

Uwaga. Ozon w powietrzu!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwym wystąpieniem podwyższonego stężenia ozonu w powietrzu. Ma to związek nie tylko z wysokimi temperaturami, które od kilku dni panują w południowej Polsce, ale także wynika z obecności w powietrzu substancji, sprzyjających tworzeniu się ozonu w atmosferze.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lipca 2015

Strażacy z Ukrainy szkolili się w Bytomiu

Strażacy z Ukrainy szkolili się w Bytomiu

Przez pięć dni strażacy z Tarnopola na Ukrainie poznawali techniki i zasady ratownictwa wodnego oraz specjalistycznego sprzętu używanego do akcji na akwenach wodnych. Prezentacje i pokazy przygotowali strażacy z KM PSP w Bytomiu, którzy razem z kolegami z Ukrainy prowadzili ćwiczenia w Bytomiu, Nowym Chechle i Dąbrowie Górniczej.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lipca 2015

Piaskowe wakacje. Malowanie światłem i cieniem

Piaskowe wakacje. Malowanie światłem i cieniem

Któż nie lubi budować z piasku, zwłaszcza latem? Formowanie kształtów za pomocą tak niepozornej substancji to frajda nie tylko dla dzieci. Uczestnicy zajęć w Muzeum Górnośląskim /4 lipca/ mogą tworzyć obrazy za pomocą piasku na podświetlanym stole, który dodatkowo uwydatnia grę światła i cienia.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lipca 2015

Dni Bytomia czas zacząć!

Dni Bytomia czas zacząć!

Już tylko godziny pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Dni Bytomia. Przez trzy dni bytomianie będą bawić się przy muzyce takich wokalistów i zespołów jak: Zakopower, Kombii, Grzegorz Hyży, Kasia Moś czy Majka Jeżowska. Zaczynamy już dzisiaj, 3 lipca o 17.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lipca 2015

Bytomscy strażacy w czołówce Mistrzostw Śląska Strażaków w pływaniu

Bytomscy strażacy w czołówce Mistrzostw Śląska Strażaków w pływaniu

Bytom po raz kolejny był areną zmagań Mistrzostw Śląska Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. 2 lipca na Pływalni Krytej przy ul. Parkowej 1 rywalizowało ponad 80 strażaków ze Śląska. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Bytomia, którzy po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 lipca 2015

W Polskę i .. na podium!

W Polskę i .. na podium!

Zawsze na starcie i niemal zawsze na podium – dla Romana Badury rozpoczął się na dobre okres, kiedy może swoją pasję przeliczać na punkty, startując w ogólnopolskich rowerowych zawodach dla amatorów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.