Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym Data publikacji: 16 stycznia 2018Już po raz trzeci w Hali na Skarpie zobaczymy piłkarzy podczas Noworocznego Turnieju Piłkarskiego. Wśród zespołów zaprezentują się m.in.: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry oraz Reprezentacja Śląska, w składzie której  zagra Mariusz Śrutwa. Zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia.

Niedzielny turniej został podzielony na trzy części. Wezmą w nim udział zarówno dzieci, jak również dorośli. Już o 8.45 zmagania rozpoczną dzieci z rocznika 2007-2008, z kolei o 11.45 w hali rywalizację zaczną młodzi piłkarze z rocznika 2009-2010. W rozgrywkach najmłodszych swoje piłkarskie umiejętności sprawdzą zespoły: GKS-u Rozbark, Polonii Bytom, UKS Bobrów Bobrowniki oraz SRS Gwiazda Ruda Śląska.

Gwoździem programu będzie rozpoczynający się o 14.00 turniej oldbojów z udziałem takich drużyn jak: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry, T.S. Arki - Bożka, DKS Czarni Kozłowa Góra oraz reprezentacja Oldboyów Śląska, w której zagra Mariusz Śrutwa, były piłkarz Polonii Bytom, Ruchu Chorzów oraz reprezentant Polski.

Turniej będzie miał charakter charytatywny i międzypokoleniowy, ewentualny dochód z imprezy będzie przekazany na cele statutowe klubu, a w szczególności na dalszy rozwój Akademii Piłkarskiej GKS Rozbark – mówią działacze GKS-u Rozbark, organizatorzy niedzielnego turnieju.

Warto dodać, że turniej to nie tylko szansa na sprawdzenie piłkarskich umiejętności, ale przede wszystkim wspólna zabawa w gronie piłkarzy, kibiców i dzieci, zaś międzypokoleniowy charakter imprezy jest okazją do integracji dzieci z byłymi zawodnikami.

Patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Damian Bartyla, wójt gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba oraz prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach - Henryk Kula.
międzypokoleniowy-turniej-noworoczny_v8_ep_2018-01-12.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.